Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Gardener27 18:20, 05 sie 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
ElaS napisał(a)
Ten Twój ogród to wiejski jeszcze czy jak to mówią wypasiony
A na serio - piękne zdjęcia


He he he ... nie wiem co tam mówią Ogród warzywny jak najbardziej w stylu wiejskim, a na froncie cały czas eksperymentuję.

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
AsiaK_Z 18:21, 05 sie 2019


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Ależ bogactwo w warzywach możesz dorobić sobie na nowe rośliny, sprzedając te smaczycha

Widzę nowości przed wejściem do domu, albo mnie skleroza dopadła

Kolorowy zawrót głowy "aj low yt"
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Gardener27 18:32, 05 sie 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
sylwia_slomczewska napisał(a)
Pasę oczy, cudnie wszystko kwitnie, suszy ani trochę nie widać, pięknie zadbane, udekorowane, bajeczne kompozycje


W czasie suszy było ciężko, opracowałem plan podlewania który całkiem dobrze się sprawdził. Co drugi dzień doniczki i trawnik, w pozostałe dni rabaty i raz w tygodniu warzywnik. Obecnie dość regularnie pada więc ogród odzyskał wigor, wąż i konewki odpoczywają a ja mam czas na robienie przetworów.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 18:51, 05 sie 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Kokesz napisał(a)
Piękne dalie
Ja swoje zbyt późno posadziłam i dopiero pierwszy kwiatek się pokazał, pąków cała masa więc za chwilę powinny dać pokaz

Czy Twoje czerwone żurawki dają radę na patelni, słońce ich nie przypala?
Moim blakły liście. Jedynie bordowe dają radę.
Masz jakąś sprawdzoną odmianę na południowe słońce z czerwonych odmian ?


Dalie zawsze kwitną do pierwszych przymrozków więc spokojnie, dadzą jeszcze czadu. Moje już takie duże bo sadziłem bulwy 30 III do doniczek i pędziłem w inspektach a 11 V sadziłem już do gruntu.



Moje czerwone żurawki w mixie rosną w półcieniu i są regularnie podlewane, prezentują się bardzo ładnie. Na miejsca słoneczne polecam wszystkie odmiany o zielonych i bordowych liściach. Co prawda nie czerwona ale Marmolade też lubi słońce.

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 19:06, 05 sie 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
nicol21 napisał(a)
Kot Ci niebieścieje od uszu . Szlajała się i grunt że cała i zdrowa wróciła kocina.

Też przeżywam zachwyt hortkami dębolistnymi. Kupiłam kruszyny ale niezbyt dobrze im w to lato jest na ich miejscówce. za sucho, za ciepło i chyba za dużo słonca mimo ze częśćiowy cien tam panuje.

a któreś konkretnie masz na oku?w grupie wyglądają magicznie.

te różowe anabelle są i tutaj do kupienia i częśc kasy idzie na badania związane z rakiem, ale to co widziałam to zawsze jakieś marne było i nijak do białych anabelek [swoją drogą ogródek za mały] więc nie kupowałam. Ale one chyba z założenia są mniejsze i delikatniejsze.

zdjęcia zachwycają jak zawsze.


Właścicielka tymczasowych niebieskich uszu to moja suczka Mrówka, prawdopodobnie dobrała się do pudełka jakie ostatnio przyniósł kurier bo całe było rozerwane.

Nie mam konkretnej odmiany na oku dędobistnej, w sumie zacząłem się nimi od niedawna interesować. Są cały czas w mojej szkółce ale tak jak Ty piszesz nie mam dla niej dobrego miejsca i cały czas dumam gdzie by ją tu wcisnąć ? ... chyba się nie obejdzie bez eksmisji czegoś z rabat.

Moje różowe Anabelki już praktycznie przekwitły, nie wygląda to fajnie, ten brąz jest mało atrakcyjny porównując z innymi bukietowymi.
Co do wielkości też Ci nie powiem, owszem kwiat jest mniejszy ale może zależy to od tego że młoda sadzonka.

Świetna akcja z tymi badaniami, szkoda że u nas jest takich mało.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 19:12, 05 sie 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
BasiaLT napisał(a)
Dalie rewelacyjne. Kiedyś omijałam je szerokim łukiem a teraz cienię coraz bardziej.


Więc możemy sobie przybić piątkę. Gdy zaczynałem je sadzić parę dobrych lat temu nie było tak wiele fajnych odmian jak teraz, chyba mnie to zniechęciło i zrezygnowałem z tej grupy roślin. Obecnie wybór jest ogromy a producenci zaskakują coraz to nowszymi kolorami i fakturami.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 19:16, 05 sie 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
MirellaB napisał(a)

ślicznie wygląda Rozplenice również mam posadzone pod białymi annabellkami - spełniają swoją funkcję dobrze

To Twój tegoroczny zakup? Czy one wysokością są jak białe?


Kupiłem miesiąc temu, obecnie już przekwitły i zrobiły się kwity brązowe. Sadzonka jest niska, ma raptem 40 cm ale z upływem czasu powinna nabierać masy.
Wydaje mi się że w przypadku Annabell im niższa sadzonka tym lepiej bo nie będzie /nie powinna się pokładać.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 19:21, 05 sie 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
AsiaK_Z napisał(a)
Ależ bogactwo w warzywach możesz dorobić sobie na nowe rośliny, sprzedając te smaczycha

Widzę nowości przed wejściem do domu, albo mnie skleroza dopadła

Kolorowy zawrót głowy "aj low yt"


Asiu wbrew pozorom z warzywnego wszystko jest konsumowane na bieżąco a nadwyżki wekowane, marny byłby ten sklep

To nie skleroza tylko dobre oko nowe doniczki na sukulenty i karczoch się pojawił.

Merci słoneczko



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Magleska 19:57, 05 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18108
Ale pięknie i warzywnik, donice, kolorowe rabaty,
normalnie dech zapiera
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Wendy79 21:53, 05 sie 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
No nie Panie Przemysławie i nic nie żre perfidnie tych wypasionych kapustnych? To nie może być!...W tym momencie wzdycham ciężko nad swymi kapustami...Jeżeli znajdziesz kiedyś jakieś fajne, nowe dalie i dobre źródło, podziel się na priv proszę, bo zachęcona udanym zimowaniem, też z chęcią dosadziłabym więcej
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies