Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rewolucje ogrodowe Pauli

Pokaż wątki Pokaż posty

Rewolucje ogrodowe Pauli

Paulaa 20:45, 03 mar 2014

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416
no właśnie problemos w tym, że ten tył trzeba musowo poprawić, Danusia mi pisała, ze rośliny, które tam mam będzie trzeba wymienić, no ale mus to mus, stopniowo, powoli i damy radę mam nadzieję
I powiem ci że sama nie wiem jak mam teraz to wszystko zrobić, z tyłu faktycznie prościej by było jakbym miała taką pofalowaną linię rabat, ale nie wiem czy widziałaś koło budynku gospodarczego mam już 1 prostokąt i przy samym wejściu do domu 2 takie małe prostokąty i tam na pewno takie zostaną bo przy nich bezpośrednio chodnik będzie kładziony i w sumie ni tak ni siak

Kosteczka startuje w środę, dziś była dostawacieszę się ogromniaście, bo już te kamyczki wszędobylskie z piasku nie będą mi się panoszyły po domku


Syla napisał(a)


Bo jak na linie proste to sporo poprawek Cię czeka - nie wiem czy Ci się chce przerabiać zrobione już rabatki ???

A jak faliste to coś nie coś można poprawić i będzie good ....

A jak kosteczka ??? kiedy się robi ???
____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
Kasik 23:29, 03 mar 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Piekny dom, duża działka- wielkie możliwości.

Zrób sobie spis roślin, które są dla Ciebie najważniejsze, które dadzą Tobie radość. To musi być ogród, który ma sprawić , że będziesz się w nim czuła dobrze. Na bazie tych roślin stworzysz na pewno coś pięknego.

Ja wychodzę z założenia, że to dla nas tworzymy ogród i nam ma się podobać. A jeśli jeszcze komuś się spodoba- to dobrze.

Pozdrawiam
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
grembosia 23:42, 03 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Taki piękny musi mieć piękne otoczenie. Życzę powodzenia w podejmowaniu trafnych decyzji.
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
Paulaa 08:36, 04 mar 2014

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416
Kasiu,

dziękuję za odwiedziny
coś właśnie kombinuję, co z tego wyjdzie zobaczymy

Kasik napisał(a)
Piekny dom, duża działka- wielkie możliwości.

Zrób sobie spis roślin, które są dla Ciebie najważniejsze, które dadzą Tobie radość. To musi być ogród, który ma sprawić , że będziesz się w nim czuła dobrze. Na bazie tych roślin stworzysz na pewno coś pięknego.

Ja wychodzę z założenia, że to dla nas tworzymy ogród i nam ma się podobać. A jeśli jeszcze komuś się spodoba- to dobrze.

Pozdrawiam
____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
Paulaa 08:37, 04 mar 2014

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416
dziękuję

grembosia napisał(a)
Taki piękny musi mieć piękne otoczenie. Życzę powodzenia w podejmowaniu trafnych decyzji.
____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
Paulaa 12:34, 05 mar 2014

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416
Danusiu,

te miłorzęby Mariken na jakiej wysokości powinny być szczepione?100-120 cm wystarczy?

Gardenarium napisał(a)
Było tak:



Teraz inaczej to trzeba liczyć, bo Twoja rabata jest bardziej kwadratowa, zaraz policzę.
To stara wersja, a teraz skoro jest 4,5 x 3 metry

to potrzebyujesz

1 - Spiraea japonica "Goldmund" 6 szt

cięta ładnie w kulki (lub czerwony berberys Bagatelle ale wtedy zamiast lawendy coś innego bo za słaby kontrast będzie.

2 - karłowe drzewko na pniu lub inne drzewko kuliste (miłorząb Mariken, śliwa dziecięca na pniu, trzmielina "Emerald'n Gold na pniu szczepiona itp.

1 sztuka nie dwie bo nie wejdzie

3 - Pennisetum alopecuroides 4 szt

4 - Lavandula angustifolia 'Hidcote' około 20 szt


Obwódka bukszpanowa będzie krótsza, około 3 mb więc 15 szt co najmniej a jak małe to więcej, żeby się stykały.

____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
zbigniew_gazda 22:30, 06 mar 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11137
Też się melduję Paulo i dzięki za odwiedziny u mnie. Ale masz terenu do wyżycia się i do super zagospodarowania. Jeżeli mogę dodać 3 grosze - to że chodnik i podjazd mają prostokątne kształty, wcale przy nich nie muszą być prostokątne rabaty. Myślę aby zająć się najpierw zagospodarowaniem terenu od wejścia na posesję. Aby Cię już cieszyło. Zobacz sobie na inne podobne ogrody a znajdziesz inspiracje.
Wierzbę mandżurską proponuję wyciepać (mam ją i stwierdzam że to nic ładnego- ale dyrekcja jej broni).
Może z przodu dać z 2 akcenty wyższych drzew i niech sobie rosną. Będę kibicował i zaglądał co wydumasz.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Paulaa 22:58, 06 mar 2014

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416

Hej Zbyszku,

dziękuję za odwiedzinki
właśnie od kilku dni dumam nad tym frontem
coś tam już umyślone mam, przejrzałam kilkanaście wątków i coś tam mi się wyklarowało, ale na razie mus czekać na zakończenie kostki i postanowiliśmy wkońcu dziś ostatecznie że zakładamy jeszcze teraz nawadnianie
Apropos tych wyższych drzew- kombinuję co by tu dać, żeby było zielono również zimą a nie tylko suchy badylek sterczał

zbigniew_gazda napisał(a)
Też się melduję Paulo i dzięki za odwiedziny u mnie. Ale masz terenu do wyżycia się i do super zagospodarowania. Jeżeli mogę dodać 3 grosze - to że chodnik i podjazd mają prostokątne kształty, wcale przy nich nie muszą być prostokątne rabaty. Myślę aby zająć się najpierw zagospodarowaniem terenu od wejścia na posesję. Aby Cię już cieszyło. Zobacz sobie na inne podobne ogrody a znajdziesz inspiracje.
Wierzbę mandżurską proponuję wyciepać (mam ją i stwierdzam że to nic ładnego- ale dyrekcja jej broni).
Może z przodu dać z 2 akcenty wyższych drzew i niech sobie rosną. Będę kibicował i zaglądał co wydumasz.
____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
Madzenka 23:47, 06 mar 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Z drzew zielonych zima to tylko iglaki, polecane przez Danusię serby
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
zbigniew_gazda 07:55, 07 mar 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11137
Mam zwykłego świerka (ponad 20 lat a wtedy pewnie o serbach nikt nie słyszał) i zobacz jak pięknie kwitnie. No no- tylko bez skojarzeń.






____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies