Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Nowa12 22:49, 22 paź 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Fajny wątek ogrodowo-kulinarny . Ślinka leci jak się patrzy na Twoje wypieki. Ale nie sposób pominąć Twoich pięknych róż i rabat. Zdjęcia zawsze perfekcyjne i to wielka przyjemność je oglądać. Podziwiam Twoje liczne talenty bo jeszcze takie mega dekoracje robisz.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
yolka 12:24, 23 paź 2021


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Jestem zachwycona wszystkim: ogrodem, dekoracjami i wypiekami. Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
ElzbietaFranka 12:57, 23 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
A ja żadnych przepisów nie biorę. Mam w zasięgu ręki takie cukiernie, że palce lizać też wypieki wiejskie. Sklep z pieczywem bardzo dobry przypominają mi czasy mojej mamy jak piekła.
Jak bym zaczęła piec bym się nie uniosła nie mam pocałowania. Tak kupię kawałeczek zjem i nie kusi.

Jedynie to drożdżowe piekę z bakaliami i kruszonką. Można zamrozić i wyciągać po kawałku
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Dorota321 19:21, 23 paź 2021


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 860
Mirka napisał(a)
Dorotka a wagowo jak by z białkiem do bezy było.
Okazuje się że je pamiętam ile mam białek zamrożonych
Wybij białko z jajka i zważ, albo spytaj wujka google. Ja zawsze sobie piszę na opakowaniu z białkami ile ich tam jest.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 19:33, 23 paź 2021


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 860
Nowa12 napisał(a)
Fajny wątek ogrodowo-kulinarny . Ślinka leci jak się patrzy na Twoje wypieki. Ale nie sposób pominąć Twoich pięknych róż i rabat. Zdjęcia zawsze perfekcyjne i to wielka przyjemność je oglądać. Podziwiam Twoje liczne talenty bo jeszcze takie mega dekoracje robisz.
Do jakości zdjęć zawsze się przykładam, w sumie to lubię robić zdjęcia.
Z tymi talentami to jest tak, że ja lubię sprawdzić czy coś tam mi wyjdzie. Zawsze mówię, że jak nie spróbuję, to się nie przekonam czy potrafię.
W dzisiejszych czasach w internecie można znaleźć wskazówki w każdej dziedzinie, więc jeśli tylko się chce można się rozwijać.
Dziękuję za to, że na to wszystko zwróciłaś uwagę, to bardzo miłe.





____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 19:37, 23 paź 2021


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 860
yolka napisał(a)
Jestem zachwycona wszystkim: ogrodem, dekoracjami i wypiekami. Pozdrawiam serdecznie
Bardzo mi miło, że wszystko Ci się u mnie podoba.
Pozdrawiam serdecznie





____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 19:51, 23 paź 2021


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 860
ElzbietaFranka napisał(a)
A ja żadnych przepisów nie biorę. Mam w zasięgu ręki takie cukiernie, że palce lizać też wypieki wiejskie. Sklep z pieczywem bardzo dobry przypominają mi czasy mojej mamy jak piekła.
Jak bym zaczęła piec bym się nie uniosła nie mam pocałowania. Tak kupię kawałeczek zjem i nie kusi.

Jedynie to drożdżowe piekę z bakaliami i kruszonką. Można zamrozić i wyciągać po kawałku
Ja nie mam wyjścia, nie za bardzo mogę jeść kupne ciasta. Czasem zjem i nic złego się nie dzieje, a innym razem mam problemy. Mój organizm nie toleruje nadmiaru spulchniaczy.
Mamy taki niepisany układ z moją mamuśką i sąsiadką, która coś upiecze podaje do spróbowania. Nie oddaje się pustego talerzyka, tylko jak coś się upiecze to dopiero wtedy. Bywa, że w najmniej oczekiwanym momencie dostaję kilka faworków drożdżowych, albo inny kawałek ciasta. Gdy ja zanoszę coś słodkiego - słyszę "wiesz chciało mi się coś dobrego, czytasz w moich myślach". Lubimy te nasze słodkie niespodzianki,





____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Mirka 20:38, 23 paź 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Dorota321 napisał(a)
Wybij białko z jajka i zważ, albo spytaj wujka google. Ja zawsze sobie piszę na opakowaniu z białkami ile ich tam jest.

Już znalazłam i dziękuje za porady.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ElzbietaFranka 22:15, 23 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Dorotko to prawda co swoje to swoje.

U nas jest tak dużo piekarni-cukierni. Jak jadę na działkę na wsi jest sklep spożywczy tam takie ciasta, że mózg staje. Moim barometrem jest moja zgaga jeżeli jej nie mam po tych ciastach tzn nie ma spulchniaczy. Kiedyś zrobię fotkę. Serniki kilka rodzajów, kokosowe, z galaretką, makiem, toffi... To na wsi pieką na maśle wiedzą co ludzie kupują.
Kto z Wawy to wie piekarnia Grzybki. Tam dopiero wypieki zawsze u nich chleb kupuje. Co kupię to dobre.

Dorotka szkoda, że nie kupiłaś nawet jak posadzisz do donicy to będzie rósł kilka lat a zawsze to dekoracja. Możesz go sama formować od małego.

Czy ta róża na pierwszej focie różowa to kiss my...
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Ewa777 17:20, 24 paź 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
U Ciebie piękne nie tylko dekoracje ogrodowe, ale również ciasta są uroczo udekorowane Podziwiam Cię za wkład pracy. Każdy pewnie się zachwyca takim kawałkiem ciasta, czy tortu, bo to małe dzieła sztuki
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies