Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Storczyki

Pokaż wątki Pokaż posty

Storczyki

Mirella 12:27, 20 gru 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Mirella 12:38, 20 gru 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088



____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Mirella 12:52, 20 gru 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088



____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Mirella 12:55, 20 gru 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088

____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
monteverde 14:20, 20 gru 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ale piękne ale storczyków nie można rozsadzać albo brać odnóżek ? czemu żółkną pączki i opadają? czy to wina wietrzenia, jeden stoi przy oknie które otwieram i właśnie on zrzuca pączki
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Mazan 14:49, 20 gru 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Monteverde

Wygląda na to, że większość miłośników tych roślin musi przez to przejść. Mnie również to spotkało w 'zamierzchłych czasach'.
Jest to efekt zmian temperatury, wilgotności, oświetlenia - wymieniłem najczęstsze przyczyny. Dla roślin to szok i reakcja na ten stan jest tylko jedna.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Gardener27 16:48, 20 gru 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Sam nie wiem jak to się stało ale tego wątku nie mam zaznaczonego choć nieraz tu byłem Naprawiam błąd Imponującą posiadasz kolekcję Najbardziej podoba mi się ten z piegami, taki trochę do mnie podobny
Mam u siebie parę sztuk ale tych bardziej popularnych, nie kolekcjonerskich Przyznam się bez bicia że marnie o nie dbam ale jakoś dają radę i kwitną
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gabriela 17:30, 20 gru 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Mirella napisał(a)


Co za kolor i rysunek na płatkach, przepiękny.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
monteverde 11:03, 22 gru 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Mazan napisał(a)
Monteverde

Wygląda na to, że większość miłośników tych roślin musi przez to przejść. Mnie również to spotkało w 'zamierzchłych czasach'.
Jest to efekt zmian temperatury, wilgotności, oświetlenia - wymieniłem najczęstsze przyczyny. Dla roślin to szok i reakcja na ten stan jest tylko jedna.


Pozdrawiam

Dzięki Mazan, będę okna otwierała w innym pokoju gdzie nie ma na parapetach storczyków, bo wszystko inne mają to zapewne zmiana temperatury lub za długiego wietrzenia a może odpowiesz jeszcze na pierwszą część pytania?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Mazan 11:45, 22 gru 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Monteverde

Dla mnie rozmnażanie roślin to nie problem, ale robię to in vitro od czasu studiów - teraz tylko hobbystycznie. Storczyk jest jak jemioła czy kanianka rośliną półpasożytniczą i ma nieco wyższe wymagania. Jednak zachowując trochę sterylności, stałą wilgotność i temperaturę można uzyskać całkiem niezłe wyniki przy zastosowaniu odpowiedniej pożywki. Początkowo wydaje się to skomplikowane, ale wciąga. Trudniejsze jest zajęcie kucharza - ale to dygresja na marginesie.
Natomiast jeśli roślina ma - mówiąc ogólnie - źle może wytworzyć młodą roślinkę, którą da się ukorzenić. Nazywa się keiki. Tak bywa niekiedy u phalenopsisa.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies