Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Aleja z drzew w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Aleja z drzew w ogrodzie

Gabriela 23:02, 06 maj 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Pszczelarnia - mam w ogrodzie jedną, już całkiem sporą lipę, za tą altanką właśnie, więc są i kwiaty i miód i pszczoły, choć nie w lipie. Lipy wyrastają na bardzo duże drzewa i nie rosną w jakimś kosmicznym tempie. Trzeba by je mocno ciąć, z czym jest sporo roboty. Nie mogłabym posadzić ich tyle co głogów, chyba że zrobiłabym aleję w poprzek ogrodu - na ok. 80 m długą, ale to nie wchodziło w grę, ze względu na istniejące już założenia i przyjętą koncepcję.
Lidka - cieszę się, że ci się podoba nasze "dzieło". Nie mogę się doczekać, aż zakwitną mi pierwsze kwiaty na tych głogach. Noszę się ( jak kura z jajem) do stworzenia wątku o moim ogrodzie, który jest nieustająco w budowie, trochę brakuje mi czasu, niestety.
Danusia - czekam na fotki, może odgapię na przyszłość w kwestii formowania.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gardenarium 00:25, 09 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
JUtro zrobię, bo to blisko tego ogrodu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gabriela 20:53, 10 wrz 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Podciągam ten wątek, bo od kilku dni mam aleję lipową - głogowa nie udała się, niestety, przeżyły tylko cztery drzewka, teraz są przesadzone protopadle do tej alei i tworzą... taką mniejszą alejkę. Lipy są duże, mają po cztery metry, to odmiana "Greenspire".
Proszę, trzymajcie kciuki, my się naprawdę postaraliśmy przy sadzeniu. Lipy były z pojemników, ładnie przekorzenione. Skoro jest już i placyk i ławka i cisy wokół niej...
A tu zdjęcia z sadzenia:






____________________
Ogród w budowie nieustającej
Pszczelarnia 21:08, 10 wrz 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gabrysia, głogów żałuję ale te lipy mnie radują. Ależ rozmach!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Joanka 21:12, 10 wrz 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Wow...... super!
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Lena 15:11, 13 wrz 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Gabrysiu - fantastyczna alejka,cudowna ławka (zdradz na priva skąd

Twój ogród tworzysz z rozmysłem i widać doskonale wiesz czego chcesz - bravo
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
Milka 15:16, 13 wrz 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Będzie, a właściwie już jest wspaniale!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Sebek 15:54, 13 wrz 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Łaaaaał - ale duże drzewa nasadziłaś - oby się przyjęły! Trzymam za nie kciuki
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Nulka 13:45, 06 lip 2017


Dołączył: 27 sie 2013
Posty: 199
Witam. Mam pytanie odnośnie obsadzenia alejki z drzew liściastych. Właściwie to pół alejki bo drzewa mają być po jednej stronie drogi. Mam do obsadzenia drogę na długości 200 m. Chciałbym zrobić żywopłot z grabu o wysokości ok 1,5 m podsadzony niższym, może z tawuł lub hortensji i w to mają być wkomponowane drzewa liściaste. Chciałabym różne drzewa i tutaj pojawił się problem, bo nie wiem czy mam każde drzewo sadzić inne, czy sadzić naprzemiennie czyli np. 3 szt. jednego, później 3 szt. innego itd. czy w ogóle powinny być tylko drzewa jednego rodzaju. Proszę o pomoc i radę.
____________________
no matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up ........................ mój ogród Raj Ewy (niestety już nie raj)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies