Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Anda 07:47, 08 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33345
Pięknie u Ciebie jak zawsze. Rubrum to rownież wg mnie najładniejsza Rozplenica i bardzo szkoda, że u nas nie zimuje. Ciekawa jestem, czy uda Ci się ją wyhodować z nasion.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kokesz 08:17, 08 wrz 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
W zeszłym roku próbowałam wysiać rubrum, nic nie wzeszło
Nie wiem, czy to co zebrałam, to były nasiona, możesz pokazać swoje?

Koleżance latem pies złamał dalie i odrosła ładna, zwarta.
Pewnie trzeba by je było mocno skrócić, tylko szkoda...
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
deszczowymaj 20:03, 09 wrz 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Śliczne te Twoje miśki
Powiem Ci,że ja jak na razie zakochałam się w Magical Moonlight noo śliczna jest ale także zaczynam romansować z Limką mam ją pierwszy sezon..zobaczymy co z tego będzie.

Co do krwawnicy,bardzo możliwe że leci razem z chwastami..bo jej siewki są łudząco podobne do takiego jednego chwaściorka..hmmm jak on się nazywał...nie pamiętam


Melodia przyszłości -uwielbiam ten słynny cytat naszego ogrodowego kolegi Loozaka..a swoją drogą ciekawe co u niego

Przemku myślę,że z Twoim talentem do tworzenia pięknego otoczenia ..czysta kartka niedługo nabierze barw

ps.Podziwiam Dalie,prześliczne
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Doranma 22:11, 09 wrz 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Gardener27 napisał(a)

Wiosna i jesień to okres największej ilości doniczek, zwłaszcza tych małych na stołach w ogrodzie. Wybór jest tak ogromy że ciężko mi się ograniczyć no i nie trzeba tak często podlewać przy tej pogodzie.




Przemku, ten Twój komplecik stoi pod chmurką - impregnowałeś go jakoś dodatkowo?
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Kasiolaaa 08:03, 10 wrz 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Przemku u Ciebie gąszcz dalii naprawde cudownie to wyglada bardzo Cie podziwiam ogrodowo
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Dominika11 08:27, 10 wrz 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Obłędnie wszystko wygląda, piekne kolory i przesliczne kwiaty
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Gardener27 19:59, 11 wrz 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Anda napisał(a)
Pięknie u Ciebie jak zawsze. Rubrum to rownież wg mnie najładniejsza Rozplenica i bardzo szkoda, że u nas nie zimuje. Ciekawa jestem, czy uda Ci się ją wyhodować z nasion.

Reni udało się przezimować sadzonki w garażu więc i ja spróbuję raz jeszcze bo w ubiegłym roku wniosłem do domku ogrodnika i zapomniałem o nich, gapa ze mnie.

Spróbuję wysiać zebrane nasiona już teraz jak znajdę trochę czasu, zobaczymy jaki będzie efekt.





____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 20:04, 11 wrz 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Kokesz napisał(a)
W zeszłym roku próbowałam wysiać rubrum, nic nie wzeszło
Nie wiem, czy to co zebrałam, to były nasiona, możesz pokazać swoje?

Koleżance latem pies złamał dalie i odrosła ładna, zwarta.
Pewnie trzeba by je było mocno skrócić, tylko szkoda...


Zasada w przypadku rozplenic jest zawsze taka sama, zbieramy nasiona z kłosów które już zasychają, praktycznie się już sypią ...



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 20:15, 11 wrz 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
deszczowymaj napisał(a)
Śliczne te Twoje miśki
Powiem Ci,że ja jak na razie zakochałam się w Magical Moonlight noo śliczna jest ale także zaczynam romansować z Limką mam ją pierwszy sezon..zobaczymy co z tego będzie.

Co do krwawnicy,bardzo możliwe że leci razem z chwastami..bo jej siewki są łudząco podobne do takiego jednego chwaściorka..hmmm jak on się nazywał...nie pamiętam


Melodia przyszłości -uwielbiam ten słynny cytat naszego ogrodowego kolegi Loozaka..a swoją drogą ciekawe co u niego

Przemku myślę,że z Twoim talentem do tworzenia pięknego otoczenia ..czysta kartka niedługo nabierze barw

ps.Podziwiam Dalie,prześliczne


Bukietowych przed Ogrodowiskiem nie znałem/ nie zwracałem na nie uwagi bo nigdzie nie widziałem takich ładnych okazów jak tutaj. Obecnie mam przeszło 50 krzaków w różnych odmianach, bardzo łatwo można je rozmnożyć z patyków po wiosennym cięciu lub przez odkłady.



Również jestem ciekaw co słychać u Michała, szedł z zakładaniem ogrodu jak burza wiec obecnie pewnie gąszcz u niego jeśli nie stracił pary. Robiliśmy zakupy w tej samej szkółce w Krakowie i niedaleko mieszkał z tego co wywnioskowałem mojej firmy ale nigdy nie udało nam się spotkać.

Dziękuję kochana za miłe słowa A Ty oprócz bajecznej wizytówki nie chcesz otworzyć swojego wątku ?



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 20:22, 11 wrz 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Doranma napisał(a)


Przemku, ten Twój komplecik stoi pod chmurką - impregnowałeś go jakoś dodatkowo?


Wszystkie moje meble ustawione w ogrodzie nie mają zadaszenia, pada deszcz i świeci na nie słońce. Nie jestem fanem ,,patyny czasu,, na drewnie więc każdego roku zazwyczaj jest to sierpień meble są impregnowane olejem. Zabieg ten nie tylko zabezpiecza drewno ale je odmładza, prezentują się jak nowe.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies