Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Kasiolaaa 21:54, 05 sie 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Przemo bukiet cudowny chcem taki
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
mira 23:03, 05 sie 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Poczułam się ja mk uboga krewna gapiąc się na te bukiety dalii czym je karmisz? czytałam że wcześnie pędziłeś to pewnie slimory nie zajdły - ja swoje sadziłam do gruntu 1 maja dopiero bo lało stale i było zimno ale część miałam w donicach na szczęście

zrób im portrety żeby zima była miła

warzywnik cud miod - kapusty nie zjedzone czy tylko jedna i jak się to robi że takie cebule masz duże - inna sprawa że ja cebule uwielbiam i zanim urośnie zjadam ale kilka jest i kiepsko - sadzisz ozimą tez ?

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
BasiaLT 10:56, 06 sie 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Wendy79 napisał(a)
No nie Panie Przemysławie i nic nie żre perfidnie tych wypasionych kapustnych? To nie może być!...W tym momencie wzdycham ciężko nad swymi kapustami...Jeżeli znajdziesz kiedyś jakieś fajne, nowe dalie i dobre źródło, podziel się na priv proszę, bo zachęcona udanym zimowaniem, też z chęcią dosadziłabym więcej

Ja też bym poprosiła o dobre źródło dalii bo wcale nie tak łatwo o dobrej jakości bulwy.
Zazdroszczę ci deszczu, u mnie ostatnio padało 3 tygodnie temu.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Gardener27 12:50, 06 sie 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Magleska napisał(a)
Ale pięknie i warzywnik, donice, kolorowe rabaty,
normalnie dech zapiera


Madziu dziękuję bardzo za pochwały, pomijając suszę sezon zaliczam do udanych. Obyło się bez większych strat a pogoda szalała, plagi i zarazy też stroniły od mojego ogrodu.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
mirkaka 13:09, 06 sie 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
tylko wzdychać do tych cudnych widoków

Co robić żeby cebula była piękna, u mnie nie wiem dlaczego większość pogniła, pozostałe mikre. Wiosną podszczypuję z niej szczypiorek, dlatego ? Jaką ziemię lubi?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Gardener27 13:11, 06 sie 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Wendy79 napisał(a)
No nie Panie Przemysławie i nic nie żre perfidnie tych wypasionych kapustnych? To nie może być!...W tym momencie wzdycham ciężko nad swymi kapustami...Jeżeli znajdziesz kiedyś jakieś fajne, nowe dalie i dobre źródło, podziel się na priv proszę, bo zachęcona udanym zimowaniem, też z chęcią dosadziłabym więcej


Agnieszko oczywiście że moje kapustne dziurawe Na początku sezonu nakryłem je siatkami z drobnym oczkiem tak jak robią to w angielskich ogrodach. Konstrukcje porobiłem które raziły strasznie w oczy ale mówię sobie .... cóż, tak trzeba. No i przyszedł termin pielenia ... nie wiedziałem jak się za to zabrać Przy kolejnym razie zdemontowałem konstrukcje, ściągnąłem siatki. Wolę już jeść z robakami niż się tak z tym wszystkim mordować.





W ubiegłym roku kupowałem u mnie w szkółce kłącza, mieli spory wybór odmian a co najważniejsze nie było żadnych pomyłek. Sklepy internetowe też mają bogatą ofertę ale nie mam żadnego sprawdzonego źródła godnego polecenia.

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 13:25, 06 sie 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Kasiolaaa napisał(a)
Przemo bukiet cudowny chcem taki


Kasiu właśnie powstał nowy więc ten dedykuję dla Ciebie .



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 13:45, 06 sie 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
mira napisał(a)
Poczułam się ja mk uboga krewna gapiąc się na te bukiety dalii czym je karmisz? czytałam że wcześnie pędziłeś to pewnie slimory nie zajdły - ja swoje sadziłam do gruntu 1 maja dopiero bo lało stale i było zimno ale część miałam w donicach na szczęście

zrób im portrety żeby zima była miła

warzywnik cud miod - kapusty nie zjedzone czy tylko jedna i jak się to robi że takie cebule masz duże - inna sprawa że ja cebule uwielbiam i zanim urośnie zjadam ale kilka jest i kiepsko - sadzisz ozimą tez ?

pozdrawiam


Dalie przerosły moje oczekiwania, nigdy nie były tak wysokie i tak obficie nie kwitły. Zakładam że to zasługa głównie obornika jaki przywiozłem zeszłej jesieni od mojej sąsiadki. Wszystkie krzaki rosną w warzywniku a tu mam najlepszą jakość gleby, do tego regularnie są podlewane.



U mnie nie ma w ogóle ślimaków, czasem jakiegoś zabłąkanego turystę spotkam i to tyle w temacie

Kapustę też mam podgryzioną, do zdjęcia wybrałem najładniejszy egzemplarz

Cebula w tym sezonie u mnie na szczęście nie chorowała. Posadziłem przeszło 1 kg. dymki w dwóch odmianach i widzę że chyba mało bo idzie jak woda. Przepisu nie mam, podlewałem regularnie, ziemia z kompostem i obornikiem plus wyściółkowana skoszoną trawą. Ozimej nigdy nie sadziłem, może czas spróbować ?
Pozdrawiam również



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 13:50, 06 sie 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
BasiaLT napisał(a)

Ja też bym poprosiła o dobre źródło dalii bo wcale nie tak łatwo o dobrej jakości bulwy.
Zazdroszczę ci deszczu, u mnie ostatnio padało 3 tygodnie temu.


Basiu będę pamiętał o Tobie, znajomy w tym sezonie zamawiał i z tego co pisał jest zadowolony. Muszę dopytać o źródło.


U nas ostatnio zaszły zmiany, deszcz pada nawet parę razy w tygodniu. Nie są to obfite opady ale jak na tę porę roku wystarczy.




____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 14:07, 06 sie 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
mirkaka napisał(a)
tylko wzdychać do tych cudnych widoków

Co robić żeby cebula była piękna, u mnie nie wiem dlaczego większość pogniła, pozostałe mikre. Wiosną podszczypuję z niej szczypiorek, dlatego ? Jaką ziemię lubi?


Cebula uwielbia gleby próchniczne, wrażliwa jest na brak w glebie składników pokarmowych takich, jak azot (brak wzrostu, żółknięcie), fosfor (powolny wzrost), potas (brązowienie wierzchołków szczypioru). Ze względu na płytki system korzeniowy cebula jest wrażliwa również na niedobór wody.

Ja również zrywam młody szczypior ze swojej cebuli i nie ma to znaczenia na jej zdrowotność.

Prawdopodobnie Twoją cebulę zaatakował patogen grzybowy Botrytis allii co doprowadziło od Fuzaryjnej zgnilizny cebuli.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies