Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Zielony dach - ogród na dachu, czy to się może udać?

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony dach - ogród na dachu, czy to się może udać?

ArturPoniato... 20:27, 16 lut 2013


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 49
Podoba mi sie to koło na ścianie, w ogóle lubię drewno w ogrodzie. Listewki z których zostało wykonane koło można kupić gotowej szerokości?
____________________
Gardenarium 23:46, 16 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, wszystko było cięte przez nas.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
baraga1904 17:41, 06 paź 2013


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...zastanawiam się nad zielonym dachem mojej wiaty ...niestety w cieniu i w przeciągu...czy polecacie jakies konkretne rośliny?
Sebek 18:02, 06 paź 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
http://www.ogrodowisko.pl/watek/18-rosliny-do-cienia-cieniste-rabaty
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2969-kwitnace-byliny-do-cienia
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gondzio12 17:01, 04 mar 2014

Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 13
Ogrody na dachach są po prostu z...te! Pierwszy raz widziałem taki wieki temu z Wieży Eiffla w Paryżu i od tego momentu zakochałem się w nich. Nie udało mi się jeszcze wybudować własnego, ale jak tylko odchowam dzieci, przystąpię do realizacji marzeń.
grzesiek_chm... 18:15, 28 mar 2014

Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 2
Dzień dobry wszystkim
chciałbym zasięgnąc informacji fachowców
Mam ogródek prawie 90m2 nad garażem podziemnym na nowo powstałym osiedlu. Chciłbym go jakoś zaaranżowac tylko deweloper okresił kilka zapisów w umowie co do ogrodu. Mianowicie chciałbym się zapytac czy według norm budowlanych można nad takim podziemnym garażem (zielonym dachem) postawic ogrodzenie? i jeżeli tak to do jakiej wysokości?
Kolejne zapytanie: chciałbym się zapytac czy będzie również możliwośc wybudowanie murku ogrodowego na takim podziemnym garażem o wysokości 80cm. Warstwa ziemi która znajduje się na powierzchni (nad garażem) względem dewelopera wynosi 40cm.
A jak nie murek to może donice drewniane o wysokości 80cm?
Proszę pomóżcie

Dziękuję z góry
Pozdrawiam.
Grzesiek
Gardenarium 18:26, 28 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sprawę płotka rozstrzygnie rada osiedla, albo administrator. wewnętrzne przepisy, a donice niekoniecznie możesz stawiać, bo ciężar ziemi może przekroczyć dopuszczalne normy. Dowiedz się jaki ciężar zniesie strop nad garażem, Dodatkowe obciążenie grozi katastrofą budowlaną i Ty poniesiesz jej koszt.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grzesiek_chm... 19:11, 28 mar 2014

Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 2
Dziękuję bardzo za informację
z pewnością się dowiem co i jak w trawie piszczy
Pozdrawiam
Gardenarium 09:18, 26 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ScotchAndBlues napisał(a)
Witam, nabyłem w ostatnim czasie mieszkanie na parterze z ogrodem 60m2. Ogród znajduje się nad garażem podziemnym w związku z czym mam pytanie. Mianowicie chciałbym zasadzić tuje szmaragdowe przy płocie, a głębokość ziemi to około 35 cm oraz 25 cm przy jednej ściance płotu. Zaraz pod ziemią jest betonowy dach podziemnego garażu. Czy tuje się przyjmą? A jeżeli nie to czy dosypanie ziemi na parę cm pomoże?

Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam!
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:18, 26 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czy pod ziemią są warstwy zielonego dachu, czy sam beton?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies