Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek piękny jak maj

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek piękny jak maj

sikorka0 14:56, 16 sty 2014


Dołączył: 12 sty 2014
Posty: 32
kaisog1 napisał(a)
Sikorko to co napisał Skula z pewnościa jest dobrym planem z jednym zastrzeżeniem..... to jest opcja kosztowna. Jasne, że tak "powinno" wyglądac zakładanie ogrodów ale myślę sobie, że nie każdy musi mieć system nawadniania czy nawieźć ziemi. Jak ma się troszkę czasu to wieczorem mozna podlac samemu a sadząc rośliny wystarczy powiekszyć dołek i wsypać do niego próchnicę.
Ja badania ziemi nie robiłam... nie wiem jaki ma odczyn. Mam glinę, której nie rozluźniałam, po prostu przy sadzeniu robię wielkie dołki i sypie próchnicy. Nawadniania też nie mam, jak jesteśmy na działce to podlewany, jak nas nie ma rośliny sobie radzą.
Z pewnością potrzebny jest zarys kształtu rabat oraz elementów jakie chcecie mieć w ogrodzie. Z planem wszystko jest łatwiejsze
Dziękuję Trochę mnie pocieszyłaś, choć zdaję sobie sprawę ,że tak jak napisał Skula byłoby to profesjonalne podejście ja jestem amatorka i choć trochę pomału swoimi dwoma rączkami chciałabym podziałać tak,żeby koło mojego domu było przyjemnie. Z czasem może dojdę do takiej perfekcji jak Skula i inni forumowicze. Masz rację plan jest bardzo ważny więc biorę się do dzieła. Pozdrawiam
____________________
sikorka0 15:03, 16 sty 2014


Dołączył: 12 sty 2014
Posty: 32
Gardenarium napisał(a)
Skula podał plan działań skrócony, ale ja Sikorce podpowiem szczegółowo i żeby nie marnować mojej długiej pracy przy opracowaniu tych porad, dodam linki do poczytania na temat jak zaprojektować i założyć ogród. To długa lektura, ale Sikorko koniecznie ją przeczytaj i moim zdaniem fizycznie porywasz się z motyką na słońce, bo możesz stracić zdrowie. Pomyśl więc o tym, czyimi rękoma się wspomóc w tej ciężkiej pracy.

Nie chodzi mi o sadzenie roślin, małe dasz radę, ale co z pracami ziemnymi i innymi cięższymi? A nawierzchnie? to ponad siły kobiety.

http://www.ogrodowisko.pl/szukaj?utf8=%E2%9C%93&q=jak+zaprojektowa%C4%87

Najpierw narysuj plan działki w skali, nie wymyślaj rabatek wyrywkowo, zwłaszcza jeśli nie masz przynajmniej krawężników. Teraz posadzisz, za chwilę będziesz wyrywać. Skup swoje finanse na zrobienie nawierzchni i prac ziemnych, ewentualnie na zrobienie trawnika, żeby czysto i estetycznie było. Teraz takie sadzenie roślin, gdzie wokół jest rozgardiasz - nie ma sensu i marnuje Twoje pieniądze.

Czytaj od cz 1 do 4 a nawet i 5 jakbyś kiedyś chciała przerabiać ogród.
Jakby co służę projektem ogrodu przez internet

http://www.gardenarium.pl/oferta/projektowanie-ogrodów-przez-internet
Witam Pani Danusiu , dziękuję za wszelkie rady, biorę je wszystkie pod rozwagę. Na pewno skorzystam i poczytam co po kolei powinnam robić. Tak to prawda porywam się z motyką na słońce ale gdyby było mnie stać na wynajęcie firmy i zrobienie profesjonalnego ogrodu i otoczenia mojego domu nie byłoby pewnie tej dyskusji. Pozdrawiam sikorka (Renata) i chyba z wpisu wynika ,że nie Bogatka
____________________
sikorka0 15:08, 16 sty 2014


Dołączył: 12 sty 2014
Posty: 32
kaisog1 napisał(a)
Wiadomo, że koszty zakładania przez firme a samemu sa nieporównywalne. Wiadomo tyż, że co własnymi ręcami to własnymi ręcami Tez wiele rzeczy robiłam sama, wyszło jak wyszło ale się sprawdza.
W każdym razie Sikorka (jak masz na imię? ) musi zdecydować sama
Witam mam na imię Renata, postanowiłam sama zrobić porządek wokół swojego domu bo nie stać mnie na firmę gdyby tak było na pewno by nie było tematu. Ale może faktycznie lepiej tkwić w tym bałaganie niż stracić zdrowie,, Muszę dużo przemyśleć. Dziękuję za wszystkie sugestie . Miłego dnia Pozdrawiam
____________________
katarzynkak 15:17, 16 sty 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Witaj Renato

Nie dołuj się i nie rezygnuj tak szybko.
Dasz rade.

pozdrawiam
k
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
kaisog1 15:17, 16 sty 2014


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Renatko pewnie, że nie lepiej tkwić w bałaganie My sobie tak tu dyskutujemy (może niepotrzebnie).
My kobiety silne jesteśmy więc z pewnością dasz radę! Trzeba zacząć od planu czyli kartki w kartke i ołówka i szkicować, szkicować, szkicować aż to co wyjdzie będzie Cię zadowalać Tak na prawdę jak zacznie Ci sie układać na kartce to cała reszta też wyjdzie!
Faktem tylko jest, że czasem dobrze jakiegoś faceta do roboty zagonić
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
sikorka0 15:33, 16 sty 2014


Dołączył: 12 sty 2014
Posty: 32
katarzynkak napisał(a)
Witaj Renato

Nie dołuj się i nie rezygnuj tak szybko.
Dasz rade.

pozdrawiam
k
Witaj dziękuję za słowa otuchy bo to naprawdę pomaga, jestem słabą fizycznie kobietą ale tak łatwo się nie poddam Pozdrawiam cieplutko
____________________
Skula 17:40, 16 sty 2014


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3478
a ja..... chciałem powiedzieć ,że żadnym perfekcjonistą nie jestem

podobnie jak Ty zaczynałem od bałaganu i "armagedonu"
i zero wiedzy i umiejętności
no ale w końcu po to tutaj jesteś żebyśmy razem sobie pomagali
może nie koniecznie praktycznie - chociaż to też nie jest takie niemożliwe
ale na pewno praktycznie i mentalnie
____________________
Skula Pomysł na ogród
sikorka0 21:35, 20 sty 2014


Dołączył: 12 sty 2014
Posty: 32
Witam, nie miałam troszkę czasu wiadomo praca ale usiądę i zrobię rzut całej mojej działki z istniejącymi roślunami może coś podpowiecie , myślę że skorzystam z rady Pani Danusi i jak zaprowadzę trochę porzàdku to posieję trawę a na rabaty przyjdzie pora a na osłodę chłodnej aury trochę wiosny
____________________
sikorka0 21:37, 20 sty 2014


Dołączył: 12 sty 2014
Posty: 32
____________________
kaisog1 23:24, 21 sty 2014


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Renatko ja tez zaczynałam od trawnika Przynajmniej było ładnie i zielono a później "wykrajałam" w tej zieleni rabaty
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies