Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek z futrzakami i kamieniami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek z futrzakami i kamieniami

Iwona100 10:33, 08 lip 2018


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 713
Ewa czy wiesz jaką masz na zdjęciu odmianę jeżówki? Jest śliczna.



Dzięki Tobie mam tegoroczną różę Mariatheresię .Jest super. Myślę,że kupię jesienią jeszcze Baronesse.
Czy Ty na zimę zrywasz różom wszystkie liście, bo ze zdjęć zimowych tak to wygląda.
Pozdrawiam
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Ewa777 21:14, 08 lip 2018


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
Ewik napisał(a)





Ewciu, jaka roślina towarzyszy tu różom?

Ewik napisał(a)











Ale piękne obrazy pokazujesz Na pierwszym zdjęciu przepiękna kompozycja
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
marysiak_020202 14:57, 25 lip 2018

Dołączył: 17 maj 2017
Posty: 22
Witam,
Pani Ewo, Pani ma wiele róż w ogrodzie m.in Lavender Ice, mam pytanie co do tej róży.Czy kłopotliwa jest bo chciałam ją wkomponować w rabatę bylinową,a w szkółce mi odradzają tej róży, że kłopotliwa i słabo się krzewi. Dziękuje za odpowiedź.
sisula 12:30, 29 lip 2018

Dołączył: 10 kwi 2016
Posty: 6
Cześć
Bardzo mi sie podoba twój ogród i futrzaki.
Zapisuję coby tu zaglądać i w zimowe wieczory odrobić zaległości bo tyle stron mam do przejrzenia.
Pozdrawiam Edyta
olga80 13:15, 29 lip 2018


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Ewik napisał(a)







Ewuś Twoje widoki ogrodowe zachwycają nieustannie.
Co to są za powojniki ?
____________________
Teresa Moje małe królestwo
adkawi 11:58, 08 wrz 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Witaj Ewo jak Twoje roże przeżyły te letnie upały?
____________________
Adrianna
Anda 08:31, 07 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Hej Ewo, wszystko ok u Ciebie? Cale lato Cie nie bylo. Wracaj

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Ewik 22:55, 11 lis 2018


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Korzystając z chwili wolnego , witam po długiej przerwie zdjeciem z ostatniego dnia pazdziernika



U nas ok, tylko czas pędzi jak szalony .


____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Ewik 23:15, 11 lis 2018


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Postaram sie odpowiedziec , jak cos mi umknie to przepraszam i proszę dopytac.

* jeżówka - wiekszość mam tych zwykłych , same sie sieją i wyrastają w to innych miejscach .

* towarzystwo róż , generalnie było wiecej bylin , ale nie wszystkie dały radę na mojej słabej ziemi, albo zbyt krótko cieszyły oko . głównie mam szałwie, kocimiętki , lawendy , perowskie, bodziszki , jarzmianki , zurawki , kilka floksów , czyściec i trawy

* powojniki , głównie włoskie , najbardziej popularne i jakoś dają radę

* Tereskę zawsze będę polecać , z Baronesse tworzy duet idealny , nadal mi kwitną obydwie , choć rosną zdecydowanie wieksze niz podają , zwłaszcza Tereska

* Lavender Ice - osobiscie uwielbiam tę róże , jest mała , moze szybkością wzrostu nie porywa ale jak zakwitnie to z rozmachem , ja mam posadzone 3 razem i jest efekt, uwielbia słońce , miałam jedną w półcieniu i zdecydowanie jej to nie pasowało , bardzo długo trzyma kwiat , zdrowa .

* Lato , o dziwo rózom zbytnio nie zaszkodziło , rosły , kwitły , choć niektóre soro plam złapały . zdecydowanie gorzej w tym sezonie wygladały hortensje .


kilka letnich migawek




____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Ewik 23:20, 11 lis 2018


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Zaszalałam tej jesieni z cebulowymi, najpierw zamówiłam troche , potem jeszcze kilka a potem to popłynełam i wsadziłam ponad 600 cebulek .
to ostatnia próba i jesli nawet część zjedzą nornice, to liczę na przyzwoity efekt wiosna , a jak nie to sie pogniewam na cebulowe i juz .

kilka listopadowych fotek




____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies