Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Kuba

Pokaż wątki Pokaż posty

Kuba

Bogdzia 00:20, 13 sty 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
To się nazywa egzotik wycieczka, pięknie tam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
monteverde 00:45, 13 sty 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Najpiękniejsze są kwiaty chyba z 5 raz oglądałam a jednego to nawet hodowałam w doniczce, co ma liście zielono bordowe i takie wrzosowe kwiatuszki, tylko u mnie był to mały kwiat doniczkowy
to ten pomijając hibiscusy
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
bogumila 18:13, 13 sty 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Cieplutko się zrobiło...ciekawe roślinki pokazujesz.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
nebel 00:17, 16 sty 2014


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Za namową Ani Monte, zdecydowałam się pokazać nie tylko florę Kuby.

Zdjęcia poniżej zamieszczone pochodzą z Pinar Del Pio - miasta, w którym miałam okazję zwiedzić 'fabrykę' cygar. Niestety przed wejściem stali 'ochroniarze' - na teren zakładu nie wolno wejść nawet z torebką. Przed wejściem zostaliśmy dokładnie sprawdzeni - "Zakaz fotografowania" - bardzo przestrzegany.
Natomiast na terenie zakładu ma się bezpośredni kontakt z tymi, którzy robią cygara. Mozna dokładnie się przyjrzeć produkcji oraz dotknąć, powąchać tytoniu z jakiego się je wytwarza.

Poniżej ulica przy, której mieści się zakład. Autokar widoczny w głebi po lewej stronie stoi przed wejściem.


i jeszcze jedno ujęcie tego miejsca zrobione parę chwil później


a po drugiej stronie ulicy taki widok...








____________________
Ogród Nebel
nebel 00:40, 16 sty 2014


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
A to już Hawana - zacznę od drugiego najbardziej znanego, po cygrach, produktu... czyli Havana Club. Zdjęcia z muzeum.



po zwiedzaniu, obowiązkowa degustacja w barze...
____________________
Ogród Nebel
nebel 01:07, 16 sty 2014


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
W dalszym ciągu zdjęcia z Hawany...
Jeden z najtrudniejszych problemów, ale również chciałabym to pokazać.
Kuba to biedny i bardzo specyficzny kraj. Nie ma żebraków, takich jak spotykam w innych miastach europejskich... dlaczego? Kubaczyńcy to po pierwsze, bardzo dumi ludzie...
System załatwia resztę. Za próbę żebrania przez dzieci, rodzice są po prostu karani.

Po upadku 'bloku wschodniego' wiele bardzo dobrze wykształconych ludzi straciło pracę, dzisiaj muszą sobie po prostu radzić...



____________________
Ogród Nebel
nebel 01:27, 16 sty 2014


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Trochę zieleni, której w tym mieście jest dużo.






ciąg dalszy mojej przygody z Kubą nastąpi... jutro
____________________
Ogród Nebel
finka 11:36, 17 sty 2014


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Nebel, mój M był na Kubie rok temu...piękne ma wspomnienia. Jest biednie, ale ludzie wydają się być szczęśliwi. Mają inne problemy. Jak w każdym zakątku świata, jak w każdej kulturze. I wcale nie jest tak pięknie jak to Martyna pokazała w Kobiecie na krańcu świata. Tamta taksówkarka to wyższy poziom życia...Mogłabym w Twoim wątku umieścić kilka zdjęć?

____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
nebel 13:38, 17 sty 2014


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
finka napisał(a)
Nebel, mój M był na Kubie rok temu...piękne ma wspomnienia. Jest biednie, ale ludzie wydają się być szczęśliwi. Mają inne problemy. Jak w każdym zakątku świata, jak w każdej kulturze. I wcale nie jest tak pięknie jak to Martyna pokazała w Kobiecie na krańcu świata. Tamta taksówkarka to wyższy poziom życia...Mogłabym w Twoim wątku umieścić kilka zdjęć?


Finko, Zgadzam się z tym co napisałaś. A zdjęcia zawsze mile widziane
____________________
Ogród Nebel
monteverde 20:12, 18 sty 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Ewa a kupiłaś cygara?Widzialam na zdjęciu taki piękny budynek, czy w środku są one zadbane?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies