Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Storczyki

Pokaż wątki Pokaż posty

Storczyki

monteverde 21:47, 21 lut 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Mirella a może z Michałem napiszecie tak prosto nie naukowo i z praktyka jakie podłoże do falków i innych storczyków albo jak dbać o nie co wycinać po przesadzaniu przydały by się zdjęcia, na pierwszej stronie 2 storczyka zmarnowałam nie umiałam jeszcze o niego dbać
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Mirella 22:34, 21 lut 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Ale ja piszę prosto i zwyczajnie, podłoże do storczyków kupuję w sklepie ogrodniczym, nie przesadzam jak nie ma potrzeby, jeśli z rośliną jest coś nie tak, wyjmuję z doniczki sprawdzam korzenie jak są miękkie po prostu zgniłe obcinam zasypuję miejsca po cięciu cynamonem, wsadzam do nowego podłoża nie podlewam od razu po przesadzeniu czekam parę dni podlewam umiarkowanie i obserwuję roślinę(to raczej dotyczy kiedy roślina jest zalana)
Moja przygoda ze storczykami zaczęła się osiem lat temu, kilka zmarnowałam ale nie poddałam się chciałam wiedzieć jak pielęgnować te piękne kwiaty, udało się metodą prób i błędów jak widać na zdjęciach, dlatego chciałam je pokazać, większość storczyków kupowałam bez kwiatów jak zakwitły byłam ogromnie szczęśliwa
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
monteverde 22:39, 21 lut 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
A ten pierwszy storczyk jak się nazywa?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Mirella 22:47, 21 lut 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Ten różowy? Cattleya hybryda ładnie pachnie,kwiat wielkości drobnej dłoni.
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Mirella 08:10, 22 lut 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Ten z pierwszej strony z kropeczkami? Mini Mark Phalaenopsis.
Historia Mini Marka jest taka, miałam dostać go na prezent, wybraliśmy się sie na kiermasz kwiatowy aby go kupić, niestety nie był dostępy w sprzedaży osoba sprzedająca zachwalała inny Phal. wymieniała jego zalety itp. skusiła mnie, a gratis dała właśnie Mini Marka twierdząc że on nie rokuje że nic z niego nie będzie, ucieszyłam się bardzo ale jak go zobaczyłam, liście pomarszczone bez życia postanowiłam ze zawalczę o niego, uratowałam, ma się świetnie, wypuścił keik mam teraz dwie dorodne rośliny mają cztery lata.
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Kasik 09:26, 22 lut 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Witaj


Storczyki Masz piękne . Mam tez troszkę, ale jeszcze uczę się ich hodowli, a tak po prawdzie to one mnie uczą.

Pozdrawiam
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Mirella 09:34, 22 lut 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Kasiu bardzo miło mi że wpadłaś,jak masz jakieś pytania chętnie odpowiem w miarę możliwości.
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Mala_Mi 09:39, 22 lut 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Witaj, też mam storczyki.. bo tylko one jakoś wytrzymują mój brak zabiegów o rośliny, tylko moje bezimienne Miałam różne, ale teraz tylko falki trzymam, bo najmniej obsługowe
Ja też posypuję cięcia cynamonem ... jak nie zapomnę, mam czas, humor
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
marta_d 09:45, 22 lut 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Witam! Kwiaty robią wrażenie, ja się niestety poddałam jeśli chodzi o ich uprawę, słyszałam tylko, że raz w miesiącu można moczyć przez ok 20 min. storczyki w litrze wody z dodatkiem 1 cytryny, ale czy to prawda .. nie wiem, sama tak nie robiłam, może coś w tym jest.. pozdrawiam!
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Mirella 09:50, 22 lut 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Kochana Mała Mi(tak do mnie mówiła moja córcia jak była mała) witam cię serdecznie u mnie też z humorem ok, pamięć jeszcze mam gorzej z czasem.większość moich to falki imiona im sama dałam.
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies