Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Ukorzeniacze - rodzaje i zastosowanie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ukorzeniacze - rodzaje i zastosowanie

Marcin89 19:56, 16 lut 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2288
Ostatnio zainteresowałem się tematem ukorzeniaczy do różnego typu sadzonek. Chciałbym przedstawić informacje jakie zebrałem.

Piszcie proszę także o własnych doświadczeniach z preparatami stymulującymi proces ukorzeniania się. Jaki rodzaj ukorzeniacza stosujecie do danego gatunku rośliny.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 11:11, 17 lut 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2288
Wczesną wiosną zamierzam ukorzenić kilka gatunków z "patyczków" jakie zostaną mi z wiosennego cięcia krzewów. Kupiłem już ukorzeniacz AB - do sadzonek półzdrewniałych i zdrewniałych. I do dzieła .

I tutaj pojawia się pytanie - czy można ukorzenić bukszpan z gałązek ściętych w kwietniu?
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Kondzio 11:14, 17 lut 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Marcin89 napisał(a)
Wczesną wiosną zamierzam ukorzenić kilka gatunków z "patyczków" jakie zostaną mi z wiosennego cięcia krzewów. Kupiłem już ukorzeniacz AB - do sadzonek półzdrewniałych i zdrewniałych. I do dzieła .

I tutaj pojawia się pytanie - czy można ukorzenić bukszpan z gałązek ściętych w kwietniu?
a dlaczego nie można, ja ukorzeniam w większości nie używając w ogóle ukorzeniacza
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Marcin89 11:16, 17 lut 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2288
To już raz tak zrobiłem z jakichś tam badyli...najpierw spoko listki jakby urosły i potem szlag wszystko trafił, bo korzeni nie było xD.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Gardenarium 13:02, 17 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/408-rozmnazanie-bukszpanow-z-sadzonek
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marcin89 13:11, 17 lut 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2288
Czytałem ze 2 razy . Zastanawiam się tylko czy można spróbować z sadzonek pobranych w kwietniu (niektórzy ukorzeniają gałązki użyte do dekoracji wielkanocnych). Wtedy można potraktować jako sadzonki zeszłoroczne - zdrewniałe. A te pobierane w lecie - jako półzdrewniałe. Ciekawe jaki był by procent przyjęcia w tych dwóch terminach .
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Gardenarium 13:15, 17 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zrób doświadczenie naukowe.

Cytuję z art. "Wydaje się, że optymalnym miesiącem sadzonkowania jest sierpień, ale ja to robiłam praktycznie po każdym cięciu, aby nie zmarnować darmowych sadzonek. Najmniej właściwym terminem sadzonkowanie jest na pewno późna jesień, gdyż sadzonki bez korzeni nie mają zbytnio szans na przetrwanie zimy."

I masz odpowiedź.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 13:27, 17 lut 2014


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Danusia ma rację z robieniem tych doświadczeń i dotyczy to nie tylko pory ukorzeniania ale i rodzaju pobranych sadzonek. Ja eksperymentuję i w taki sposób znalazłam niezawodny sposób na rozmnażanie hortensji Ciekawe czy Tobie uda się "odkryć" ten sposób
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Marcin89 13:52, 17 lut 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2288
Gosiu niestety trudno rozmnożyć rośliny w mieszkaniu hahaha . Ale jak będę mógł u babci - to spróbuję. A jaki to sposób w przypadku hortensji?
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Gardenarium 17:01, 17 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tutaj nie jest wątek o rozmnażaniu, Pytaj w wątku

http://www.ogrodowisko.pl/watek/64-nasze-sposoby-na-rozmnazanie-roslin

Nie dublujmy treści wątków

Tutaj piszemy o ukorzeniaczach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies