Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Gardener27 18:24, 19 kwi 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
karo napisał(a)


Witam Przemku,

pobuszowałam po Twoim ogrodzie
Jest naprawdę przepiękny, donice wspaniale obsadzone a warzywnik genialny do tego te dodatki wszystko ma taki smaczek nie wielu tak potrafi !
Będę częściej zaglądać

Pozdrawiam,

Karolina


Witaj Karolino w moim ogrodzie, wspaniale że jesteś. Bardzo dziękuję za miłe słowa, serce się raduje gdy czyta się takie rzeczy.

Odpozdrawiam



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 18:31, 19 kwi 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Aneczkaogrodniczka1982 napisał(a)
Dzień dobry,przyszłam się przywitać,bo takiego ogrodnika to ciężko przegapić.Ma Pan cudowne kwiaty w tych donicach,i tu moje pytanie gdzie kupuje Pan takie cudne doniczki?Pozdrawiam serdecznie


Witam,
Aniu my tu wszyscy mówimy sobie na ,,ty,, wiec po prostu Przemek

A o które donice chodzi, te z terakoty ? Szukaj w szkółkach w swojej okolicy lub w marketach, ta np. z Castoramy.

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 18:36, 19 kwi 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
ElaS napisał(a)


Sprawdziłam sposób na tulipany
Teraz kolej na dalie.
Ja tylko taka porządnicka nie jestem, u mnie bez opisu, trudno.
Zgaduj, zgadula będzie


W ubiegłym roku nie podpisywałem swoich dalii i później musiałem się domyślać co jest czym . W tym sezonie wszystko ładnie opisałem. Mam wiele nowych odmian i chcę sprawdzić ich zgodność, poza tym wiele osób często pyta o nazwy roślin wiec wypada wiedzieć.

To wyściółowane poletka czeka już na sadzonki dalii.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 18:54, 19 kwi 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Ewa777 napisał(a)
A mi tak podobają się u Ciebie te szafirki w donicach, że obsadzę nimi donice z hortensjami. Teraz mam w nich tak pusto.


Bardzo dobry pomysł ale nie wiem czy szafirki przetrwają w tych donicach bez wykopywania, nigdy nie sprawdzałem.

Polecam gorąco hiacynty, tych nie trzeba wykopywać i latami mogą rosnąć z innymi roślinami.

W ocynku rośnie hosta a wraz z nią niebieskie hiacynty od 5 lat.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
deszczowymaj 19:03, 19 kwi 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Gardener27 napisał(a)








Hej Przemo ..tulipany Ci zwiędły wiesz ?

a tak na serio bardzo ciekawa odmiana ..pierwszy raz takie widzę

ps.Pięknie u Ciebie
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Gardener27 19:10, 19 kwi 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
nicol21 napisał(a)
Oj znów zachwyt i zazdrość donicowa mnie ogarnęła. Podziwiam siłę i zapał do donic- a wyglądają fenomenalnie. No i konsekwencja w stylistyce też Ci na plus idzie!

Exotic emperor u mnie już przekwitły... szybko wszystko w tym roku idzie w górę!
Piękne są, nawet jak przekwitają.
Klony...ahhh jak ich nie kochać, niektórych to nawet przez wszystkie 4 pory roku [Sango Kaku].

Wszystko pięknie już masz przygotowane, oj bardzo chciałabym mieć tak wypielęgnowany ogródek i ogród! Może kiedyś....

a dalie - no cudnie będzie! Brawo za opis i staranność!
Czy one Ci się namnażają też czy tylko te same egzemplarze co sadziłeś na następny rok masz?


Karpy dalii rozrastają się z upływem lat, u mnie w dobrej ziemi rosną a do tego są podlewane regularnie, lepiej nie mogły trafić. Wiele zależy też od odmiany, jedne szybciej przyrastają inne zaś wolniej.

Exotików u mnie już bardzo mało, gryzonie zrobiły sobie z nich przysmak. W ubiegłym roku ciężko było je dostać a i cena odstraszała, być może na jesień uda się je gdzieś dostać.

Donice uwielbiam, experymentuję z nasadzeniami, latem będę miał dużo krzewów ozdobnych i oczywiście roślin sezonowych w nich.

Powoli zaczynają kwitnąć tulipany, przedstawiam Cartouche.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
antracyt 19:11, 19 kwi 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11734
Gardener27 napisał(a)


Jest trochę pracy z daliami bo to rośliny egzotyczne ale warto je mieć w ogrodzie. Ja w tym roku z racji dużej ilości tych roślin muszę opracować nowy sposób palikowani. Ostatnio oglądałem fajny program z farmy dalii, koniecznie muszę wykorzystać ich patent.

Ewo a te znasz ? W następnym roku chcę posadzić do donic, będą fajnie wyglądały.




Ale ładnie moje ulubione szachownice zestawiłeś
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gardener27 19:18, 19 kwi 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
deszczowymaj napisał(a)


Hej Przemo ..tulipany Ci zwiędły wiesz ?

a tak na serio bardzo ciekawa odmiana ..pierwszy raz takie widzę

ps.Pięknie u Ciebie


... muszę podlać

Na zdjęciu Fritillaria Uva Vulips, bardzo ciekawa odmiana drobnej szachownicy.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 19:27, 19 kwi 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
antracyt napisał(a)

Ale ładnie moje ulubione szachownice zestawiłeś


Do mnie przemawia jeszcze szachownica kostkowa ale zawsze zapominam o niej jesienią, takie ,,ptaszki,,





____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
antracyt 19:33, 19 kwi 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11734
Biedaka w klatce zamknąłeś
O kostkowej też myślałam, ale nie znalazłam w stacjonarnym sklepie. Jak znajdą na pewno nabędę.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies