Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pod trzema dębami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod trzema dębami

Gardenarium 18:06, 02 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ogród nawet wydawałoby się doskonały można poprawić
To miejsce wydaje mi się troszkę smutne, zwłaszcza jak lawenda przestanie kwitnąć. Posadziłabym kule z tawuł japońskich "Goldflame" dodadzą życia na tej rabacie. A w wersji luksusowej kule z żółtego bukszpanu

Wyprostowałabym drzewo i dałabym tutaj inne- albo zielony miłorząb Pendula (parasol), albo coś o liściach bordo. śliczne w pokroju, jedyne w swoim rodzaju

Trzeba je wynaleźć.

Zamiast żółtych kul ewentualnie Euonymus fortunei "Emerald'n Gold" pasem i ciąć w bryłę. Ożywi siną lawendę

Lawendę fajnie by było "wyprostować" po zewnątrz, dosadzić więcej bo braki są widoczne i będzie lepiej jako cała bryła

Przejaskrawione oczywiście w rysunku, ale wybacz kolory.



Jako towarzystwo dla werbeny popatrz też tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/365-verbena-bonariensis-pieknosc-z-argentyny
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:11, 02 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Albo z miłorzębem żółte trawy np. Hakonechloa macra Aureola, czy inna dowolna, nawet Miscanthus "Morning Light" - nieco o białawej poświacie, a nawet lepiej "Variegatus" - bardzo biała lepiej ozywia







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 18:38, 02 sty 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj Bardzo podobają mi się u Ciebie elementy małej architektury jak ściana wodna czy kanał wodny Pięknie to wygląda
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
tusiawka 18:41, 02 sty 2014


Dołączył: 02 sty 2014
Posty: 1934
Dziękuję Danusiu za pomysły. To miejsca faktyczne wymaga poprawek. Poza lawenda jest tam też szałwia i był krwawnik pod samym dereniem. Szałwia po letnim kwitnięciu zaczęła marnieć a lawenda też widać, że jeszcze się nie zadomowiła na dobrze. Krwawnik rozrastał się jak szalony i mi się nie podobał, więc się go pozbyłam i w jego miejsce dałam 5 krzaczków białej róży.
Lawenda i szałwia dawały efekt wielkiej fioletowej plamy więc chciałam je przełamać ta biela.
Za lawęda posadzilam sporo tulipanów, a pomiędzy werbena czosnki. Na wiosnę powinno być więc ok, a później zmiany .

____________________
Marta Ogród pod trzema dębami
Gardenarium 18:45, 02 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawki, a w nich tulipany chyba będą najlepsze, albo w trzmielinie tulipany fajnie się ukryją.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:47, 02 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli chcesz zostawić niebieską plamę to daj mocno żółte drzewo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tusiawka 19:27, 02 sty 2014


Dołączył: 02 sty 2014
Posty: 1934
Fioletowa plama nie była fajna. Dodatkowo ta rabata jest widoczna z salonu i teraz zima wygladala smutno. Zdecydowanie więc coś zimozielonego to dobry pomysł. Myślałam o wymianie derenia na jakieś zimozielone drzewko w stylu bonsai. Czy to dobry pomysł?
____________________
Marta Ogród pod trzema dębami
Gardenarium 19:30, 02 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może by i mogło być ale zastanów się, ale wtedy podsadzenie jednolite i żwir, lawenda już nie. Nie rób z tego japońszczyzny, za dużo zmian musisz zrobić. Po drugiej stronie masz przechodzącą lawendę, a więc też musisz ją usunąć, żeby "grała" z tą stroną rabaty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tusiawka 19:39, 02 sty 2014


Dołączył: 02 sty 2014
Posty: 1934
Ja lubię jak wszystko kwitnie więc raczej takiej rewolucji nie chcę robić. Zastanowię się więc nad Twoimi propozycjami. Trawy będa łatwiej dostępne. Nigdy nie spotkałam żółtych bukszpanów.
____________________
Marta Ogród pod trzema dębami
justi 20:19, 02 sty 2014


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
[quote





Witaj! Chciałam zapytać co to za piękne ogniste drzewo przy murku?

____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies