Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nieuporządkowana działeczka.

Pokaż wątki Pokaż posty

Nieuporządkowana działeczka.

Nikita 00:04, 10 mar 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Paulinko wpadłam z rewizytą... widzę, że kwitnąca wiosna u Ciebie. Pozdrawiam
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
kasiek 19:05, 10 mar 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Napisz co Ci się marzy - lasek, duży staw, warzywniak, sad, plac dla dzieci, rozległy trawnik, mało kłopotliwy ogród... Potrzeba sporo informacji by zobaczyć jaki jest Twój ogród marzeń
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
paulina_wero... 21:33, 10 mar 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
Nikita-tak bardzo kwitnąca u mnie wiosna tej zimy choć teraz to czasu nie ma by siąść spokojnie i się nacieszyć, ja zawsze sobie coś znajdę do robienia byle by coś zrobić. Dziś oprócz przemeblowania pokoju, dzięki mojemu M mogłam na chwilkę wyrwać się na działeczkę. wymyśliłam sobie żółtą rabatkę z odrobiną fioletu przed kompostownikiem. Obecnie rosną tam 2 niewielkie orzechy laskowe jeden jasny drugi ciemny. Niedawno dostałam od Cioci pigwę i musiałam wsadzić nie wiem czy się przyjmie :/ mam nadzieje że jej nic nie będzie. Pomiędzy orzechami chciałabym wsadzić forsycje by zasłoniły wraz z orzechami kompostownik nie zbyt estetycznie wyglądający. Pod nimi paprocie pióropusznik i jakąś leśną. jakoś tak to skomponować by z pomiędzy paproci wyrastały lilie, irysy, mieczyki żółte a obok krzew mahonia. Po siatce będzie się pięła tunbergia póki krzewy malutkie. I oczywiście nie mogło by się obejść bez słonecznika pełnego i jadalnego. Na samym przodzie funkia Christmas tree i żurawka Tiramisu. Jeśli macie jeszcze jakieś propozycje co do tej kompozycji to piszcie. No i oczywiście zapomniałam o fiolecie czosnek ozdobny, żurawka Obsidian i parę fiołków na przód. A zaczynając od początku dziś "nakreśliłam" kształt i zdarłam trawę przekopałam z piaskiem i przykryłam tektura by nie wysychało słoneczko w końcu mocniej świeci .
Kasiu-moje marzenia hmm... przede wszystkim i nade wszystko wybudować dom, a tak wracając do rzeczywistości to idąc za twoja poradą na "dole" w rogu mini lasek liściasto- iglasty z "pół altanką" i ławką do podziwiania stawika z szemrzącą wodą. Drzewka na dole także bym chciała poprzesadzać bo są strasznie rozlegle ponasadzane, może miałabyś propozycje na jakąś rabatę lub gdzie bym mogła przesadzić wierzbę szczepiona na pniu i brzozę tak samo szczepiona na pniu, mam jeszcze klona czerwonego i dęba. Postanowiłam także, że oczko zostanie w tym miejscu co jest, teraz ładniej wygląda z tej perspektywy jak huśtawkę przestawiłam, muszę tylko folie wyciągnąć i połatać, zmienić kształt i pogłębić, bo dużo foli zostaje na bokach. A później już tylko przyjemne obsadzane przy kominku muszę dorobić blat roboczy i dokończyć kominek bo tak jak wygląda to już 3 lata stoi (obłożyć kamieniem i zrobić ławkę), Mam zamiar również po obu stronach od tyłu kominka dać pergole obsadzoną winobluszczem by zasłonić i oddzielić trosze jagodnik. Mam dużo planów zobaczymy jak to wyjdzie.
____________________
Nieuporządkowana działeczka
paulina_wero... 08:26, 12 mar 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
Znowu mam parę pytań. chciałabym zapytać o kolorystykę w ogrodzie ponieważ przed kompostownikiem "organizuje" nasadzenia z żółtych roślin z dodatkiem fioletowych, przed warzywnikiem, by go zasłonić myślałam o lekko wysuniętej rabacie w kolorach białym z dodatkami niebieskimi tak by zasłonić truskawki, później największa wyłaniającą się za poprzedniej ze stawem i na końcu z laskiem tylko nie wiem jakie kolory będą pasować czy nie gryzło by się jak bym zrobiła nasadzenia z czerwonych/ bordowych roślin? Posiadam klona czerwonego i dęba i fajnie by wyglądały przy stawie tylko właśnie nie mogę sobie wyobrazić jak to się wszystko będzie ze sobą komponowało. proszę o poradę i pomoc.
____________________
Nieuporządkowana działeczka
Tusiala 09:12, 12 mar 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Ja niestety nie umiem Ci pomóc w projektowania bo jestem "dętka". Mi we wszystkim pomogła Danusia Zawsze też możesz dużo dowiedzieć się z Jej artykułów.
Ale również będe do Ciebie zaglądać i pisać co się podoba
kasiek 15:32, 12 mar 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Wierzbe proponuję posadzić przy oczku, bo pieknie tam wygląda. Klon dalej by liście nie wpadały. Uzupełnij tej róg rabaty o iglaki, najlepiej po kilka tego samego gatunku, np po 3 swierki serbskie, 2 srebrne itp. albo kompuzycje z tuj i cyprysów (są w różnych kolorach, zawsze wybieraj po kilka tego samego rodzaju). Folie szkoda łatać bo masz niewielkie szanse że przetrwa kolejne lata. uzbieraj kasę i kup drugą.
W tej rabacie przy kompostowniku nie pasuje mi do liliowców mahonia chyba że całkiem z boku obok niej hortensje dębolistne, potem piłkowane i wtedy funkie i liliowce.


jak chcesz wiedzieć jak się przedstawia to co myslisz to rysuj! Mało kto ma tyle wyobraźni by Ci wszystko z głowy wymyśleć. Weż kartkę, naznacz zakątek i pomaluj jak umiesz rośliny- ważne by odzwierciedlały kolor.
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
paulina_wero... 19:53, 12 mar 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
Dziękuję Kasiu za podpowiedzi. Naradzie próbuje komponować z tego co posiadam choć do tej rabaty przed kompostownikiem muszę coś dokupić by nie było lyso gdy wszystkie cebulkowete znikną. Jak myślisz te 2 hortensja o których pisalas było by ok? W tedy były by przed orzechami i forsycja i obok machonia po prawej stronie a lilie po lewej może pójdę za twoja rada i rysuje jak ja to widzę a ty poprawiły jak by było coś nie tak. Tego klona i wierzbe posadzić przy oczku czy przy stwie? Czy raczej przy stawie coś większego?
____________________
Nieuporządkowana działeczka
paulina_wero... 21:10, 12 mar 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693

Moje bazgrolki na szybko i pół ciemno nie wiem czy czytelne bo z telefonu zmusza do wyterzenia wzroku przepraszam
____________________
Nieuporządkowana działeczka
dorka 09:09, 13 mar 2014

Dołączył: 28 mar 2011
Posty: 44
witam. bedę podglądać i kibicować
____________________
Małymi kroczkami do przodu
kasiek 11:28, 14 mar 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Paulinka, ja maluje rosliny wtedy widzę co i jak. Masz na szybko narysowane jak ja bym to zrobiła. Tzn. zgrupowałabym bardziej:



Paprocie ok ale w tym miejscu gdzie dałaś kółka ja dałabym cisy kolumnowe by zasłoniły kompostownik. Zamiast lili jeszcze jedna hortensja, a irysy zgrupowane. I nie pasuje mi żurawka i czyściec. D i więcej host
Jak cos to pytaj odałabym jeszcze 1 złota tuję
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies