Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

Gardenarium 16:58, 13 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ciąć w czerwcu tylko później, dezynfekować nożyce po każdym krzaku. Nie lać wodą po liściach, osuszać krzewy dmuchawą po długotrwałych deszczach, sadzić niezbyt gęsto, nie ciąć w deszczową pogodę. To tyle moich spostrzeżeń.

Sadzić w przewiewnym miejscu, żeby szybko wysychały liście. Wybierać chore i suche liście odkurzaczem z wnętrza krzewu.

Inne wyjście, zrezygnować z bukszpanów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 17:01, 13 kwi 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Danusiu, (prawie) wszystko to stosuję. Teraz już muszę zadziałać. Nie wiem, czy oprysk jest skuteczny, czy warto. To jest ok. 100 szt. bukszpanowej obwódki, która z założenia ma być zwarta. Boje się o te zdrowe ładne okazy.

Pryskać mirage i topsin?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 19:58, 14 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak by wypadało.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gruba_dynia 08:32, 17 kwi 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Znalazłam w tym wątku informację, że na przędziorki i roztocza pryskać Talstarem. Kiedy, w jakim miesiącu zrobić oprysk?
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
waldek727 11:25, 17 kwi 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
gruba_dynia napisał(a)
Znalazłam w tym wątku informację, że na przędziorki i roztocza pryskać Talstarem. Kiedy, w jakim miesiącu zrobić oprysk?

Środek chemiczny niedostępny na polskim rynku oraz na aukcjach internetowych.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
gruba_dynia 11:34, 17 kwi 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Ups, to czym potraktować przędziorki na bukszpanach i kiedy?
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
Mazan 14:06, 17 kwi 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Gruba_dynia

Nie ups, nie ups, tylko teraz zamiast rabaty kwiatowej trzeba założyć rabatę zielarską z ziołami owadobójczymi. Na Twoją bolączkę może poskutkować wyciąg z glistnika lub zestaw skrzyp+wrotycz+piołun, być może czeremcha i kilka innych stosowanych co 2 - 3 dni aż znikną szkodniki.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
gruba_dynia 11:59, 20 kwi 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
O, skrzypu mam sporo w ogrodzie w końcu na coś się przyda wrotycz i piołun... muszę poszukać jak wyglądają, a potem jak ta czarownica garniec mikstury ugotuję
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
Mazan 15:13, 20 kwi 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Gruba_dynia

Skrzyp dlatego że zapobiega chorobom, a także niektórym szkodnikom powodując, że skórka liścia robi się twardsza i trudniejsza do przebicia, natomiast wrotycz i piołun działają także owadobójczo i nie są selektywne.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Pszczelarnia 16:14, 20 kwi 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mazan napisał(a)
Gruba_dynia

Nie ups, nie ups, tylko teraz zamiast rabaty kwiatowej trzeba założyć rabatę zielarską z ziołami owadobójczymi. Na Twoją bolączkę może poskutkować wyciąg z glistnika lub zestaw skrzyp+wrotycz+piołun, być może czeremcha i kilka innych stosowanych co 2 - 3 dni aż znikną szkodniki.



Pozdrawiam


Walerek, jakie proporcje dać przy nalewce skrzyp+wrotycz+piołun z czeremchą (liscie? kwiaty?) (czy z wrotyczu mogą być same liście?)

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies