Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Zielony dach - ogród na dachu, czy to się może udać?

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony dach - ogród na dachu, czy to się może udać?

ScotchAndBlues 09:18, 26 cze 2014

Dołączył: 25 cze 2014
Posty: 2
Niestety nie jestem w stanie teraz tego sprawdzić ale podejrzewam że jest to sam beton.
Gardenarium 09:19, 26 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Powinna być hydroizolacja (EPDM), a potem wszystkie warstwy zabezpieczające garaż przed przeciekaniem i przed niszczącym działaniem korzeni (mata przeciw korzenna).
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ScotchAndBlues 11:01, 27 cze 2014

Dołączył: 25 cze 2014
Posty: 2
Podejrzewam że jest to sam beton.
Gardenarium 19:44, 27 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
No to masz problem, na betonie nie zakłada się ogrodu. Potrzebna jest specjalistyczna technologia z hydroizolacją , odpływem i odpowiednimi warstwami.

http://www.gardenarium.pl/oferta/ogrody-na-dachu-zielone-dachy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agacia 13:20, 19 wrz 2018


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Witajcie Kochani,
potrzebuję Waszej pomocy!
Mam konstrukcję przygotowaną pod zielony dach (jest to zadaszenie tarasu), planowałam na nim rozchodniki, jednak przez całą wiosnę szerszenie intensywnie próbowały znaleźć dla siebie miejsce przy naszym domu, w okolicach okapu, itp., czyli właśnie w okolicach ów zadaszenia. Przeraziłam się i nie chcę dodatkowo ich wabić (a także os itp) rozchodnikami, czy też innymi miododajnymi. Z tego wszystkiego zaczęłam pod wątpliwość poddawać cały pomysł, ale z drugiej strony szkoda mi mojego marzenia i szkoda tej konstrukcji specjalnie przez architekta zaprojektowanej pod zielony dach. Może macie jakieś pomysły na rośliny, które nie wabiłyby szerszeni, itp? Może po prostu jakaś odmiana mchu?? Trawa? Dodam, że ogranicza mnie grubość i ciężar podłoża. Dach jest obliczony na lekkie i płytkie założenie, właśnie takie jak pod rozchodniki. Stanowisko południowe.
Będę bardzo wdzięczna za Wasze rady!!
____________________
~ W ogrodniczkach ~
Gardenarium 22:03, 20 wrz 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tymianki, różne gatunki i kolory. Zapach tymianku - hmm nie wiem czy odstrasza szerszenie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agacia 18:14, 23 wrz 2018


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Ciekawy pomysł, bardzo dziękuję Danusiu! Poszukam informacji na ten temat, wielkie dziękuję!
____________________
~ W ogrodniczkach ~
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies