Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kondziowy ogrod cz II

Pokaż wątki Pokaż posty

Kondziowy ogrod cz II

Kondzio 19:29, 04 lip 2018


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Agania napisał(a)


Ja się już do adopcji Waszego pięknego ogrodu nie ustawię w kolejce, bo jeden areał mi już wystarczy....dziękuję raz jeszcze za odwiedziny u mnie i sesję zdjęciową

Za Waszymi kilinarnymi zdolnościami to mogę się ustawiać w kolejce z prośbą
o przepisy....pamiętam pysznego torta Andrzeju...jakby co to ja pukam
o przepis

Lipiec u Was jest bujny i kolorowy, wierzówka wow...nasionka dmuchajcie
w moją stronę

Koleżanka pytała o różę....zakochałam się w pomponowych różach i liliach martagonach, chyba, że ta Wasza jest trąbkowa?

Dziękujemy za komplementy a przede wszystkim za wizytę w Twoim ogrodzie.Pytasz o tort, a a pamiętasz jaki był smak, to podam przepis. Andrzej często piecze, więc nie pamiętamy, co serwowaliśmy jak u nas byłaś

Wierzbówka przywędrowała do naszego ogrodu z bukiem tricolor wsiana w doniczkę i pozostała (uwielbiamy ją). Kupiliśmy w Anglii jedną sadzonkę wierzbówki białej, ale jeszcze nie kwitła.

Ta lilia o Eurydike- bardzo ją lubimy. Róża to Pomponella
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 19:30, 04 lip 2018


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Catalinasdiary napisał(a)
Wpraszam się do Waszego pięknego ogrodu, który zobaczyłam w Mai. Piękny ogród. Jestem pod wrażeniem całości i roślin pojedynczo. I mam pyatnie co to za piękność, czyżby Pomponella?


Dziękujemy bardzo, tak to Pomponella
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Wendy79 21:25, 04 lip 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Konrad,jak dbacie o pysznogłówki, żeby nie łapały mączniaka. Jeśli pryskacie, to w jakim momencie rozwoju. Ciągle się tego muszę nauczyć, bo uwielbiam floksy i monardy, a jak wiadomo one łatwo łapią mączniaka.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Katkak 21:36, 04 lip 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Kondzio nie sposób oddać słowami piękna Waszego ogrodu, więc milczę w zachwycie.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Kondzio 21:59, 04 lip 2018


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Wendy79 napisał(a)
Konrad,jak dbacie o pysznogłówki, żeby nie łapały mączniaka. Jeśli pryskacie, to w jakim momencie rozwoju. Ciągle się tego muszę nauczyć, bo uwielbiam floksy i monardy, a jak wiadomo one łatwo łapią mączniaka.


Powiem szczerze, że nie wiem, bo u mnie ani pysznogłówki, ani floksy ani astry nie łapią mączniaka. Zdarzyło się mi tylko u pysznogłówki Schneewitchen, która była posadzona w półcieniu i kupiona ogólnie w marnym stanie. Ostatecznie nie przetrwała zimy. Ogólnie nie pryskam niczym na mączniaka.
Z pysznogłówkami mam ten problem, że czasami zanikają. W tym roku z dużej plamy pysznogłówki 'Jacob Kline' zostało mi klika sztuk (muszę odtworzyć z nasion). Wcześniej miałem podobny problem z kilkoma niższymi odmianami. Chociaż 'Kardinal' z jednej sadzonki rozrosła się w przyzwoitą plamę.
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 21:59, 04 lip 2018


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Katkak napisał(a)
Kondzio nie sposób oddać słowami piękna Waszego ogrodu, więc milczę w zachwycie.

Ty milczysz...
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Iwk4 22:53, 04 lip 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Też mam problem zanikania pysznogłówek. Zwłaszcza tych ładniejszych, o kolorze biskupim i fioletowym. Niestety nazwy nie pamiętam...
Podziwiam wasz ogród.
____________________
Ogródek Iwony II
admete 07:18, 05 lip 2018


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Konrad dawno nie byłam, ale te widoki które zobaczyłam powalają na kolana.
Busz kwiatowy zachwyca!!!!!!! Magiczny zaczarowany ogród

pozdrowionka zostawiam
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
malgorzata_s... 11:54, 05 lip 2018


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Fajnie Was widzieć tu i tam Podziwiam Wasz ogród ale i inne które pokazujesz swoim okiem piękneMacham i pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Kasya 11:55, 05 lip 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42179
Kondzio napisał(a)
A tu rabata ognista która powstała dwa miesiące temu
Ciekawe co na z tego wyjdzie



gdyby inny klimat byl...mozna byloby mieszkac
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies