Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z mchu i paproci

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z mchu i paproci

dorota2 19:35, 07 lut 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 77
a to tył domu, nasadzenia z ubiegłorocznej jesieni, na wiosnę zobaczymy co przetrwa, były tu tuje szmaragd ale brzydkie i została tylko ta jedna z której zrobiłam tą niby kulę na pniu, teraz jest niestety trochę łyso od ulicy
____________________
dorota- Ogród z mchu i paproci
dorota2 18:53, 10 lut 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 77
witam wiosennie,ja dzisiaj czł y dzień łopatą machałam, wyznaczyłam nową rabatę, i już nie mogę się doczekać aby ją obsadzić, ale mam prosbę doradzcie mi moi drodzy jak uformować ten bukszpan, jest na dwóch pniakach i najprościej byłoby zrobić dwie kulki ale z jednej strony od środka jest za łyso, zrobić takiego grzyba półokrągłego?
____________________
dorota- Ogród z mchu i paproci
Agania 09:13, 12 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Witaj Dorotko twój ogród to ogród z prawdziwą historią rodzinną, bardzo, piękną macie altanę, z tym bukszpanem, warto próbować, wkrótce wiosna, więc się zacznie, nowe przyrosty się pojawią, trzeba ciąć, na pewno będzie piękny, czekam na wiosenną odsłonę twojego ogrodu
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
dorota2 15:51, 12 lut 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 77
dziękuję za powitanie, i miłe słowa, wiosna już do nas zagląda, chociaż dzisiaj padai pada ale deszczyk też jest potrzebny.Bukszpan już przycięty a doniczki z sadzonkami zagrzebane w ziemi, wyszło ponad 10 przyszłych kulek, może przetrwają, niestety na parapecie miejsca już nie ma .Kupiłam już trochę nasion do warzywnika, mam buraczki ,koperek ,sałatę, ogórki takie w otoczce, rzodkierwkę, marchew, fasolkę szparagową, cebulę i pietruszkę( ta w gruncie zimuje).Czy ktoś z Was kochani ma złoty sposób co koło czego sadzić aby ładnie rosło?sadzimy jeszcze seler i pomidory ale to już póżniej z rozsad.Pomóżcie proszę ściągę zrobić.
____________________
dorota- Ogród z mchu i paproci
dorota2 16:01, 12 lut 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 77

Mam jeszcze pytanie kupiłam sobie w markecie takiego bluszcza na doniczce jest napisane tylko herdera czy on się nadaje do donic w ogrodzie? Chyba coś podobnegoDanusia wskazała w bialym domku ale czy przezimuje ,mam kilka donic betonowych do których beda wsadzane kwiaty i myślałam o takim strzepiatym bluszczu który by zwisal .
____________________
dorota- Ogród z mchu i paproci
dorota2 17:45, 13 lut 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 77
Pokaże Wam jaka wiosna do mnie przyszła.kwitną ciemierniki z ziemi wychodzą zakile tulipany krokusy a i bazie na wierzbie znalazłam.
____________________
dorota- Ogród z mchu i paproci
dorota2 20:27, 19 lut 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 77
U mnie wiosna na całego kwitną przebiśniegi ,krokusy tulipany są już wyskokie, a mąż mój tez chyba wiosnę czuje bo wziął się ostro do pracy i zrobił mi skrzynki na warzywa, obcinał drzewa i wreszcie wytyczyliśmy teren pod garaż.Cieszę się że prace ruszyły już teraz bo w zeszłym roku miałam remont domu od maja do końca sierpnia i więcej zniszczone było w ogrodzie niż zrobione. Ja należe do tych niecierpliwych i odwiedziłam już ogroniczy , kupiłam runiankę i żurawki , już wsadzone mają się dobrze, mąż mi po głowie puka ale on się nie zna.
____________________
dorota- Ogród z mchu i paproci
dorota2 08:58, 20 lut 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 77
pokażę moje skrzyneczki i suche murki w których mają rosnąć zioła
____________________
dorota- Ogród z mchu i paproci
megabasia 12:29, 20 lut 2014

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
Hej.
U mnie ogrodnicze na cztery spusty zamknięte. Te żurawki to w nasionach kupiłaś czy sadzonki?
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
dorota2 19:16, 20 lut 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 77
sadzonki, miały już nowe listki
____________________
dorota- Ogród z mchu i paproci
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies