Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Zielony dach - ogród na dachu, czy to się może udać?

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony dach - ogród na dachu, czy to się może udać?

Piotr 19:01, 12 lip 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 11
@ Ewelina: Sam jeszcze hydroizolacji nie mam, więc nie polecę z doświadczenia, ale ja znalazłem wykonawców, którzy robią zielone dachy poprzez polskiego dystrybutora EPDM'u (www.arco-system.pl/contact) na dole jest namiar na Pana Kłysa (bardzo sympatyczny) i on powinien mieć namiary na najbliższych speców od EPDM'u w Twoim regionie. Jeżeli chodzi o Hydrotech, to producent (www.tricosal.pl/05_html/kontakt.htm) powinien doradzić wykonawcę w okolicy .

Mam dylemat, bo EPDM jest bardziej przekonujący, ale gwarancję dają śmieszną na wykonanie - 3 lata! A znowu spece od Hydrotech'u dają 10 lat gwarancji na wykonanie, ale martwi mnie ta papa, którą chcą Hydrotech zabezpieczać przed korzeniami.
I bądź tu człowieku mądry

Może ktoś potrafi z doświadczenia lub teoretycznie doradzić??

P.S. po prawej stronie jak piszesz odpowiedź jest zielony napis "Wgraj zdjęcie" - jak klikniesz to możesz wybrać zdjęcie - wgra się miniaturka, a potem wystarczy w nią kliknąć, żeby zdjęcie wkleiło się do tekstu. Problemem może być tylko rozmiar zdjęcia, musiałabyś je pomniejszyć (powinny być małe: 640x480, choć 800x600 też ujdą )
____________________
Zielony dach - wszyscy straszą, ale musi się udać ;) Ogród na dachu >>
Gardenarium 21:03, 12 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ewelinko, wklej normalnie zdjęcia przez nasz automat, bo nic nie widać przez "żabę" Imageshacka

mamy prostszy sposób wklejania zdjęć Po prawej masz ramkę "wgraj zdjęcie"

Twoje zdjęcie się nie wyświetla, edytuj post.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:14, 12 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odnośnie Twojego ogrodu na dachu cóż mogę Ci doradzić?

Nie da się nauczyć zrobić zielonego dachu tylko z instrukcji w necie. Do tego jest potrzebne przede wszystkim szkolenie połączone ze zdobyciem odpowiedniego certyfikatu, znajomość najnowszych technologii i produktów (przede wszystkim import z Niemiec) i doświadczenie w wykonaniu.

No i jeszcze najważniejsza rzecz rzetelność - nie wolno stosować zamienników typu, wezmę papę zamiast EPDM-mu to będzie taniej, wezmę coś tam zamiast czegoś, Tutaj nie dam takiego zakładu bo po co ? itd ... znam to, bo wielokrotnie byłam konsultantem na różnych zielonych dachach.

Po prostu to jest technologia, której nie da się "oszukać" - bo efekty tego błędu widać po długotrwałych deszczach i zimie.

Na naprawę źle zrobionego dachu nie znajdziesz chętnego, a jak ktoś się zdecyduje to cena wyniesie koszt zielonego dachu razy 4.

W naszej praktyce mam różne realizacje, jedna z nich była w Mai w ogrodzie, inna w pierwszym numerze Magnolii i gdyby Przemyśl był bliżej, pewnie bym spróbowała złożyć ofertę

http://www.gardenarium.pl/realizacje/japonski-ogrod-z-ksiezycowa-brama

Następny ogród szykuje się do publikacji w kolejnej Magnolii.

Jeszcze powiem, że dobra hydroizolacja to nie wszystko, potrzebne różnorakie warstwy zielonego dachu i nawet ziemia nie może być zwykła, tylko specjalna, lżejsza.

A propos ciężaru, a czy masz wyliczenia konstrukcyjne czy w ogóle Twój dach zniesie taki ciężar, bo to wszystko waży
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ewelina_ 21:33, 12 lip 2012

Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 41
To są te moje ogomniaste wstrętne garaże ;-o
____________________
Ewelina_
ewelina_ 21:40, 12 lip 2012

Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 41
Braliśmy pod uwage ciężar.Założyliśmy że wystarczy zrobić konstrukcję jak na dwa piętra.Czy to wystarczy?
____________________
Ewelina_
Gardenarium 00:05, 13 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Tu jest potrzebny ciężar na m2.

Np. 8 cm zielony dach waży 90-140 kg/m² , ale 25 cm warstwa waży do 300 kg/m2.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ewelina_ 15:45, 13 lip 2012

Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 41
O matko.Więc musze policzyć ile będzie zielonego dachu i wtedy wyjdzie mi obciążenie +-.Dobrze wiedzieć.Dziękuje.
____________________
Ewelina_
Piotr 19:21, 13 lip 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 11
@ Ewelina: Pamiętaj tylko że to co napisała Pani Danuta to tylko sam ciężar dachu zielonego (nasączonego wodą), bo jeszcze zależnie od wysokości attyk może tam leżeć sporo śniegu w zimie (warto powiedzieć to konstruktorowi, który będzie robił projekt, bo z dachami zielonymi niewielu miało do czynienia).

Co do wykonania dachu, to zgadzam się w 100%, że ekipa musi być w temacie i materiały też specjalne do dachu zielonego. Ja przed budową czytałem przez dobre pół roku wszystko co znalazłem w necie, a potem zacząłem spotykać się ze specjalistami.

Optigruen robi co jakiś czas szkolenia dla projektantów i wykonawców - warto się wybrać (ja dostałem zaproszenie na szkolenie do Katowic - Jestem jednym z nielicznych Certyfikowanych Drobnych Inwestorów ). Można tam dodatkowo porozmawiać z producentami i namacalnie poznać wszystkie technologie (hydroizolacje, odwodnienia, substraty ziemne, włókniny etc.)

Przy wyborze ekipy ważne jest też ich doświadczenie bo sam certyfikat to jeszcze nie wszystko - (ja też mam a nie odważyłbym się wykonać dachu sam). Najlepiej namów Panią Danutę i jej ekipę na "pracowity urlop" w Przemyślu - może się skusi, bo Jej realizacje, które widziałem na zdjęciach to majstersztyk

A, że koszty naprawy zielonego dachu są kosmiczne - nie trudno sobie wyobrazić ile kosztuje zdejmowanie wszystkich warstw, transport warstw na dół, szukanie przecieku, transport warstw na górę, ponowne układanie warstw... (taki dach trzeba zrobić raz a dobrze - bez półśrodków)

____________________
Zielony dach - wszyscy straszą, ale musi się udać ;) Ogród na dachu >>
ArturPoniato... 18:21, 16 lut 2013


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 49
Gardenarium napisał(a)
Budowa dachu nad kącikiem jadalnianym




Z tyłu







Na tarasie to pewnie egzotyk. A z czego został zbudowany domek i wzór na ścianie?
____________________
Gardenarium 18:43, 16 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To drzewo na taras i koło na ścianie to bangkirai.
A domek dla oszczędności zbudowany z sosnowego, ale pomalowany był kolorem podobnym do egzotycznego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies