Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Storczyki

Pokaż wątki Pokaż posty

Storczyki

asiach 23:03, 25 cze 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Mirella ratuj. Postępuję cały czas tak samo - moczę storczyki w wodzie z nawozem po kilkanaście minut i 2 zaczynają więdnąć kwiaty, które dzisiaj oberwałam + liście (marszczą się)
Co mam robić ?
Proszę o pomoc
nicol21 23:31, 01 lip 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
co do storczyków
to czy podłoże i korzenie im wysychają między podlewaniami? czy np nie ma zielonego nalotu/mchu? bo wtedy to świadczy o przelaniu.
Ja podczas moczenia a czasem tylko przelewania nawóz używam rzadko, może raz na 3-4miesiące, jak mi się przypomni.

Kondycja moich storczyków dość dobra, czasem widzę że najstarszy liść zamiera, traci turgor, zaczyna się przez to marszyć, potem żółknąć.

A gdzie trzymacie storczyki? nie lubią bezpośredniego słońca, więc jak mają go za dużo to też cierpią.

zauważyłam że storczyki kupione potrzebują sporo czasu zanim znów zakwitną. ot w sklepach są przenawożone.

Mirelka - jesli się nie godzisz z powyższym to usunę, albo powiedz co ja mogę robić źle z moimi.

a co donicy i podłoża to nie ma co grzebać tam co 5min
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
monteverde 23:44, 01 lip 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Mirella napisał(a)


Ania czas jest dobrym doradcą, storczyki mnie nauczyły cierpliwości, nie wywalaj, poczekaj, zobaczysz odwdzięczą się, zakwitną.
Ja też kocham Tango.

Czekam czekam dziewczyny się staraja puszczaja powolutku nowe pędy chyba nawet będą na nich kwiatki pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Mirella 22:40, 02 lip 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
AsiaMoczymy Storczyki tylko wtedy jak korzenie są srebrnego koloru, jak są zielone to należy się wstrzymać, starsze liście tracą turgor i żółkną i to jest zjawisko naturalne, nie obrywamy liści ponieważ są magazynem odżywczym dla rośliny.
Wstaw fotkę, korzeni i całej rośliny, zobaczymy .
Ewelinka Zgadzam się z tym co napisałaś, wbrew pozorom storczyki są łatwe w uprawie, tylko trzeba uważać żeby nie zalać, lepiej przesuszyć .
AniaDobra wiadomość że żyją, super.
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
asiach 22:54, 02 lip 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Mirella napisał(a)
AsiaMoczymy Storczyki tylko wtedy jak korzenie są srebrnego koloru, jak są zielone to należy się wstrzymać, starsze liście tracą turgor i żółkną i to jest zjawisko naturalne, nie obrywamy liści ponieważ są magazynem odżywczym dla rośliny.
Wstaw fotkę, korzeni i całej rośliny, zobaczymy .
Ewelinka Zgadzam się z tym co napisałaś, wbrew pozorom storczyki są łatwe w uprawie, tylko trzeba uważać żeby nie zalać, lepiej przesuszyć .
AniaDobra wiadomość że żyją, super.


Dziękuję Mirella - jutro zrobię fotki. Pozdrawiam
monteverde 23:39, 23 lip 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Mirella nie ma nowych storczyków? pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 22:01, 13 sie 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
A u Gwiazdy nadal puchy
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Mirella 22:10, 14 sie 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Aniasą i kwitną cały czas, myślałam że nuda, to nie pokazywałam
A o co chodzi z gwiazdą bo nic nie kumam

MichałAle o co chodzi?
Witam Cię , co z Tobą ? gdzie Twój ogród ?
Po przyjeździe Cattleya która jest na wakacjach ( w ogrodzie ) zakwitła, zaskoczyła mnie, bo przed wyjazdem nic nie zauważyłam, w domu Falki kwitną nieustannie, ale w ogrodzie tyle się dzieje że storczyki zeszły na drugi plan, ale cieszą i to jest fajne, ale najbardziej lubię jak kwitną w zimie.
Pozdrawiam.


____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
monteverde 22:44, 05 gru 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Moje te same znowu tłoczą a reszta rośnie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Mirella 12:18, 20 gru 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
monteverde napisał(a)
Moje te same znowu tłoczą a reszta rośnie

Miło mi to słyszeć, cieszy mnie że żyją, kwitną i sprawiają radość

Kilka moich z dna dzisiejszego.



____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies