Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pod trzema dębami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod trzema dębami

Borbetka 10:29, 05 sty 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
No, nie zaznaczyło mi się. Jeszcze raz.
____________________
borówcowy wizytowka
Magda70 13:24, 05 sty 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Dobre wieści szybko się rozchodzą Super geometrycznie....luuubię to więc będę wpadać...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Madzenka 16:34, 05 sty 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
tusiawka napisał(a)
Witam odwiedzających, dziękuję za pochwały i postaram się Was wszystkich również odwiedzić. Na razie sporo czasu schodzi mi na szukaniu fotek aby pokazać Wam jak ogród powstawał. Zdjęć mam niestety mało, a te co są w większości pochodzą z telefonu, więc muszę nad ich opracowaniem nieco popracować.


Hi hi każdy ma tak w erze przedogrodiwiskowej ja zaczełam fotografować od momentu zawitania na forum, dawniej to była domena mojego M teraz muszę sobie dysk przenośny dokupić na zdjecia.....

Werbenę z Izą to już sobie zaanektowalyśmy, będziemy namiętnie kopiować Iza przy tarasie ja przy wiśniach umbrellkach obsadzonych lawendą i bukszpanem
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
tusiawka 20:15, 05 sty 2014


Dołączył: 02 sty 2014
Posty: 1934
Przedstawiam Wam widok na ogród jesienią 2011r.



Kilka dni później pojawiła się koparka i miałam swoje własne pasmo górskie.



Na wiosnę okazało się, że chaszcze porastały śmieci. Była tam np. spróchniała więźba i sypiący się gont, kilka dywanów, masa zardzewiałego żelastwa i wiele innych.



W kwietniu zanim pojawiły się liście, ścięte zostały również drzewa, które później przez kilka tygodni cięliśmy na mniejsze kawałki i sukcesywnie wywoziliśmy.

Dęby musiały zostać, z czego się teraz bardzo cieszę

____________________
Marta Ogród pod trzema dębami
tusiawka 18:26, 06 sty 2014


Dołączył: 02 sty 2014
Posty: 1934
Ogród miał zacząć powstawać po wakacjach ale jak to zwykle bywa wszystko się opóźniało.

W końcu jednak się udało wyrównać teren.



Pojawiły się tuje.

Po wielu konsultacjach na temat poziomu ogrodu i tarasu zaczął powstawać również większy basenik.

Oryginalnie element wodny miał być malutki, podobny do tego przy tarasie kamiennym. Kazałam go jednak zdecydowanie powiększyć. Powstało kilka pomysłów na to miejsce, ostatecznie jednak względy praktyczne (dzieci) zadecydowały o tym, że basenik jest lekko podwyższony, a po drugiej stronie ścieżki jest tylko donica.





W listopadzie przyjechały też drzewa i był układany taras drewniany.



Jeszcze przed samą zimą powstał również szkielet systemu nawadniania.

____________________
Marta Ogród pod trzema dębami
AgnieszkaW 18:31, 06 sty 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Fajna historia powstania ogrodu, prosimy dalej...
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Zielona 18:47, 06 sty 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
no i proszę, jak ekspresowo można sobie stworzyć ogród Pstryk i jest Ech... żeby tak było w rzeczywistości. Opowieść ciekawa. Widzów będziesz miała sporo
dorciabe 19:29, 06 sty 2014


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Widzowie zasiadają przed ekranami, lubimy takie seriale Pokazuj dalej
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
Luki 19:52, 06 sty 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Taki serial to się rozumie czekam na ciąg dalszy.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
tusiawka 21:56, 06 sty 2014


Dołączył: 02 sty 2014
Posty: 1934
Zielona napisał(a)
no i proszę, jak ekspresowo można sobie stworzyć ogród Pstryk i jest Ech... żeby tak było w rzeczywistości. Opowieść ciekawa. Widzów będziesz miała sporo


Też o tym dzisiaj myślałam. Na zdjęciach wyglada tak prosto i przyjemnie.

Od powstania projektu do rozpoczęcia prac minęło 1,5 roku, a później jeszcze rok zanim wszystko było skończone.

Dziękuję, że zagladacie.

cdn.
____________________
Marta Ogród pod trzema dębami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies