Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek piękny jak maj

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek piękny jak maj

Selly 07:50, 22 sty 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Zacząć od ładnego trawnika, to zdecydowanie najlepszy pomysł. Daje to najszybszy efekt i nie jest tak drogie, jak urządzanie rabat. A bez ładnego trawnika, nawet najładniejsze rabaty , i tak będą kiepsko wyglądać.
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
sikorka0 13:35, 22 sty 2014


Dołączył: 12 sty 2014
Posty: 32
____________________
sikorka0 13:36, 22 sty 2014


Dołączył: 12 sty 2014
Posty: 32
____________________
sikorka0 13:48, 22 sty 2014


Dołączył: 12 sty 2014
Posty: 32
No niestety nic na tym moim planie nie widać
Co widać to dom działka jest podłużna , powinna być przekręcona w lewo .Wymiary 24 na 45 metrów, taras jest z tyłu domu. Na niebiesko są zaznaczone elementy które już są a reszta to plany bo na dobra sprawę wszystko trzeba zacząć od nowa . Wzdłuż płotu z tyłu działki są tuje, które są juz dość wysokie odgradzają nas od sąsiada i drogi (mają ok 3 m) W prawym rogu rośnie brzoza która też jest wysoka ma 4-5 metrów. A przed nią rosną świerki i jakieś inne drzewa iglaste 2,5- 3 metrowe sztuk 5 , przed nimi 3 cisy takie 1-1,5 m. Z lewej strony działki powstał sad rośnie tam czereśnia, wiśnia , grusza teraz dosadzone 2 śliwy i jabłoń. Przy samym płocie z lewej strony rosną krzewy owocowe tj porzeczki czarna i czerwona , agrestoporzeczka , rabarbar. i jeszcze jedna czereśnia. Na środku działki rośnie orzech włoski był posadzony aby trochę dać cienia bo latem była tu pustynia całkowita patelnia nie można było wytrzymac. Prawa część tyłu stanowi dla nas parking ponieważ mamy 4 samochody i przyczepkę. I tak to wygląda.. totalny chaos nie wiem jak to ugryźć . Może ktoś pomoże ??? Wszelkie rady mile widziane
____________________
Gardenarium 13:48, 22 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie zaczynaj od kółeczek, ale od wyznaczenia linii rabat i trawnika czyli którą powierzchnię będzie pokrywał trawnik, a którą rośliny. Robienie roślinek w trawniku to nie jest dobry pomysł.

Na tym schemacie to jest linia jasnozielona

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:49, 22 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może tak będzie lepiej

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sikorka0 13:51, 22 sty 2014


Dołączył: 12 sty 2014
Posty: 32
Te kółeczka pokazują co tam jest nasadzone, a jęsli chodzi o trawnik to sama nie mam pojęcia ponieważ po prawej stronie jeżdzimy
____________________
Gardenarium 13:52, 22 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nawet możesz złagodzić linię w narożniku

g]
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:58, 22 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czy nawierzchnie po lewej stronie działki są? Nie ma, więc nie oddalaj ich aż tak do domu, bo poszatkujesz ogród na dwie równe części albo jakoś tak

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Skula 16:47, 22 sty 2014


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3478
i ja skromnie pozwoliłem sobie wtrącić swoje pięć groszy ...
nie wiem,tylko czy to dobrze czy źle



ja z kolei nie jestem zwolennikiem dawania ścieżek czy chodniczków
ewentualnie sama opaskę wokół domu - 60 cm naprawdę wystarczy
no ale to tylko propozycja i takie tam dywagacje
____________________
Skula Pomysł na ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies