Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kondziowy ogrod cz II

Pokaż wątki Pokaż posty

Kondziowy ogrod cz II

Kondzio 20:16, 16 sie 2018


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
abiko napisał(a)
Śliczne macie te dalie. Nic ich nie położyło?
Ławka.. cudowna.. rozumiem czemu miałeś taki zapchany samochód

A widzisz.. ja podobnie zrobiłam z moim nagrobkiem pod huśtawką a teraz już mam fajną rabatę Ale Wy to specjaliści już buziole..


Podpieramy dalie podporami robionymi z metalu (metodę znasz). Kupowaliśmy dziś po 3,60 zł. Pozdrawiamy Was serdecznie...
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 20:17, 16 sie 2018


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Anabell napisał(a)
Miałam Arabin Night już dawno, ale nie była taka malutka, natomiast była wysoka.
a pierwsze dalie sadziłam w donicach dużych i ona nie nadawała sie bo za wysoka.


Arabian Night nie jest niska. Ona ma u mnie ok.120-130 cm
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 20:21, 16 sie 2018


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Anusia napisał(a)
Ja ściółkuję trawą pas między tujami a siatką ogrodzeniową. Kosiarką nie wjadę a pielić trzeba. Drugi rok zagłuszam w ten sposób chwasty. Początki były trudne bo przez cienką warstwę trawy przechodziło ziele. Teraz nie ma problemu, myślę o posadzeniu zadarniaczy. Mam tojeść, namnożyła się w gigantycznej ilości, barwinek i bluszcz. Czy to dobry pomysł by je w tym miejscu posadzić?


Pomiędzy skoszoną trawą chwasty przechodzą, dlatego karton jest najlepszym rozwiązaniem. Karton, później skoszona trawa. Najlepszym zadarniaczem będzie jak już zagłuszysz chwasty wieloletnie, barwinek. Między trojeścią fatalnie się plewi, a nie zagłusza innych chwastów. Hedera być może też się sprawdzi, ale nie wiem jak bardzo cienisty masz ten zakątek.
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
abiko 21:12, 16 sie 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8409
Kondzio napisał(a)


Podpieramy dalie podporami robionymi z metalu (metodę znasz). Kupowaliśmy dziś po 3,60 zł. Pozdrawiamy Was serdecznie...

W C? miałam dziś pojechać, ale cały dzień zeszło mi sprzątanie garażu po tej wodzie.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
sylwia_slomc... 21:17, 16 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Kondzio napisał(a)


Arabian Night nie jest niska. Ona ma u mnie ok.120-130 cm

U mnie tez taka wysoka, w tym roku nawet chyba wyższa.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mala_Mi 11:46, 17 sie 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mam nerwa też na dalie, ale wczoraj kupiłam kolejne.. a miało już nie być....

Kobieta zmienną jest
Wysokie rudbekie wydarłam jadąc w Bieszczady, z rowu wydarłam, przycięłam do samego kłącza i ciekawe czy za rok urośnie.

Buziaki zostawiam.. na białe ule popatrzyłam, powzdychałam jak zawsze do rabatek i wracam do roboty... bo jutro już weekend
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Anusia 21:49, 17 sie 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Kondzio napisał(a)


Pomiędzy skoszoną trawą chwasty przechodzą, dlatego karton jest najlepszym rozwiązaniem. Karton, później skoszona trawa. Najlepszym zadarniaczem będzie jak już zagłuszysz chwasty wieloletnie, barwinek. Między trojeścią fatalnie się plewi, a nie zagłusza innych chwastów. Hedera być może też się sprawdzi, ale nie wiem jak bardzo cienisty masz ten zakątek.



Dzięki za podpowiedz. Tojesc zatem odpada a pozostanę przy barwinku i bluszczu. Tuje maja cztery lata. powoli robią cień, w tym miejscu przetrzymuję też sadzonki z bukszpanu w doniczkach. Mają się dobrze.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Kondzio 11:20, 19 sie 2018


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Dla zwiedzających mój wątek, zdjecia o poranku









____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 11:21, 19 sie 2018


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070








____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 11:23, 19 sie 2018


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070








____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies