Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kondziowy ogrod cz II

Pokaż wątki Pokaż posty

Kondziowy ogrod cz II

Kondzio 19:29, 31 lip 2018


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
MariaJ napisał(a)


Super widok, ja przy altanie też mam rudbekie i trawy.

Pozdrawiam

Maria J.


My uwielbiamy rudbeckie i mamy wiele gatunków i odmian w ogrodzie...
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 19:30, 31 lip 2018


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
malgorzata_szewczyk napisał(a)
To ta ławeczka wieziona teraz??Śliczna, też bym wpychała do samochodu choćby na siłę


Pewnie, że teraz wieziona i upchana...
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 19:42, 31 lip 2018


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Wendy79 napisał(a)
Po obejrzeniu relacji z ogrodu, na usta cisną mi się dwa pytania: 1.Jakiej wielkości macie szklarnię i czy Wam wystarcza? 2. Czy ta metoda z kartonami i różnościami na nich ( proszę o dokładny opis) zadziała też na chwasty typu perz? Mam do ogarnięcia przedpłocie i nie wiem jak się do tego zabrać.


1) Nad szklarnią spuściłbym zasłonę milczenia. Mamy wyjątkowo badziewną szklarnię, której nikomu bym nie polecał. Marzy nam się prawdziwie angielska szklarnia, taka jak u Pszczółki, ale koszty nas przerastają, tym bardziej, iż wiele innych rzeczy czeka w kolejce. Potrzebujemy większej szklarni, solidnego rozsadnika.
Jednak nawet tę naszą "pożal się Boże" szklarnię o pow.12m2 wykorzystujemy w pełni. Są tam pomidory, papryki, bakłażany i zazwyczaj kilkadziesiąt pojemników z różnymi kuwetami wysiewanych roślin.

2) Metoda polega na przykryciu gruntu właściwego kartonami na których rozkłada się warstwy materii organicznej : skoszona trwa, słoma, odpadki organiczne, kompost i zrębki. Rośliny sadzone w grunt właściwy. Kartony tłumią również chwasty wieloletnie, w tym perz. Jednak w przypadku perzu i podagrycznika należy zacząć tworzenie rabaty o wiele wcześniej. Jeśli posadzisz rośliny w grunt właściwy perz może wrosnąć w korzenie posadzonej rośliny. Na zaperzonej rabacie najlepiej jest sadzić rośliny po roku, aby mieć pewność, że kłącza perzu zgniły.
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 19:43, 31 lip 2018


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Anusia napisał(a)


Kobieta zmienną jest i wrażliwą na piękne ławeczki...
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 19:44, 31 lip 2018


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Ewa777 napisał(a)
Ależ macie piękne widoki na ogród Super kompozycje. Bardzo lubię Wasz warzywnik z tym niesamowitym zlewem
Ławeczka miodzio


Dziękujemy bardzo
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Urszulla 20:12, 31 lip 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Ławeczka piękna. A kiedy jest czas na tych ławeczkach siedzieć?

Metoda z kartonami u mnie też się sprawdziła jednak jeśli mogę zrywam darń. W skrajnych przypadkach kładę bardzo grube kartony. Przemęczam tak sezon a potem jest fajnie. Pozdrawiam
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 20:25, 31 lip 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Kondzio napisał(a)


Nie ruszam tego. Opieram się w tym zarówno na permakulturze (warstwowe tworzenie podłoża) jak i na teorii 'no dig gardening' odtwarzające procesy jakie zachodzą w środowisku naturalnym. Nie wzruszasz podłoża i nie zaburzasz życia mikroorganicznego w ziemi, a podłoże wzbogacasz poprzez ciągłe dostarczanie ściółki organicznej.

Dzięki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Figaro 15:55, 09 sie 2018


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 452


Przejzalam dzisiaj Twoj ogrod no moze powinnam napisac Wasz i podziwiam Wasza pracowitosc i zaradnosc bo to kawal ogrodu do ogarniecia. I jeszcze chcalabym sie zapytac gdzie sie przeniosles bo ja czasami tez mam takie mysli bo tu niby niektore kulturalnie i grzecznie ale potrafia jedze jedne szpile taka wcisnac i takie plotki sa ze szok. Wiec tez sobie pomyslalam ze sie Ciebie zapytam o to. Trzym sie jestes fajny czlowiek i tak trzymaj Konrad.
Anabell 14:25, 13 sie 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Konrad!
przyszłam na oglądanie dali coś sadziłeś a skąpo nam pokazujesz

ale łączka zachwycająca, zawsze marzyłam mieć.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
rozajerycha 21:03, 13 sie 2018

Dołączył: 01 cze 2013
Posty: 1489
Bajecznie
____________________
Kolorowe Rabaty Martek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies