Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek z futrzakami i kamieniami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek z futrzakami i kamieniami

Ewik 17:18, 09 lut 2019


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292



Tak było kilka dni temu
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
basia3012 18:56, 09 lut 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9410
Ewik napisał(a)
Witam w Nowym roku. U nas pogoda mega zwariowana, chwilę temu śnieg, wczoraj piękne słońce, dzisiaj deszcz i wieje. Pogoda nieciekawa.
Plany ogrodowe są, jakiś wielkich rewolucji nie będzie, przybędzie więcej roślin w kolorze blue i więcej donic.jak tylko pogoda pozwoli przyjędzie kolejne kilka ton kamienia .
Za to poddalam się z cebulowymi . Posadzilam naprawdę sporo cebul ,żeby podzielić się z tymi paskudnymi nornicami A tu zonk. W miejscu gdzie było po 20 - 30 szt nie ma ani sztuki, ani jednej .tylko przed domem nie widzę ich aktywności że mam nadzieję że chociaż tutaj będą.


Ewuniu, dzięki Ci za radę z tym bluszczem na moje wysokie schody do domu. Nie pomyślałam o bluszczu. A może byłoby dobrze.
A jeśli chodzi o cebulowe i nornice to szkoda cebul. Przyjemnie jest wiosną oglądać kwitnące tulipany. Ja rok temu sadziłam sporo tulipanów. W tą jesień żadnego nowego. Tylko z donic przesadziłam do ziemi. Zobaczymy ile będzie kwitło na wiosnę.
A jakie kwiaty w kolorze blue będziesz sadziła? Do donic czy na rabaty?
Wiesz, ja dzisiaj robiłam z mężem pierwszą naszą donicę z betonu. Jak wyjdzie to zrobię zdjęcie. A na razie zrobiłam tylko zdjęcia w trakcie pracy nad nią.
Pozdrawiam Ewuniu ciepło.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Anda 08:56, 10 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33249
Śnieg u Ciebie, oby już nie za długo został

Piszesz, że będzie więcej roślin w kolorze niebieskim. Oj, to już jestem ciekawa kompozycji
Szkoda, że nornice tak Ci wyjadają cebulki A może wypróbuj jeszcze jakieś urządzenie wydające dźwięki odstraszające?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Ewik 14:13, 12 lut 2019


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Basia , fajnie że pomysł z bluszczem przypadł do gustu. Z niebieskościami to nic nowego ,dokładam to co już mam : szałwie, lawendy, kocimietki,perowskie.
Z nornicami walczę od początku wszelakimi sposobami , to uroki nieuzytkow za płotem.
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
basia3012 17:01, 12 lut 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9410
Ewuniu, pomysł z bluszczem przypadł nie tylko mnie do gustu ale i Danusi. A to już COŚ. Sąsiad ma takie dłuuugie bluszcze, że mu za płot wychodzą. Pozwolił mi w lato brać na sadzonki. Więc ja wczoraj ciągnęęęłam ile się da taki długi pęd. No i urwałam. Myślę, że pozwolenie z lata jest jeszcze aktualne. Ale będę musiała go poprosić aby mi uciął przy samej nasadzie to pęd będzie dłuższy i na schody może wejdzie.
Wiesz Ewuniu, ja też zastanawiam się nad dosadzeniem kwiatów w kolorze blue. najbardziej to bym chciała dzwonki piramidalne niebieskie. Mam takie białe, kwitną baardzo długo. Sa lubiane przez pszczoły. I bardzo ładne. Tylko jedna wada, na Allegro są tylko dwie oferty i dosyć drogie. Więc się zastanawiam. Ale coś mnie te dzwonki korcą. Zobaczymy.
Pozdrawiam I Ciebie i futrzaki.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
GorAna 20:41, 01 mar 2019


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15957

Ewciu, jak tam wiosna u Ciebie?
Kwitnie już coś?
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Ewik 21:11, 06 mar 2019


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
GorAna napisał(a)

Ewciu, jak tam wiosna u Ciebie?
Kwitnie już coś?


U nas powolutku , kwitną tylko 2 kepy przebiśniegów i kilka krokusów , za to popadam w coraz wiekszą depresję jak co rano widzę kolejne pogryzione tulipany , które wykiełkowały, nic nie pomaga na te diabły ...
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Ewik 07:21, 13 mar 2019


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Pierwsze krokusiki



____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Balea 18:36, 14 sie 2019


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
Ewik napisał(a)
wrzesien i biało-fioletowa







Czy mogl by mi ktos powiedziec, jak sie te 2 roze nazywaja?
Ewik 09:00, 10 lis 2019


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Balea napisał(a)



Czy mogl by mi ktos powiedziec, jak sie te 2 roze nazywaja?


To petitcoat i novalis
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies