Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Alija 20:19, 22 paź 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Dorotko, widzę, że tak, jak w ogrodzie jesteś też pomysłowa i perfekcyjna w kuchni. Serniczek dzieło sztuki, szkoda go będzie pokroić.
A w ogrodzie już jesiennie i pięknie, róże trzymają się zaskakująco dobrze, jak na tę porę i jeszcze tyle kwiatów u Ciebie kwitnie.
Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Dorota321 20:20, 22 paź 2021


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 887
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Och te Twoje dekoracje Czarodziejko Cudnie.
Dziękuję Małgosiu




____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 20:25, 22 paź 2021


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 887
hankaandrus_44 napisał(a)
Pomarańczowa chryzantema. Dorotko, ona jest piękna, gdzie taką moge kupić?
Nie wiem Haniu, mam ją od bardzo dawna. Jest u mnie ze 20 lat.





____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
malgorzataka... 20:35, 22 paź 2021


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Mistrzynio ogrodu,dekoracji dzisiaj widzę że i kuchni--zaglądam nieustannie.
Dekoracje bardzo suptelne-czasami nieudolnie próbuję coś zkopiować--nie przyznam Ci się jak wychodzą.
Twoją wizytówkę mam w swojej zakładce--jest motorem napędowym do działania w swoim ogrodzie.
Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
sylwia_slomc... 20:39, 22 paź 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Dorotko napisz o swoim problemie z logowaniem do Danusi na priv. na pewno sprawę załatwiKozibrody mam i ja Bardzo je lubię Serniczka bym nie posmakowała bo by mi było szkoda kroić taki ładny
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorota321 21:02, 22 paź 2021


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 887
Mirka napisał(a)

Dziś serwuję kwiatkowy serniczek jeszcze ciepły


Dorotko serniczek pięknie wygląda i pewnie smaczny.
Podaj przepis na niego
Ps ozdoby cudowne jak zawsze


SERNIK
1/2 kg mąki
2 żółtka (białka do sera)
1 szkl cukru pudru- jeśli dasz kryształ ciasto jest twardsze
1 margaryna
3 łyżki kwaśnej śmietany
1 i pół łyżeczki proszku do pieczenia

Zagnieść ciasto ręcznie, lub w robocie planetarnym
( ja zwykle robię ciasto z podwójnej porcji i robię ciasteczka, są bardzo smaczne)

SER

4 całe jajka + białka z ciasta ubić z 2 szklankami cukru (najpierw ubijam białka, dodaję cukier partiami i później po 1 żółtku.

20 deko masła lub margaryny utrzeć, dodawać partiami 1 kg sera z wiaderka ciągle ucierając mikserem.
- ostatnio robię z serka z wiadereczka firmy President
Jak ser i margaryna są połączone dodać 2 łyżki mąki ziemniaczanej i 1 bydyń śmietankowy. Wlać ubite jajka i wymieszać ręcznie, nie mikserem!
Piekę w temp. 170-180 stopni przez godzinę.
Po upieczeniu musi wystygnąć, dopiero można kroić.

W ciasteczka często wgniatam rozdrobnione orzechy, siemię lniane, nasiona słonecznika, kawałki czekolady- puste też są bardzo smaczne. W ten sposób można do diety dzieci przemycić trochę nasionek.
Jakby co to na każdym zdjęciu są kwiatki




____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 21:19, 22 paź 2021


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 887
Alija napisał(a)
Dorotko, widzę, że tak, jak w ogrodzie jesteś też pomysłowa i perfekcyjna w kuchni. Serniczek dzieło sztuki, szkoda go będzie pokroić.
A w ogrodzie już jesiennie i pięknie, róże trzymają się zaskakująco dobrze, jak na tę porę i jeszcze tyle kwiatów u Ciebie kwitnie.
Pozdrawiam.
Lubię w kuchni tworzyć coś, co je się też wzrokiem. To tort o smaku piernikowym, zrobiłam go dla teściów na 60 rocznicę ślubu. Byli niespodzianką bardzo wzruszeni.




Czasem jak mam białka (mogą być też mrożone) robię bezy. Goście mówią, że są wyśmienite a ja cieszę się, że smakują.



Innym razem jest zwykła szarlotka, która nie może wystygnąć, bo jeszcze ciepła jest krojona i podawana z lodami.




A jak przychodzi jesień do kawy podaję drożdżowe dynie ze śliwką i powidłami w środku.



Mam nadzieję, że wszystkich ugościłam wirtualnie.

Jakby co na zdjęciach są motywy ogrodowe, to tak na wszelki wypadek.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Basieksp 21:22, 22 paź 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10212
Sernik to u nas ulubione ciasto ja piekę taki w kąpieli wodnej, z serkami mascarpone, ale mój nie jest nigdy taki ładny, kwiatowy podobają mi się też te kule z szyszek
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Dorota321 21:34, 22 paź 2021


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 887
malgorzatakarpacz napisał(a)
Mistrzynio ogrodu,dekoracji dzisiaj widzę że i kuchni--zaglądam nieustannie.
Dekoracje bardzo suptelne-czasami nieudolnie próbuję coś zkopiować--nie przyznam Ci się jak wychodzą.
Twoją wizytówkę mam w swojej zakładce--jest motorem napędowym do działania w swoim ogrodzie.
Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka.
Małgorzatko próbuj robić dekoracje, raz wyjdzie gorzej, a drugim razem wyjdzie pięknie. Jak nie będziesz próbować, to się nie przekonasz czy potrafisz. Mówią, że trening czyni mistrza, więc ciągle trenuję.
Za życzenia i miłe słowa ślicznie dziękuję




____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 21:38, 22 paź 2021


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 887
sylwia_slomczewska napisał(a)
Dorotko napisz o swoim problemie z logowaniem do Danusi na priv. na pewno sprawę załatwiKozibrody mam i ja Bardzo je lubię Serniczka bym nie posmakowała bo by mi było szkoda kroić taki ładny
Sylwio Danusia zna problem, a jej syn na razie nie ma czasu się tym zająć. W rodzinie przybyło mu obowiązków, więc czekam.

Jak przyjedziecie następnym razem to zaserwuję Wam taki serniczek. On w smaku jest taki delikatny, ale jeżeli użyjemy sera prawdziwego zupełnie zmienia smak.




____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies