Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielona w ogrodzie jak szczypiorek na wiosnę : )

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielona w ogrodzie jak szczypiorek na wiosnę : )

Martuska507 06:10, 11 mar 2015


Dołączył: 08 lut 2015
Posty: 68
Witam sie! Miedzy naszymi synami jest dzien różnicy. Mój jest z 13 maj! ogrodowo mało pomogę bo dopiero zaczynam. Pozrawiam!
____________________
Marta - Ogród w kształcie litery U
Bozena77 16:29, 27 mar 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 90
Witam Cię Marto w moich skromnych progach i przepraszam, że tak późno, ale każdą wolną chwilę spędzam w ogrodzie. Podczytuję też doświadczone ogrodniczki i ogrodników, a nie mam czasu na swój wątek.
____________________
Bożena-Zielona w ogrodzie jak szczypiorek na wiosnę
Bozena77 14:23, 30 mar 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 90
A u mnie właśnie deszcz ze śniegiem

Więc zamiast ogrodu szaleństwo wiankowe




i coś innego jeszcze





Każdy dostanie coś od zajączka
____________________
Bożena-Zielona w ogrodzie jak szczypiorek na wiosnę
Bozena77 17:01, 30 mar 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 90
Mój pierwszy ciemiernik

Kupiony od "chłopka" na targu za 5,00 plnów.



Może w tym roku załapię się na więcej okazów.


____________________
Bożena-Zielona w ogrodzie jak szczypiorek na wiosnę
aptu 09:09, 03 kwi 2015

Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 146
Witaj Bożenko, ja początkująca jestem, ale tak sobie myślę, że w tym konciku z hortensją i trawkami przydałoby się troszkę koloru. Skoro masz żurawki, to może na samym przodzie je wrzucić? Albo jeśli te trawki nie są wysokie to koło bukszpanów, jeśli tam jest cień to może hosty z biało obrzeżonymi liśćmi? Nie wiem, czy Ci się spodoba moja propozycja, ale to Twój ogród i Tobie ma się podobać
Czy wyjaśniła się sprawa z wiaduktem? Przekopane tak żyć w ciągłej niepewności.
____________________
Magda - U mnie, na wsi...
Bozena77 22:02, 03 kwi 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 90
Witaj Magda,

Co do tego kawałka ogródka to za bukszpanami będą białe jeżówki, a przy dużej kuli już są wsadzone na jesień hosty Chyba się starzeje bo nigdy nie lubiłam kwiatów w białym kolorze, a teraz "ciągnie" mnie do białego dzięki za propozycję, z hostami wstrzeliłaś się w 10.

Co do wiaduktu, jesteśmy w zawieszeniu do... uwaga 2030 roku czyli tak naprawdę już się do tego przyzwyczailiśmy. Szkoda słów, czasami mam ochotę to wszystko rzucić w diabły i nic nie robić, ale jakoś nie potrafię.

Pozdrawiam
____________________
Bożena-Zielona w ogrodzie jak szczypiorek na wiosnę
Bozena77 21:17, 04 kwi 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 90
A taki miałam dzisiaj widok z okna na piętrze...



____________________
Bożena-Zielona w ogrodzie jak szczypiorek na wiosnę
aptu 11:40, 07 kwi 2015

Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 146
Ja też bardzo lubię biały - mój ogród w założeniu ma być biało - fioletowo - niebieski z dodatkiem żółtego.
To ładnie was urządzili z tym wiaduktem, ale cóż trzeba żyć chwilą, tu i teraz (tak mówią, ale chyba nie wielu to się udaje).

pozdrawiam, cieszę się, że trafiłam z hostami
____________________
Magda - U mnie, na wsi...
rumiankowa 12:42, 07 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Wpisuję się strasznie spodobał mi się ten narożnik z thujami, kulami bukszpanowymi i trawami.

Jak długo już rosną te thuje? Robią przepiękne tło dla reszty roślin
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
Bozena77 09:33, 08 kwi 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 90
Witam i rumiankową w moich skromnych progach

Thuje rosną już około 5 lat, niestety nie przycinałam ich, rosły sobie dziko zresztą jak wiele roślin na moim podwórku. Jeszcze te kilka lat temu nie przypuszczałam, że ogród tak mnie będzie wciągał teraz próbuję powoli naprawić błędy młodości

Trzymam kciuki za tworzenie półcienistej rabaty - niestety ja jestem na etapie intensywnej nauki więc za wiele nie pomogę, ale będę kibicować.

____________________
Bożena-Zielona w ogrodzie jak szczypiorek na wiosnę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies