Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ja i mój ogródek, a może ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Ja i mój ogródek, a może ogród

KasiaBawaria 10:09, 23 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Na tawulki trzeba czekac kilka lat??To mnie nie pocieszylas.
____________________
Zapraszam na kawe
Dominika11 10:13, 23 cze 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Myślę, że ze dwa, trzy latka
Moje teraz wyglądają tak

____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
kawa8002 10:55, 23 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Dominika11 napisał(a)
no niestety ogrodnictwo to cierpliwośc tawułki sa takie malutkie, trzeba kilka latek

nie wiem czy Azofoską, raczej przestawiam się na obornik w granulacie i humus i chcę rezygnowac z wszystkich innych nawozów



Piękne okazy trzcinnika.
Zaciekawiłaś mnie obornikiem i humusem. Napisz coś więcej. Obornikiem będziesz podsypywać? Humusem podlewać? Teraz, czy wiosną?
____________________
Kasia między polem a lasem
Dominika11 11:02, 23 cze 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
kawa8002 napisał(a)



Piękne okazy trzcinnika.
dziękuję

kawa8002 napisał(a)
Zaciekawiłaś mnie obornikiem i humusem. Napisz coś więcej. Obornikiem będziesz podsypywać? Humusem podlewać? Teraz, czy wiosną?
od jakiegoś czasu, czyli ze dwa lata - jak wsadzam nowe rosliny lub przesadzam "stare" w ogrodzie zawsze dosypuje do dołka obornik w granulacie i mieszam z ziemią z worka i ziemia rodzimą.
A poza tym jeden worek obornika, czyli jakieś 25 kg rozsypuje po wszystkich rabatach wiosną, a drugi raz na przełomie lipca i sierpnia - ide i sypię, jakbym karmiła kury

Oprócz tego humus rozpuszczam w konewce i podlewam po roslinach i pod rosliny - ale to jak mi sie przypomni i jak mi sie chce
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
kawa8002 11:12, 23 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Dominika11 napisał(a)
dziękuję

od jakiegoś czasu, czyli ze dwa lata - jak wsadzam nowe rosliny lub przesadzam "stare" w ogrodzie zawsze dosypuje do dołka obornik w granulacie i mieszam z ziemią z worka i ziemia rodzimą.
A poza tym jeden worek obornika, czyli jakieś 25 kg rozsypuje po wszystkich rabatach wiosną, a drugi raz na przełomie lipca i sierpnia - ide i sypię, jakbym karmiła kury

Oprócz tego humus rozpuszczam w konewce i podlewam po roslinach i pod rosliny - ale to jak mi sie przypomni i jak mi sie chce


Dzięki. Obornik też do dołka daję, ale nie posypuję już później, poza jeżówkami, które lubią owczy.
____________________
Kasia między polem a lasem
Dominika11 11:34, 23 cze 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
ja daję bydlecy

nawet jak sypie z reki to jak spadnie na rosliny to nie pali ani nic sie z nimi nie dzieje poprostu po jakimś czasie po deszczach sie rozpusci
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Makao_J 12:10, 23 cze 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Z chęcią bym skorzystała z obornika ale takiego prawdziwego. Niestety zapach raczej tą opcję dyskwalifikuje. No i też nie mam jak go przywieźć.
Jakoś ten granulowany do mnie nie przemawia. Stosowałam kilka razy i nie było różnicy czy go daję czy nie. Lepiej jest po kompoście.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makusia 13:01, 23 cze 2020


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Ten naturalny w zasadzie nie capi- o ile jest przekompostowany. Wygląda jak czarny puch, zapach ma bardzo neutralny.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
galgAsia 13:18, 23 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ale ładne te hosty To Whirlwind? Jak się rozrosną, będzie miodzio
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Dominika11 13:36, 23 cze 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
galgAsia napisał(a)
Ale ładne te hosty To Whirlwind? Jak się rozrosną, będzie miodzio
niby kupiona jako fire and ice, ale coś mi na nią niezbyt pasuje, za żółta jest

jak na razie to wszystko takie małe kupki są - ale rabata chyba mi sie w końcu podoba, zmieniana juz kilka razy, a w tym roku już drugi raz - może w końcu mi sie udało
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies