Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nieuporządkowana działeczka.

Pokaż wątki Pokaż posty

Nieuporządkowana działeczka.

jagoda99 18:09, 19 mar 2014


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
O matuszewo ile Ty masz miejsca moj ogrodeczek to pudelko zapalek w porownaniu do Twojego
Zazdroszcze Wam takich duzych ogrodow Juz widze jak bedziesz miala pieknie pomalutku do celu bedzie pieknie trzymam kciuki
____________________
ogrodeczek jagody99 - Wizytówka ogrodeczek jagody99
hanka_andrus 22:38, 19 mar 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
W tej chwili nie bardzo można cokolwiek proponować. Moja myśl jest taka:
- Dopóki nie ma zarysu domu, nie ma co szaleć z nasadzeniami i planowaniem, ale już wydzieliliście miejsce na warzywnik. Trzeba je przekopać kilka razy, odchwaścić. I przygotować do zagospodarowania. Kompost jakiś jednak chyba się zrobił, nie jest jeszcze pierwsza klasa, ale kładliście tam skoszoną trawę, a ta nie jest za dobra do składowania w jednorodnej masie. Trzeba było wybrać jakieś miejsce z boku, i najpierw ją podsuszyć. I poprzekładać innymi habaziami. Jak nie ma dżdżownic, kupcie w sklepie wędkarskim kilka pudełek na rozmnożenie i wpuście na kompostownik.
Oczko dopóki nie powiększysz, musi takie być, to jeszcze przy nim nic nie zmieniaj, niech będzie jedno ładne miejsce.

Tyle mi się nasunęło po pierwszej lekturze. Ściskam
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
kasiek 09:34, 20 mar 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21450
paulina_weron_niemiec napisał(a)



Kasiu pięknie ci to wyszło postaram się to odwzorować. Tylko teraz pytanie hortensje jakie? ta dębolistną i piłkowaną a 3? Niestety nie widzę co jest pod napisem ogrodowisko:/ i co to jest między pigwą a hostami a tak to wszystko ślicznie aha a paprocie przed cisami czy obok? pozdrawiam


Pod napisem - mahonia jak w Twoim projekcie (ta między pigwa a hostami). Horte limelight polecam lub inne bukietowe . Paprocie przed.
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 09:39, 20 mar 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21450
Jak akacja jest szczepiona to będzie nie duza i mogła by zostać tak jak na planie. Co do różaniki to oglądaj u innych. Ja za szpalerem forsycji dałabym rząd tawuł japońskich (np złotych), potem dużo róż ogrodowych a zakończyłabym obwódką z lawendy. Miedzy różami pote tulipanów I tyle
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
paulina_wero... 20:04, 20 mar 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
kasiek napisał(a)
Jak akacja jest szczepiona to będzie nie duza i mogła by zostać tak jak na planie. Co do różaniki to oglądaj u innych. Ja za szpalerem forsycji dałabym rząd tawuł japońskich (np złotych), potem dużo róż ogrodowych a zakończyłabym obwódką z lawendy. Miedzy różami pote tulipanów I tyle


dzięki Kasieńko, że wpadłaś jak zwykle z dobrymi radami zdrówka życzę
____________________
Nieuporządkowana działeczka
paulina_wero... 21:47, 20 mar 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
jagoda99 napisał(a)
O matuszewo ile Ty masz miejsca moj ogrodeczek to pudelko zapalek w porownaniu do Twojego
Zazdroszcze Wam takich duzych ogrodow Juz widze jak bedziesz miala pieknie pomalutku do celu bedzie pieknie trzymam kciuki


no powolutku to na pewno zobaczymy jak długo to zajmie ogród jest jak pusta kartka zawsze coś do wypełnienia i oczywiście jak dom skarbonka bez dna ale warto dzięki za kciuczki tylko ich nie ściskaj za mocno po Ci zdrętwieją hihi
____________________
Nieuporządkowana działeczka
paulina_wero... 21:55, 20 mar 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
hanka_andrus napisał(a)
W tej chwili nie bardzo można cokolwiek proponować. Moja myśl jest taka:
- Dopóki nie ma zarysu domu, nie ma co szaleć z nasadzeniami i planowaniem, ale już wydzieliliście miejsce na warzywnik. Trzeba je przekopać kilka razy, odchwaścić. I przygotować do zagospodarowania. Kompost jakiś jednak chyba się zrobił, nie jest jeszcze pierwsza klasa, ale kładliście tam skoszoną trawę, a ta nie jest za dobra do składowania w jednorodnej masie. Trzeba było wybrać jakieś miejsce z boku, i najpierw ją podsuszyć. I poprzekładać innymi habaziami. Jak nie ma dżdżownic, kupcie w sklepie wędkarskim kilka pudełek na rozmnożenie i wpuście na kompostownik.
Oczko dopóki nie powiększysz, musi takie być, to jeszcze przy nim nic nie zmieniaj, niech będzie jedno ładne miejsce.

Tyle mi się nasunęło po pierwszej lekturze. Ściskam


u mnie nie ma jak na razie ani jednego ładnego miejsca, przy oczku ze zmianami wykopuje to co tam nie pasuje i wkopuje w inne miejsce na razie chce zakryć kompostownik wiec na tym się skupię i nasadzę tak jak mi to Kasia podpowiedziała I jak zacznie coś być widać będą nowe zdjęcia bo teraz to goła ziemia i małe sadzoneczki obok domu powstaną nowe nasadzenia jak tylko powstanie w końcu już wytyczony domek mam nadzieje że mój M w końcu się za to weźmie, muszę go ładnie prosić
____________________
Nieuporządkowana działeczka
paulina_wero... 21:56, 20 mar 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
Selly napisał(a)
Wpadłam w rewizytą i gorąco Ci kibicuję


____________________
Nieuporządkowana działeczka
madeline28 11:53, 21 mar 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 252
Hej, ale masz wielkie pole do popisu I plany na Ogród super. Pozwolisz, że będę Cię odwiedzać.... Zapraszam do mnie, może i mi narysujesz takie świetne plany
____________________
Magda http://www.ogrodowisko.pl/watek/4266-nowe-zycie
Tusiala 11:55, 21 mar 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
No rysować to Ty umiesz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies