Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

RobertOgrodnik 19:15, 09 mar 2023

Dołączył: 28 sie 2022
Posty: 2
Dzień dobry. Poproszę o pomoc. Mój bukszpan stał w doniczce całą zimę na tarasie i nic mu się nie działo. Około 2 tygodnie temu zauważyłem, że bukszpan jest zwiędnięty. Co mu się stało i co robić? Z góry dziękuję za porady.
ANNA1976 05:29, 22 mar 2023


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 423
Witam
Mam problem z moimi bukszpanami. Wcześniej rosły w zacienionej części ogrodu i były śliczne.
Wiosną zeszłego roku przesadziłam je na stanowisko słoneczne (słońce jest w tym miejscu praktycznie cały dzień) i zaczęły żółknąć.
Teraz po roku od przesadzenia nadal są żółte od strony z której najbardziej świeci na nie słońce. Wewnątrz mają zielone gałązki.
Proszę o radę czy wystarczy je przenieść z powrotem w zacienione miejsce?
Czy może to jakaś choroba i przenosząc je zarażę inne bukszpany w ogrodzie?

____________________
Ogród pod sosnami
11:42, 03 cze 2023
Co to może być?
Biały nalot jak Puch?
Przy dotknięciu obsypuje się.
Z początku myślałam m, że to jakiś pyłek z jakichś drzew się osadził, ale widzę, że to już jest kolejny tydzień.
Proszę o radę
Fleszu 12:39, 12 cze 2023


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Moje bukszpany w donicy:

Z zewnątrz wszystko ok


Ale w środku więdną listki


Sporo już ich obleciało


Nie jest to ćma bo żadnych szkodników nie widać.

To jedyne bukszpany jakie mam w donicy, reszta rośnie w gruncie i nic im nie dolega.

Co to może być?

____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
anuska2507 15:36, 13 cze 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
robertinka napisał(a)
Co to może być?
Biały nalot jak Puch?
Przy dotknięciu obsypuje się.
Z początku myślałam m, że to jakiś pyłek z jakichś drzew się osadził, ale widzę, że to już jest kolejny tydzień.
Proszę o radę

To miodówka bukszpanowa. Ja z nią nic nie robię, nie widzę, żeby powodowała jakieś szkody na bukszpanie. Wczesną wiosną można opryskać preparatem olejowym na owady.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
mazilo 16:26, 26 sie 2023

Dołączył: 20 kwi 2019
Posty: 132
I dni po oprysku na ćmę bukszpanową mogę dokonać oprysku nawozem Florovit ?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies