Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pod trzema dębami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod trzema dębami

tusiawka 18:28, 08 sty 2014


Dołączył: 02 sty 2014
Posty: 1934
Jeszcze przed weekendem majowym skończyliśmy malowanie domku od zewnątrz.



W końcu zaczęły się pojawiać również pierwsze rośliny.





Sporym utrudnieniem był fakt, że nie mieliśmy na działce wody. Często ratowałam się deszczówką nazbieraną w baseniku.

W maju wszystko zaczęło nabierać tępa.

Przyjechało sporo roślinek w tym trzy sosny. Jedna niestety się nie przyjęła. Choć latem jeszcze walczyła.



Choć na zdjęciach tego nie widać, ja w tym czasie nasadziłam sporo krzaczków poziomek. Maliny i dwie borówki oraz porzeczę na pniu.

Maliny i borówki sadziłam w plastikowych kręgach bez dna, więc z ich wkopywaniem i wymianą ziemi było sporo roboty.
Maliny aby się nie rozrastały, a borówki aby zwykła ziemia nie mieszała się z kwaśną.

Miejsce na jagodnik było zaplanowane obok domku aby dzieci miały blisko. Na planie ogrodu miejsca wydawało się sporo, w rzeczywistości zmieściło się tam mniej roślin niż bym chciała.

Uparłam się również, że chcę mieć choć mały warzywnik i tym sposobem wykradłam kolejny fragment trawnika.
Warzywnik w zeszłym roku udał mi się jednak marnie. Nie miałam czasu na wymianę ziemi. Obrodziły jedynie cukinie i ogórki ora sałata zanim nie zjadły jej ślimaki.
Powstanie warzywnika opisze dokładnie później, bo będę potrzebowała waszych rad aby w tym roku poszło mi lepiej.
____________________
Marta Ogród pod trzema dębami
as226 18:49, 08 sty 2014


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
Witam, piękny ogród. Zapisuje do obserwowanych. Zapytam tylko czy placyk dla dzieci z domkiem jest wysypany tłuczniem?
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
elzbieta_g 20:38, 08 sty 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
wciągająca ogrodorelacja czekam na c.d
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
dominika_rew 20:42, 08 sty 2014


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
Ja też
____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
tusiawka 21:47, 08 sty 2014


Dołączył: 02 sty 2014
Posty: 1934
as226 napisał(a)
Witam, piękny ogród. Zapisuje do obserwowanych. Zapytam tylko czy placyk dla dzieci z domkiem jest wysypany tłuczniem?


Na placyku jest piasek a pod nim biała włóknina. Warstwa ma mniej niż 10 cm. To taki zwykły pitch, który został po przekopywaniu rabat. Do babek się nie nadaje ale jako amortyzacja na placyku się sprawdził. Na placach dla dzieci nie polecam nawet żwirku, powinno się tam dać chodzić na boso.
____________________
Marta Ogród pod trzema dębami
malkul 12:49, 09 sty 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
tusiawka napisał(a)

i

[


WOW, WOW, uwielbaim ten element wodny . Piszę teraz bo mam chwilkę ale od pierwszej strony cicho podglądałam.
ten element wodny skojarzył mi się od razu z takim u złotego medalisty na Chelsea - Tom Stuart-Smith
http://www.pinterest.com/pin/421579215089280276/
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Loosiuu 12:09, 10 sty 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Zauważyłem, że wypadają Ci tuje. Nie przesychają? Takie duże okazy są wrażliwsze na zmiany.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
stingietka 10:44, 11 sty 2014


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 71
Wow!

Jak tu pięknie! Zaznaczam sobie
____________________
Kasia
tusiawka 14:56, 11 sty 2014


Dołączył: 02 sty 2014
Posty: 1934
Loosiuu napisał(a)
Zauważyłem, że wypadają Ci tuje. Nie przesychają? Takie duże okazy są wrażliwsze na zmiany.


Tak kilka sztyk nam wypadło i kilka jeszcze będzie do wymiany na wiosnę. Co ciekawe dotyczy to tylko roślin wzdłuż tylnego ogrodzenia. Te obok grabów nie tylko wyglądają bardzo zdrowo ale i sporo urosły.

Wymieniamy na mniejsze okazy i hodowane w pojemnikach, a nie kopane z gruntu aby miały większe szanse.
____________________
Marta Ogród pod trzema dębami
tusiawka 15:20, 11 sty 2014


Dołączył: 02 sty 2014
Posty: 1934
Wybaczcie proszę jakość zdjęć ale musiałam je przerabiać lub wycinać kadry z filmów aby coś tu pokazać.
Większość bylin została posadzona w pierwszej połowie maja Troczę czekaliśmy na trawę, która przejechała do nas kilkaset kilometrów ale w końcu się pojawiła, ratując mnie od ton czarnej miałkiej ziemi w domu i w pralce.



Jak widać roślinki były malutkie i cały ogród wyglądał bardzo skromnie.
Po miesiącu było już trochę lepiej.



Kolejne dwa tygodnie i przy tarasie wyglądało już całkiem fajnie. Po pierwszym kwitnięciu róże mocno osłabły i wypłowiały, na jesień jednak zaczęły wracać do formy.



Lilie choć miały być białe okazały się żółte, co bardzo mnie denerwowało. Jesienią je wykopałam i oddałam sąsiadce.
____________________
Marta Ogród pod trzema dębami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies