Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Storczyki

Pokaż wątki Pokaż posty

Storczyki

nicol21 21:21, 29 sty 2015


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Tygrysek/ciapek śliczny! no i inne też cudne! No jak to storczyki! A ile mas ich?tzn tak mniej więcej.
Ja kiedyś kupiłam śliczne cymbidium... niestety po przekwitnięciu padło na chorobę typową dla tej odmiany a krzak uroczy był! Potem już cymbuszków nie kupowałam.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Mirella 19:27, 31 sty 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Ewelinka, około trzydziestu z cymbidium już nie zawracam sobie głowy, po prostu mnie nie lubią, nadajemy na innych falach, nie chciały kwitnąć i miałam tych kaprysów po kokardy.

Kilka dzisiejszych.




____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Mirella 19:35, 31 sty 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
c.d. mix kolorystyczny







____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Ewa777 22:44, 31 sty 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18416
Ślicznie Ci kwitną A moje wszystkie zrobiły sobie teraz przerwę
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Mirella 23:08, 31 sty 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
EWa, mam takie "okazy" które kwitną bez odpoczynku cały rok, cieszy mnie to że intensywnie kwitną w miesiącach zimowych
Cattleya zakwitnie lada dzień, będzie miała dużo kwiatów., w zeszłym sezonie zimowym miała tylko trzy kwiaty, teraz zanosi się na dwanaście, było by miło, zwłaszcza że pięknie pachnie.




____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
monteverde 22:19, 27 mar 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Piękne storczyki Mirella napisz czemu u mnie kwiaty szybko przekwitają, więdną a wszystkim powsadzałam pałeczki, pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Basilikum 18:56, 05 lis 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
no to teraz mi opadla szczeka dobrze, ze nie mam sztucznej, bo bym z podlogi zbierac musiala. Przeczytalam caly watek od dechy do dechy.
Same pienosci tutaj. ja powoli chyba lapie storczylowego bakcyla. mam 3. dwa wlasnie przewitly, kupilam nowego, ktory kwitnie.
Co robisz ze storczyliem po przekwitnieciu?
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Mirella 12:26, 06 lis 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Iza, lubię ludzi z poczuciem humoru , po przekwitnięciu roślina odpoczywa i zbiera siły na następne kwitnienie, nic ze storczykiem nie robię specjalnego, nawet nie przycinam pędów na których były kwiaty bo roślina sama decyduje czy zakwitnie ponownie na tym pędzie czy nie,może trochę ograniczam podlewanie i odstawiam do pokoju gdzie temperatura jest niższa w nocy ,po takiej akcji storczyki ponownie zaczynają wypuszczać pędy kwiatowe lub zakwitają na starych pędach, czasami pęd kwiatowy zasycha wtedy go usuwam, żadnym ekspertem nie jestem w tej dziedzinie , obserwuję roślinę i tyle.,
życzę ci obfitych kwitnień i pozdrawiam.

Te kwitną nieustannie od dwóch lat.

____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Basilikum 14:18, 06 lis 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
ale zeby tak niustannie wspaniale
w pokoju gdzi stoi przekwitly storczyk jest mimowolnie w nocy zimno, bo my tam nie palimy. Tylko na dzien troche podgrzje tak, by nie bylo mnij niz 17°
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Ewa777 15:04, 06 lis 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18416
Mirella napisał(a)
Iza, lubię ludzi z poczuciem humoru , po przekwitnięciu roślina odpoczywa i zbiera siły na następne kwitnienie, nic ze storczykiem nie robię specjalnego, nawet nie przycinam pędów na których były kwiaty bo roślina sama decyduje czy zakwitnie ponownie na tym pędzie czy nie,może trochę ograniczam podlewanie i odstawiam do pokoju gdzie temperatura jest niższa w nocy ,po takiej akcji storczyki ponownie zaczynają wypuszczać pędy kwiatowe lub zakwitają na starych pędach, czasami pęd kwiatowy zasycha wtedy go usuwam, żadnym ekspertem nie jestem w tej dziedzinie , obserwuję roślinę i tyle.,
życzę ci obfitych kwitnień i pozdrawiam.

Te kwitną nieustannie od dwóch lat.



Śliczne Muszę swoją kolekcję zacząć od nowa, bo mi wszystkie storczyki padły Złapały chyba grzyba
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies