Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród od totalnego ZERA.Pomocy!

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród od totalnego ZERA.Pomocy!

truscafka 10:07, 11 mar 2014

Dołączył: 11 mar 2014
Posty: 12
Witam wszystkich forumowiczów.

Zacznę od tego, że z niezwykłą ciekawością oglądam, podglądam wątki i posty dotyczące Waszych ogrodów. Jestem pełna podziwu dla Waszych pomysłów i zaangażowania.

Wierzę w to, że uczestnictwo w tym forum pozwoli mi jakoś przebrnąć przez etapy zakładania mojego ogrodu. Jak tytuł wątku wskazuje, oprócz nowego domu na naszej działce nie ma nic - kompletnie nic (no,oprócz dwóch lichych akacji). Działka była wyrównywana duzą ilością ziemi przywiezioną przez kilkadziesiąt aut cięzarowych stąd to pustkowie.

Mam 26 lat. Rok od wprowadzki do nowego domu. Dużo pomysłów. Dużo chęci. Mało kasy, jak to po budowie, a przed ogrodzeniem działki
Nasza działka ma 3600 m2, w zwartej części 2800m2, pozostałe 800m2 to paseczek przy zwartej działce którego nie bierzemy pod uwagę.
Chcę w przyszłości pochwalić się ogrodem który zaprojektowałam, urządziłam i stworzyłam sama z mężem. Myślę,że z powodzeniem może stać się to naszą pasją.

Pragnę aby w moim ogrodzie znalazło się dużo roślin zielonych jak i rabat kwiatowych. Uwielbiam także róże i chciałabym,aby znalazło się i dla nich miejsce. Marzę o ciekawych kompozycjach iglaków. Kąciku na grządkę. Mini placem zabaw dla mojego trzylatka.

Tak jak wspomniałam wczesniej działka jest przed zrobieniem ogrodzenia. Boczne i tyle "ściany" będą ogrodzone siatką z podmurówką, natomiast front murowany z przęsłami. Wszystko w trakcie najbliższych miesięcy. Myślę, że nie przeszkadza to w tym aby już powoli zacząć aranżować nasz ogród, dłużej nie zniosę tej "patelni' Chcielibyśmy na początek założyc część ogrodu z przodu, przed domem oraz zaaranżować lewy bok przy chodniku i grillu, a także kierować się w dół działki za tarasem. Pomijam w tym momencie skrajną lewą część działki ponieważ w tym roku będzie powstawał tam mały budynek pod działalność.

Proszę Was o wsparcie, moze jakieś rady, pomysły....
Może porwałam się z motyką, na słońce, ale wiem że damy radę.


truscafka 10:10, 11 mar 2014

Dołączył: 11 mar 2014
Posty: 12
Oto nasz teren. Przód działki, szerokość 40 metrów.

Luckaa 10:28, 11 mar 2014


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Hej jesteśmy w tym samym wieku więc miło bedzie mi zagladac i podziwiać postępy rowieśnika, pozdrawiam.
____________________
Lucyna
ewakatowice 12:09, 11 mar 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
witam bardzo wiosennie.

Koleżanka pełna zapału, chęci do działania.
Ponoć wiara czyni cuda.

Teren do zagospodarowania jest imponujący.
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
truscafka 13:12, 11 mar 2014

Dołączył: 11 mar 2014
Posty: 12
hej dziewczyny!

Ten teren to wyzwanie, a właściciel początkujący w sferze ogrodnictwa....

Moje pierwsze pytanie i prośba o radę. Na ostatnim zdjęciu w poście wyżej widać teren, który chcę zaaranżować jako pierwszy. Od wjazdu do końca kupy ziemi. dalej będzie kolejny wjazd do niewielkiego obiektu na dz.gosp. , który powstanie w tym roku. Czy robiłybyście na środku jakąś kompozycję iglaków powiedzmy na planie koła/owalu, a oprócz tego dodatkową przy łuku? Przy takim założeniu czy przy wjeździe/ przy linii kostki robić cokolwiek oprócz trawnika? Muszę uwzględnić w projekcie również miejsce na rośliny pod ogrodzeniem frontowym, ale realizacja tego nastąpi o wiele później, być moze nawet w przyszłym roku. Podczas prac murarskich ta część uległaby zniszczeniu.
ewakatowice 13:31, 11 mar 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
a czy Ty już wiesz w jakim stylu chcesz mieć swój ogród?


Jeżeli ma tam stanąć budynek z przeznaczeniem na działalność tym bardziej zwróciłabym szczególną uwagę na aranżację i dobór roślin.
Teren masz cudowny...

zapytaj Danusię z pewnością jako dobra dusza pomoże
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
Mala_Mi 23:13, 11 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
A ja mam podobny areał.. i też sama stworzyłam ogród.. tylko tal razy więcej .. satysfakcja murowana w każdym wieku..... Szkoda, że jak zaczynałam nie było forum...


Truscafka - pisownie wybitnie forumowa... dlatego zajrzałam... a miałam już nigdzie nie zaglądać
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
truscafka 13:33, 12 mar 2014

Dołączył: 11 mar 2014
Posty: 12
Witam! Dziś rozpoczęliśmy prace porządkowe i przygotowanie pod trawnik tego obszaru (zdjęcie), które jest naszym priorytetem. nie mam aktualnego zdjęcia, ale podaję to dla poglądu. Mam ogromny dylemat jak go zaaranżować... bije się z myślami, a już niebawem muszę oddzielać rabaty od reszty obszaru ponieważ będziemy zaczynać wałować teren. Poradźcie mi coś, proszę.
Moze macie jakieś pomysły?




Podobają mi się aranżacje typu:



coś podobnego przy łuku?? ja bym dodała tuje kuliste na końcu które byłyby najwyższe w całej rabacie




coś podobnego , z tym że odbicie lustrzane - tj to co od prawej to od lewej i również w łuku widocznym na moim zdjęciu


Myślę także o rabacie na środku podwórka ALE
czy ma ona sens jesli będzie rabata pod płotem? Nie za dużo, jeśli chciałabym umieścić w niej np trzy srebrne świerki?

Owal zrobiłabym dłuższym bokiem do łuku z kostki mniej więcej na środku podwórka. Tak jak mówiłam chciałabym tam umieścić trzy większe drzewka, moze jakies rododendrony białe, tuje stozki, kule, funkje? .... GŁOWA PEŁNA
kolagn 22:09, 12 mar 2014

Dołączył: 05 mar 2014
Posty: 132
Witam koleżankę, prawie rówieśniczkę
Jak jesteś początkująca, tak jak ja, to radzę zacząć od poczytania na forum działu rośliny i ich pielęgnacja. Wtedy troszkę ci się wyjaśni, które rośliny mogąznakeźć się w twoim ogródku, które są dobre dla początkującego ogrodnika
Ogród piękny, jak go urzadzicie będzie super
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4201-od-poczatku
truscafka 07:43, 13 mar 2014

Dołączył: 11 mar 2014
Posty: 12
Bardzo dziękuję za wpisy to forum jest naprawdę pomocne ze wzgledu na ogrom informacji, ktore można tu znaleźć . Czytam czytam i czytam. )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies