Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rewolucje ogrodowe Pauli

Pokaż wątki Pokaż posty

Rewolucje ogrodowe Pauli

Paulaa 22:28, 01 mar 2014

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416
Witam wszystkich,

Od dłuższego czasu podglądam Ogrodowisko, aż w końcu postanowiłam założyć swój własny wątek
Od czego by tu zacząć, może od tego że mój ogród jest młody ma 2 lata, tworzony od podstaw, działka dosyć duża 3900m2 pewne nasadzenia już są, drzewa sadzone były 2 lata temu pod wpływem że tak powiem chwili, coś kupiliśmy posadziliśmy i tak ze wszystkimi, jak zaczęłam podglądać ogrodowisko stwierdziłam że niestety ale wszystko jest do totalnej rewolucji
Po przeczytaniu kilkunastu wątków wiem że są tu wspaniali ludzie,dlatego liczę po cichutku na ich pomoc

W tym sezonie chciałabym zagospodarować front domu i to jest priorytet na ten rok

Jutro wstawię kilka fotek jak to wygląda obecnie
____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
Paulaa 23:05, 01 mar 2014

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416
Kilka fotek z frontu:

Front długość 50 m szerokość 7m
W tym tygodniu będzie kładziona kostka na podjeździe oraz chodnik do domu i wokół domu
chodnik wokół domu będzie leżał tak jak teraz ułożony jest prowizorycznie, chodnik do domu ( od furtki) będzie biegł na wprost drzwi wejściowych
Przy wejściu do domu mam takie 2 małe rabatki, na razie posadzone mam tam Gracillimusy tylko i żurawki

Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to fajnie zagospodarować? myślałam o takim pasie wzdłuż chodnika z furtki do domu (po obu stronach)

muszę też koniecznie pomyśleć nad czymś wzdłuż przyszłego płotu i co zrobić z tym wybrykiem mojej fantazji przy oczyszczalni? chciałabym to koniecznie zasłonić, żeby tego włazu nie było widać, mam tam posadzony duży świerk Conica i nie chciałabym go stamtąd wyrzucać, kształt rabaty- wiadomo do poprawy.

____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
Paulaa 23:07, 01 mar 2014

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416
1 bok domu:

tutaj mamy studnię, wzdłuż domu posadziłam hortensje limelight ale teraz jest tam łyso
studnię też muszę czymś zasłonić

____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
Paulaa 23:13, 01 mar 2014

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416
Parę fotek tyłu:

____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
Gardenarium 08:19, 02 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Paulaa napisał(a)
Witam,

Danusiu,

w tym wątku zaproponowałaś 2 warianty rabaty:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2827-prostokatna-rabata

Chciałabym przerobić swoją na wzór Twojej 1 propozycji z lawendą

tylko moja rabata ma 4,5 m x 3 m, czy przy takich wymiarach mogę zostawić taką ilość roślin jak zaproponowałaś? i mam pytanko o tą obwódkę bukszpanową, napisałaś 5szt/ metr- zrobić podwójną, jaką długą?

Dziękuję i pozdrawiam


Zaraz zobaczę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:57, 02 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Było tak:



Teraz inaczej to trzeba liczyć, bo Twoja rabata jest bardziej kwadratowa, zaraz policzę.
To stara wersja, a teraz skoro jest 4,5 x 3 metry

to potrzebyujesz

1 - Spiraea japonica "Goldmund" 6 szt

cięta ładnie w kulki (lub czerwony berberys Bagatelle ale wtedy zamiast lawendy coś innego bo za słaby kontrast będzie.

2 - karłowe drzewko na pniu lub inne drzewko kuliste (miłorząb Mariken, śliwa dziecięca na pniu, trzmielina "Emerald'n Gold na pniu szczepiona itp.

1 sztuka nie dwie bo nie wejdzie

3 - Pennisetum alopecuroides 4 szt

4 - Lavandula angustifolia 'Hidcote' około 20 szt


Obwódka bukszpanowa będzie krótsza, około 3 mb więc 15 szt co najmniej a jak małe to więcej, żeby się stykały.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Madzenka 10:15, 02 mar 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Pekny dom, piekna duża przestrzeń, ale się będzie działo
Zaznaczam, będe zagladać
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Paulaa 11:00, 02 mar 2014

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416
Szefowo,

Bardzo, bardzo dziękuję zabieram się za planowanie, bo tą rabatę muszę koniecznie jak najszybciej poprawić
z bukszpanu chciałabym zrobić taki podwójny rządek, żeby taki prostokąt szerszy zrobić, czyli wtedy muszę liczyć 15 szt x 2 na jedną stronę? jaki odstęp powinnam zachować przy podwójnym rzędzie na szerokość?
jeszcze raz bardzo, bardzo dziękuję



Gardenarium napisał(a)
Było tak:



Teraz inaczej to trzeba liczyć, bo Twoja rabata jest bardziej kwadratowa, zaraz policzę.
To stara wersja, a teraz skoro jest 4,5 x 3 metry

to potrzebyujesz

1 - Spiraea japonica "Goldmund" 6 szt

cięta ładnie w kulki (lub czerwony berberys Bagatelle ale wtedy zamiast lawendy coś innego bo za słaby kontrast będzie.

2 - karłowe drzewko na pniu lub inne drzewko kuliste (miłorząb Mariken, śliwa dziecięca na pniu, trzmielina "Emerald'n Gold na pniu szczepiona itp.

1 sztuka nie dwie bo nie wejdzie

3 - Pennisetum alopecuroides 4 szt

4 - Lavandula angustifolia 'Hidcote' około 20 szt


Obwódka bukszpanowa będzie krótsza, około 3 mb więc 15 szt co najmniej a jak małe to więcej, żeby się stykały.

____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
Paulaa 11:02, 02 mar 2014

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416
Marzenka dziękuję za odwiedziny domek już w tym tygodniu dostanie w końcu kosteczkę, tarasik będzie poprawiony i jakoś to zacznie wszystko wyglądać,przestrzeń faktycznie ogromna
Zapraszam w odwiedzinki


Marzena2007 napisał(a)
Pekny dom, piekna duża przestrzeń, ale się będzie działo
Zaznaczam, będe zagladać
____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
Paulaa 11:09, 02 mar 2014

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416
Chciałabym prosić o pomoc w poprawie tego miejsca:

Chciałabym przerobić na prostokąt( na froncie planuję kształty prostokąt/ kwadrat), ale zostawić tutaj tą dużą Conicę
Koniecznie coś zrobić z tym włazem od oczyszczalni, jakoś zasłonić
Czy mogę liczyć na jakieś sugestie?

____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies