Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rewolucje ogrodowe Pauli

Pokaż wątki Pokaż posty

Rewolucje ogrodowe Pauli

Paulaa 07:29, 17 mar 2014

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416



Bogdzia napisał(a)
Nie takie małe te Twoje zakupy a jakie piękne.
____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
Paulaa 07:33, 17 mar 2014

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416
W tym miejscu pod oknami chciałam posadzić RH CW które zakupiłam, ale radziłam się Bożenki i z racji tego że tutaj mam całkowity cień będą mi słabo kwitły i będą mocno atakowane przez robale
buu i koncepcja upadła chyba

co tam mogę posadzić?

____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
Bogdzia 09:49, 17 mar 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Tak myślę ze nie jest tu aż tak bardzo ciemno jak myślałam . Jakbyś troche odsunęła sie od muru to pewnie by i mogły tu rosnąc. A co zrobisz z trawkami które juz tu masz????
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Gardenarium 10:48, 17 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Posadż na tle ściany miłorzęba Mariken a pod nim różaneczniki o różowych kwiatach, albo hortensje bukietowe. Pod nimi plamy zurawek po kilka sztuk, albo kolorowe turzyce też 3 gatunki.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Paulaa 11:25, 17 mar 2014

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416

Bogdziu przesadzę chyba trawki w inne miejsce, bo raczej się tu już nie zmieszczą coś jeszcze tu pokombinuję

Bogdzia napisał(a)
Tak myślę ze nie jest tu aż tak bardzo ciemno jak myślałam . Jakbyś troche odsunęła sie od muru to pewnie by i mogły tu rosnąc. A co zrobisz z trawkami które juz tu masz????
____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
Paulaa 11:32, 17 mar 2014

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416
Danusiu

dziękuję za pomysł

chciałabym żeby było tu coś zimozielonego, dlatego tak kombinowałam z tymi RH, i kupiłam już 6 sztuk cunningham white

myślałam jeszcze nad połączeniem świerk szczepiony na pniu + po prawej i lewej jego stronie kulki z bukszpanu (ewentualnie za nimi hortensje bukietowe) + do tego trawki lub żurawki na przodzie samym


Gardenarium napisał(a)
Posadż na tle ściany miłorzęba Mariken a pod nim różaneczniki o różowych kwiatach, albo hortensje bukietowe. Pod nimi plamy zurawek po kilka sztuk, albo kolorowe turzyce też 3 gatunki.

____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
Paulaa 11:36, 17 mar 2014

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416
Może dopowiem jeszcze że na froncie chcę zrobić po obu stronach te 4 kwadraty, po dwa z każdej strony chodnika do domu i chcę w nich posadzić:

w 1: wiśnię umbraculifera w ramie z bukszpanu
w 2 : stożki + kulki z bukszpanu + do tego trawki - jakieś inne wypełniacze

____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
Sebek 16:23, 17 mar 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wg mnie rododendrony tam spokojnie przetrwają - może nie świeci na nie bezpośrednio słońce - ale dostają światło od jasnej ściany - poradzą sobie
Pomysł Danusi jest super - Twoja propozycja też, jednak jeśli ma być zielono zimą to już nie bardzo.
Posadź albo jasne żurawki - np. Citronelle, Goergia Peach, Lime Rickey - lub turzyce Frosted Curls lub Amazon Mist - wyglądają leciutko i ją jasne, więc fajnie podkreślą różaneczniki
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Bogdzia 17:44, 17 mar 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
No i wszystko już zaplanowane , teraz tylko wykonac. Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Paulaa 21:37, 17 mar 2014

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416
i tak zrobię

Bogdzia napisał(a)
No i wszystko już zaplanowane , teraz tylko wykonac. Pozdrówka.
____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies