Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rewolucje ogrodowe Pauli

Pokaż wątki Pokaż posty

Rewolucje ogrodowe Pauli

magdaB 08:51, 07 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Witaj Paula,
Widze, że też masz u siebie bukszpany na środkowej rabacie. Zastanawiam się czy takiego bukszpanu nie wsadzić u siebie przy furtce zamiast derenia ...
A generalnie to ja bedę podglądałą Ciebie bo chyba jesteś bardziej zaawansowana w przemyśleniach
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
Paulaa 09:39, 07 mar 2014

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416
Madzia,

odpisałam u Ciebie
oj ja nie wiem, im więcej czytam tym bardziej uświadamiam sobie że jeszcze dłuuuuga droga

magdaB napisał(a)
Witaj Paula,
Widze, że też masz u siebie bukszpany na środkowej rabacie. Zastanawiam się czy takiego bukszpanu nie wsadzić u siebie przy furtce zamiast derenia ...
A generalnie to ja bedę podglądałą Ciebie bo chyba jesteś bardziej zaawansowana w przemyśleniach
____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
Paulaa 09:40, 07 mar 2014

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416
śliczny


zbigniew_gazda napisał(a)
Mam zwykłego świerka (ponad 20 lat a wtedy pewnie o serbach nikt nie słyszał) i zobacz jak pięknie kwitnie. No no- tylko bez skojarzeń.






____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
Paulaa 23:45, 07 mar 2014

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416
Coś tam sobie dziś namalowałam jakbym chciała front:



Trochę objaśnień:

1) rabatki przy samym wejściu do domu (foto na 1 stronie) - całkowicie w cieniu
tam bukszpan stożek + 4 kule
+ ? no właśnie co?

2) kwadrat w nim drzewo na pniu wypełnienie w całości bukszpanem

3) kwadrat obwódka z bukszpanu w środku drzewo na pniu , reszta wypełnienia?

4) rabatki po obu stronach chodnika do bramki i tutaj:
3 drzewa na pniu jakby po środku reszta kulki bukszpan/ lub hoseri - bo akurat tych mam troszkę
i zastanawiam się co jeszcze jako dopełnienie

5) rabata wzdłuż ogrodzenia (tutaj nie mam pojęcia co jeszcze)

A, B - mariken lub wiśnia lub trzemielina lub katalpa lub iglak
C (wzdłuż płotu) - serby lub choina lub tuja
D (na środku chodnika) mariken, trzemielina

Słońce akurat na tym kawałku mam tylko tak do godziny 11,12

trzeba by chyba dodać tu trochę koloru


____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
Sebek 00:10, 08 mar 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Hmmm....po jednym stożku przed oknami wydaje mi się za mało - albo dodaj po drugim albo niech będą dwie kulki i trzy stożki. Wypełnieniem może być runianka, trawy, żurawki - cokolwiek chcesz

3) tam mogłyby wystawać z tych kwadratów lawendy albo róże - i od razu mamy kolor

D - drzewka rozszerzyłbym po całości - czyli trzmielina - dwie kulki - trzmielina
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Paulaa 00:21, 08 mar 2014

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416
Tam mi sebek pod oknami nie wejda 3 stozki nie wiem czy widziales fotke na 1 stronie tam jest ok 80cm szerokosci
Lawenda da mi rade w niepelnym sloncu
Z chodniczkiem fajny pomysl- podoba mi sieale dawac cos jeszcze do tego?
A co myslisz o tych naprzemiennych powtorzeniach w kwadratach?


quote=Sebek napisał(a)]Hmmm....po jednym stożku przed oknami wydaje mi się za mało - albo dodaj po drugim albo niech będą dwie kulki i trzy stożki. Wypełnieniem może być runianka, trawy, żurawki - cokolwiek chcesz
Z chodniczkiem fajny pomysl- podoba mi sieale dawac cos jeszcze do tego?

3) tam mogłyby wystawać z tych kwadratów lawendy albo róże - i od razu mamy kolor
D - drzewka rozszerzyłbym po całości - czyli trzmielina - dwie kulki - trzmielina
____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
Syla 15:01, 08 mar 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
1 ) można dodać rozjaśniające żurawki - Citronellę na ten przykład lub to :
http://www.futuregardens.pl/turzyca-sztywna-aurea-carex-elata-bowles-golden-sedge.html
gdzieś napisali , że i cień preferuje .... powinna się sprawdzić

2) lub drzewo w środku - miłorzęby , obwódka z bukszpanu i wypełnienie (jeśli cień) runianką lub turzycą powyżej

4) jeśli planujesz drzewa w kwadratach to wzdłuż zastanów się nad czymś niższym .... może sam żywopłot z bukszpanu ???

5) wzdłuż ogrodzenia może świerki ???


____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Paulaa 17:46, 08 mar 2014

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416
syla
turzyca lub citronella pod samymi oknami? a zamiast turzycy- frosted curls? tez mi się podoba

4) czemu coś niższe?
5) no wzdłuż ogrodzenia myślałam o serbach, ale chciałabym je czymś podsadzić


Syla napisał(a)
1 ) można dodać rozjaśniające żurawki - Citronellę na ten przykład lub to :
http://www.futuregardens.pl/turzyca-sztywna-aurea-carex-elata-bowles-golden-sedge.html
gdzieś napisali , że i cień preferuje .... powinna się sprawdzić

2) lub drzewo w środku - miłorzęby , obwódka z bukszpanu i wypełnienie (jeśli cień) runianką lub turzycą powyżej

4) jeśli planujesz drzewa w kwadratach to wzdłuż zastanów się nad czymś niższym .... może sam żywopłot z bukszpanu ???

5) wzdłuż ogrodzenia może świerki ???


____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
Syla 20:11, 08 mar 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Napisałaś ,że pod oknami masz cień - stąd dopasowanie roślin które to lubią .... jak nie lubisz żółtego to może różaneczniki po całej długości pod oknami ????
Nie wiem czy Frostet Curls zniesie tyle cienia - bo się nie znam ale można oczywiście to sprawdzić i posadzić

4) bo tak to widzę w kwadratach wysokie drzewa otoczone bukszpanem i w środku runianka bądź trawka a wzdłuż ścieżki powielić żywopłot bukszpanowy ..... nie musisz się z tym zgadzać absolutnie

5) również myślałam o świerku serbskim

____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 20:15, 08 mar 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
A do świerków chciałabyś coś niższego , wyższego ???? nie wiem może trochę hortensji, trawek , trzmieliny a może choinę kanadyjską jeddeloh ??? cyprysiki Filifera Aurea ???
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies