Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kondziowy ogrod cz II

Pokaż wątki Pokaż posty

Kondziowy ogrod cz II

MariaJ 14:57, 30 lip 2018


Dołączył: 11 lut 2018
Posty: 233


Super widok, ja przy altanie też mam rudbekie i trawy.

Pozdrawiam

Maria J.
____________________
MariaJ ogród pod akacjami
malgorzata_s... 15:03, 30 lip 2018


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
To ta ławeczka wieziona teraz??Śliczna, też bym wpychała do samochodu choćby na siłę
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Wendy79 23:11, 30 lip 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Po obejrzeniu relacji z ogrodu, na usta cisną mi się dwa pytania: 1.Jakiej wielkości macie szklarnię i czy Wam wystarcza? 2. Czy ta metoda z kartonami i różnościami na nich ( proszę o dokładny opis) zadziała też na chwasty typu perz? Mam do ogarnięcia przedpłocie i nie wiem jak się do tego zabrać.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Anusia 10:45, 31 lip 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Kondzio napisał(a)


Piękne cudeńko. Ostatnio wspomniałam mojemu e-m o takich metalowych ławeczkach. Spojrzał na mnie i powiedział, ze dopiero co mi zrobił ławkę w stylu skandii taką jaką chciałam No cóż kobieta zmienną jest
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Ewa777 17:27, 31 lip 2018


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Ależ macie piękne widoki na ogród Super kompozycje. Bardzo lubię Wasz warzywnik z tym niesamowitym zlewem
Ławeczka miodzio
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Kondzio 19:15, 31 lip 2018


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Basilikum napisał(a)
no tak myslalam, ze laweczka nowa jest a trawnik wydaje mi sie mniejszy
pieknie o poranku i o kazej innej porze dnia


Trawnika na bylinówce my nie ruszaliśmy, robi to za regularnie kret
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 19:17, 31 lip 2018


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Monia81 napisał(a)
Dzięki za fotkę i za infoa możesz mi napisać co ile masz sadzone brzozy, zaczęłam czytać Twój pierwszy wątek, ale jeszcze nie dotarłam do tej informacji, a że wymyśliłam sobie zagajnik brzozowy to tak zbieram informacje ile tych brzóz mam kupić, bo tak myślę, żeby sadzić mniej więcej co 2,5-3 metry, dobra to będzie odległość?????... pozdrawiam

Edit focie cudnej urody, fajnie oglądać zdjęcia ogrodu w którym się było


My mamy sadzone brzozy w odległości co 1,5 metra, ale widzieliśmy brzeziny gęsciej sadzone i wyglądały też bardzo bardzo fajnie
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 19:20, 31 lip 2018


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Pszczelarnia napisał(a)
Bardzo, bardzo podoba mi się Twój przedogródek i ogród o poranku. Pachnie bryzą i delikatnymi słonecznymi perfumami.


Pszczółko jak miło Cię słyszeć choćby wirtualnie. W tym roku rzeczywiście w ogrodzie roznoszą się zapachy lilii i floksów, zapachu w ogrodzie wciąż przybywa...
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 19:25, 31 lip 2018


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
sylwia_slomczewska napisał(a)

a powiedz mi czy jak już trawę udusisz pod kartonami to przekopujesz to dobro z gruntem czy nie ruszasz???

Ławka świetna pasuje do krzeseł to jeszcze stolik Wam tylko potrzebny i komplet będzie Bo rozumiem, że w tej części w sadzie stanęła?


Nie ruszam tego. Opieram się w tym zarówno na permakulturze (warstwowe tworzenie podłoża) jak i na teorii 'no dig gardening' odtwarzające procesy jakie zachodzą w środowisku naturalnym. Nie wzruszasz podłoża i nie zaburzasz życia mikroorganicznego w ziemi, a podłoże wzbogacasz poprzez ciągłe dostarczanie ściółki organicznej.
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 19:27, 31 lip 2018


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Monia81 napisał(a)
Sylwuś chłopaki z tego co dobrze zrozumiałam, nie przekopują tego, nie ruszają, po miesiącu robią dziurę i wsadzają rośliny, ja tak zrozumiałam jak rozmawialiśmy na ten temat na spotkaniu, z Iwonką byłyśmy ciekawe, bo też mamy rabaty do zrobienia, a to zrywanie darni jest męczące, a tu fajne rozwiązanie Kondzio mam nadzieję, że nie pomieszałam czegoś??? pozdrawiam


Tak dokładnie oddałaś sedno i bardzo lubimy tę metodę tworzenia rabat. Sprawdza się w rzeczywistości i ma sens.
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies