Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rewolucje ogrodowe Pauli

Pokaż wątki Pokaż posty

Rewolucje ogrodowe Pauli

Gardenarium 11:11, 02 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Powiększyć rabatę na pewno, żeby dało się roślin zasłaniające posadzić, Skalniakami nie zasłonisz klapy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Paulaa 11:28, 02 mar 2014

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416
Na froncie też planuję nasadzenia w tym roku:

tak to jest obecnie:

tak jak leży chodnik będzie kładziony do przyszłej furtki oraz przy domu



Na tej rabacie pod samym domem chciałam posadzić 1 bukszpan stożek + kulki po bokach, ale co do tego? lub bukszpan szczepiony kulka + kulki
to samo powtórzenie po obu stronach domu

____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
Paulaa 11:30, 02 mar 2014

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416
Szefowo to wiem na pewno, ale nie mogę ułożyć sobie w głowie jak to zagospodarować, ja jestem taką osobą, że nie mam zbytniej wyobraźni przestrzennej, muszę jak w szkole narysować i wtedy wiem co i jak
co bym tam mogła dosadzić?


Gardenarium napisał(a)
Powiększyć rabatę na pewno, żeby dało się roślin zasłaniające posadzić, Skalniakami nie zasłonisz klapy.
____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
Gardenarium 11:35, 02 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wszędzie masz rabaty owalne, meandrujące, a tutaj chcesz robić prostą? Chyba nie pasuje, a nawet na pewno nie pasuje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Paulaa 11:41, 02 mar 2014

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416
COŚ TAM NABAZGRAŁAM Z TYM FRONTEM



1) Pod samym domem po obu stronach :
bukszpan stożek (lub szczepiony kulka) + bukszpan kulki + coś do tego?

2) Wzdłuż chodnika po obu stronach:
bukszpan kulki

3) Przy podjeździe po lewej stronie:

2 kwadraty nakładające się na siebie (odwzorowanie wzoru na podjeździe) i tutaj po jednym drzewku na pniu + coś?

4) Rabata po prawej stronie podjazdu- do przeróbki zostaje tylko Conica
____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
Paulaa 11:45, 02 mar 2014

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416
Teraz wiem, że nie pasuje, ale cały tył chcę przerabiać i zrobić coś na zasadzie takiej, ale to oczywiście wiadomo będzie wymagało czasu

sama nie wiem




Gardenarium napisał(a)
Wszędzie masz rabaty owalne, meandrujące, a tutaj chcesz robić prostą? Chyba nie pasuje, a nawet na pewno nie pasuje.
____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
leon60 13:29, 02 mar 2014


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Witaj Paulaa
Domek bardzo ładny, ogród duży będę śledzić dalsze poczynania.
Jeśli kształty rabat na tyłach ogrodu chcesz zmieniać to może warto rozrysować plan działki z naniesionym domem itd. będzie łatwiej doradzać
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Gardenarium 13:31, 02 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No to przerób cały ogród na proste linie i wtedy będzie pasowało, ale jak to się ma do domu i jego architektury? Niekoniecznie dobrze, dom bardziej tradycyjny niż mega nowoczesny.

A może dać sobie spokój z kulkami, wszyscy już mają kulki, może coś innego?

Podejdź do planów całościowo. Cały ogród musi być spójny a nie zestaw niepasujących do siebie pojedynczych rabatek. Całkowita dezorganizacja teraz jest.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:34, 02 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Paulaa napisał(a)
COŚ TAM NABAZGRAŁAM Z TYM FRONTEM





A jak chcesz kosić trawnik w tych przerwach? Rabatki są poprzerywane
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Paulaa 13:53, 02 mar 2014

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416
Czyli co doradzasz Danusiu?



Gardenarium napisał(a)
No to przerób cały ogród na proste linie i wtedy będzie pasowało, ale jak to się ma do domu i jego architektury? Niekoniecznie dobrze, dom bardziej tradycyjny niż mega nowoczesny.

A może dać sobie spokój z kulkami, wszyscy już mają kulki, może coś innego?

Podejdź do planów całościowo. Cały ogród musi być spójny a nie zestaw niepasujących do siebie pojedynczych rabatek. Całkowita dezorganizacja teraz jest.
____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies