Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Gardenarium 08:12, 02 paź 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dorota321 napisał(a)
Próbuję założyć drugi wątek, do obecnego nie udaje mi się zalogować. Co mam źle zrobione w podpisie?


Drugi wątek założyłąś w wizytówkach, usunęłam go.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ElzbietaFranka 09:39, 02 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Czekam aż się wszystko naprawi.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Dorota321 09:39, 02 paź 2021


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 900
Gardenarium napisał(a)
Dorotko, masz dwa konta, jako Dorota 321 i jako Dorota 123

To jedno konto https://www.ogrodowisko.pl/users/Dorota123

a to drugie https://www.ogrodowisko.pl/users/Dorota321

Czy nie mogłaś się zalogować na 1 konto?
Drugi profil nie powinnaś zakładać, tylko musimy ustalić jaki masz problem. Co jest z logowaniem na 1 konto? Opisz mi na pw albo od razu wyślij do Ronina, on tutaj jest administratorem od działania forum, ja nie od tego https://www.ogrodowisko.pl/wiadomosci/new?user_id=1

Dziękuję za usunięcie tego nowego źle założonego wątku. zorientowałam się, że źle to zrobiłam, ale było już późno i byłam zmęczona.
Dziękuję też za reakcję na moje bezmyślne próby.
Napisałam do Ronina i wyjaśniłam w czym problem.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Ewa777 17:50, 02 paź 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Dorotko, ogród w jesiennej szacie wygląda nadal uroczo. Piszesz, że mało masz kwiatów, a ja widzę całe mnóstwo
Przepiękne masz dekoracje, oglądam i zachwycam się każdą
Czy rojniki chowasz na zimę, czy zimują na zewnątrz?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Dorota321 18:17, 02 paź 2021


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 900
Ewa777 napisał(a)
Dorotko, ogród w jesiennej szacie wygląda nadal uroczo. Piszesz, że mało masz kwiatów, a ja widzę całe mnóstwo
Przepiękne masz dekoracje, oglądam i zachwycam się każdą
Czy rojniki chowasz na zimę, czy zimują na zewnątrz?
Dziękuję za miłe słowa, ja przyzwyczajona jestem do morza kwiatów, a teraz uważam, że jest ich mało.
Ewo te rojniki z parapetu nie zimują w ogrodzie, trzeba je wnieść do domu na słoneczny parapet. Całą zimę śmiecą, marnieją. Wiosną wyglądają jak ogryzki, do połowy lata się zbierają i nabierają masy, a jak już są ładne to trzeba je chować do domu. Najgorsze jest to, że opuchlaki składają w doniczkach swoje potomstwo. Larwy wgryzają się od korzenia i idą do góry łodygą. Trudno to zauważyć, bo roślina do końca ich żerowania trzyma się kupy, a później zamiera. Muszę przed wniesieniem opryskać rośliny i ziemię.






Mam też kilka donic z rojnikami zimującymi w ogrodzie. Jak zrobię zdjęcia to pokażę.
na przykład te zimują bez problemu




____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
basia3012 22:49, 02 paź 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9482
Dorota321 napisał(a)
Naparstnica jest dwuletnia. W jednym roku rośnie, w drugim kwitnie i po roślinie.





Dzięki Dorotko, czyli mogę nie mieć naparstnic w przyszłym roku.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
ElzbietaFranka 22:51, 02 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Jeszcze kilka lat wstecz opuchlaki miały okres, że żerowały teraz cholerniki całą dobę grasują po roślinach. Mam róże zagryzione nawet do klona się dorwały. A czym pryskssz Dorotka. Miałam taki dobry środek i go wycofali.

Piękne półmiski. Półmiski chyba zimują.
Oglądała ta róże różowa Ma... Jest bardzo ładna i jak piszą dosyć zdrowa a to dla mnie najwazniejsza cechą. Dorotka a jak kwiat czy nie obwisa czy jest sztywna.

Co to się dzieje u ciebie z tym adresem
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:56, 02 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
A tam Dorotkę wszyscy bez adresu znajdą
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Nowa12 21:50, 03 paź 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ja nigdy opuchlaków nie miałam a w tym sezonie cały rodek pogryziony. Róże, azalie widzę też.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
KasiaBawaria 10:32, 04 paź 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
U siebie mam pokgryzione laurowisnie, bluszcze i bergenie. juz nie kupuje nicieni, bo i tak wszystko przychodzi od sasiada.
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies