Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nieuporządkowana działeczka.

Pokaż wątki Pokaż posty

Nieuporządkowana działeczka.

paulina_wero... 15:08, 21 mar 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
Tusiala napisał(a)
No rysować to Ty umiesz


Ściągawka od Kasi wcześniej kółka wyslalam tak jakby od góry, ale tak ładniej widać
____________________
Nieuporządkowana działeczka
paulina_wero... 15:10, 21 mar 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
madeline28 napisał(a)
Hej, ale masz wielkie pole do popisu I plany na Ogród super. Pozwolisz, że będę Cię odwiedzać.... Zapraszam do mnie, może i mi narysujesz takie świetne plany


Dzięki wielkie. Wieczorem wpadne z rewizytą. Pozdrawiam
____________________
Nieuporządkowana działeczka
Tusiala 10:23, 24 mar 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Gdzieś czytałam, że chciałaś fiołki. Gdybyś mieszkała bliżej to wpadłabyś do mnie z taczką bo mam ich sporo
paulina_wero... 11:50, 24 mar 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
No tak jak by było bliżej ... A tak
____________________
Nieuporządkowana działeczka
kasiek 08:10, 25 mar 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Paulina najważniejsze że masz pomysł i ruszyłaś - od planu się zaczyna. Nie rób dużego obszaru, wytycz sobie taki mały pokoik w ogrodzie i jego urządź. Najlepiej ten z oczkiem - wklejaj foty co ta folią zrobiłaś.
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
paulina_wero... 08:50, 25 mar 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
Folie wydarlam i już do niczego się nie nadaje chyba że jakieś małe ciurkadelko jak naradzie leży rozłożona i synek wylapuje z niej mrówki czeka na cieplejsze dni by ja złożyć bo sztywna.
____________________
Nieuporządkowana działeczka
paulina_wero... 20:32, 25 mar 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
porobię zdjęcia jak tylko będzie coś widać, na razie bez konkretnych zmian niestety, albo pogoda nie za bardzo albo synka nie mam z kim zostawić bo na działce to się nudzi i za 5 min do domu chce wracać. Ostatnie bardzo silne podmuchy wiatru takie były mocne że mi pergole poprzewracały (przy kominku)dobrze że się nie połamały ;/ Nie mam pomysłu jak je zamontować ostatnio były poprzykręcane do siebie, kantówki w ziemie wbite i przykręcone, tyle że dość że mokro to jeszcze te wiatry i wszystko wyleciało może macie jakiś pomysł jak zamontować by mi krzewów nie połamały znowu, ostatnio właśnie one oberwały bo pergole na nich wylądowały i borówki kilka gałązek straciło no i winobluszcze które maja się piąć i zasłaniać tez połamane ;/ pomóżcie.
a oto zdjęcia jak to wyglądało:

A to moja przyjaciółka

RoXi
____________________
Nieuporządkowana działeczka
Dorota123 21:06, 25 mar 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Witaj Paulinko, dziękuję za odwiedziny, podoba mi się Twój zapał. życzę wytrwałości w realizacji planów.
Masz coś czego mnie brakuje, przestrzeń, którą dopiero zagospodarowywujesz, u mnie robi się za ciasno.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
agniecha973 22:31, 25 mar 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Witaj Paulino. Widzę, ze jesteś na początku drogi. Od razu mam skojarzenie z ogrodem KasiWB http://www.ogrodowisko.pl/watek/571-trudne-pieknego-poczatki-ogrodek-kasiwb, która zaczęła trochę urządzać przed budową domu. Pod wpływem ogrodowiska dużo zmieniła w "próbnych" nasadzeniach i doszła do tego jakie rośliny chce mieć w swoim przyszłym ogrodzie. Patrząc na Twój teren, nie próbowałabym urządzać jeszcze całego ogrodu, bo jednak cały czas ewoluujemy ogrodowo. Wybrałabym jeden zakątek do urządzenia tak na gotowo. W ten sposób zobaczysz co ci się podoba, co się u ciebie sprawdza, co łatwo namnożyć samodzielnie. Postawiłabym też na jakieś przedszkole dla roślin, gdzie mogłabyś rozsadzać, dzielić, siać i pikować byliny czy trawy. Za jakiś czas jak znalazł, a terenu masz dużo. Oczywiście sadek, lasek, warzywnik popieram, też tak zagospodarowałam teren, ale z konkretną ozdobną rabatą ograniczyłąbym się do jednej. To tyle ode mnie. Widzę, ze z Kasią idzie wam całkiem nieźle to planowanie. Trzymam kciuki za realizację pomysłów.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
kasiek 08:44, 26 mar 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Paulina, ja mocowałam do kantówek grubych 10 na 10 cm zakończonych metalowym szpicem i do dziś stoją.
Zrób jeszcze raz fotę miejsca gdzie będziesz urządzać początkowy zakątek.
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies