Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ja i mój ogródek, a może ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Ja i mój ogródek, a może ogród

Marga 10:10, 15 sie 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Dominika11 napisał(a)
Tak tak teraz trzeba czasu, dość długiego czasu.

Ale praca wykonana na tej części i teraz będę tylko patrzeć jak rośnie i utrzymywać ewentualne chwasty w ryzach.

Nie tak wcale długiego U mnie już po 5-6 tyg od wsadzenia widać dużą różnicę. Porośnie Ci wszystko szybciej niż myślisz
Tutaj rabata Lukiego, która rozrosła sie w kilka m-cy:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3386-ogrodowa-przygoda-lukasza?page=678

Na chwasty polecam gazety i skoszoną trawę. Dziewczyny tak mi doradziły i sprawdziło sie świetnie. I co najważniejsze, ściółkowanie masz wtedy za darmo . Za gazety na skupie makulatury zapłaciłam całe 2 zł! Na sam wierzch dam jeszcze troszkę grubej kory.
____________________
Ogród dla moich synków
agnieszka_m 12:32, 15 sie 2015


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Marga napisał(a)

Nie tak wcale długiego U mnie już po 5-6 tyg od wsadzenia widać dużą różnicę. Porośnie Ci wszystko szybciej niż myślisz
Tutaj rabata Lukiego, która rozrosła sie w kilka m-cy:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3386-ogrodowa-przygoda-lukasza?page=678

Na chwasty polecam gazety i skoszoną trawę. Dziewczyny tak mi doradziły i sprawdziło sie świetnie. I co najważniejsze, ściółkowanie masz wtedy za darmo . Za gazety na skupie makulatury zapłaciłam całe 2 zł! Na sam wierzch dam jeszcze troszkę grubej kory.

o co chodzi z tymi gazetami i trawą?? rozłożyć gazety między roślinami na nią wysypać skoszoną trawę?? i chwasty niebędą rosły ??
____________________
Mój mały ogródeczek :).
Marga 13:01, 15 sie 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
agnieszka_malysa napisał(a)

o co chodzi z tymi gazetami i trawą?? rozłożyć gazety między roślinami na nią wysypać skoszoną trawę?? i chwasty niebędą rosły ??

Dokładnie o to
Może ktoś bardziej doświadczony mnie poprawi jeśli się mylę, ale ja robię tak: zrywam lub wyrywam duże chwasty (jak się uda), rzucam je na rabatę tam gdzie rosły (rozłożą się i użyźnią glebę) podlewam dobrze, rozkładam gazety na sporą zakładkę, podlewam znowu, rozkładam skoszoną trawę (w rękawiczkach koniecznie) i przyduszam rękami lub stopami. I wsio Po kilku dniach trawa robi się brązowa i nawet nie wygląda źle. Wszystko się z czasem samo rozłoży i dlatego gazety nie mogą być śliskie, tylko takie najzwyklejsze i jak najmniej kolorowe.
Uwaga:
trawa zakwasza glebę, więc takie ściółkowanie można przeprowadzić tylko 1-2 w roku.
Agnieszko, zobacz ostatnie fotki w moim wątku.

____________________
Ogród dla moich synków
Dominika11 10:14, 16 sie 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Patentu gazetowego też nie znam, ale trzeba go poznać - dzięki
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 19:46, 18 sie 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709





i moje ozdoby



____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Marga 20:05, 18 sie 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Dominiko, ozdoby czadowe! Masz nowe ładne nasadzenia? Chętnie obejrzę więcej zdjęć. Trawka u ciebie zieloniutka i widzę, że skarpę skończyłaś
Koniecznie pokaż więcej, bo naprawdę już jest co oglądać
____________________
Ogród dla moich synków
agnieszka_m 21:27, 18 sie 2015


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
super teraz wygląda a jaki grzyb Ci wyrósł
____________________
Mój mały ogródeczek :).
Dominika11 08:37, 19 sie 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
reakcja syna na tego grzyba, poprostu bezcenna - myślał, że to prawdziwy wyrósł (z daleka tak wygląda)

Postaram się powklejać więcej fotek. Teraz do fotografowania specjalnie dla Margi pójdzie skarpa - mam nadzieję, że szybko, bo pokręciły mnie korzonki i niestety ciężko mi chodzić, a wogóle jak chodzę to jak paralityk zgięta w pół

Trawa dostała w kość przez te upały, ale jak popadało to "odbiła"

Czekam na przesyłkę z czerwonymi szklanymi kulami - jak dotrą to pokażę fotki

____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 19:10, 20 sie 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
tak informacyjnie - kule ogrodowe doszły i oto fotki





jak ustawię w ogrodzie to pokarzę jak to wygląda, bo na razie fotki na gorąco z pokoju
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
agnieszka_m 19:19, 20 sie 2015


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
wow świetne
____________________
Mój mały ogródeczek :).
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies