Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

safikey 21:18, 17 sie 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Edyta10 napisał(a)
bardzo ładnie się prezentuje rabata zebrinusy masz piękne, ja kupiłam dopiero, muszę podzielić


Edytka, Zebrinusy są już drugi rok na tej rabacie i coraz bardziej mi się rozrastają
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 21:30, 17 sie 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
kilka fragmentów rabaty jest już drugoroczna (bo ja pamiętacie połączyłam rabaty, które były z ubiegłego roku i dołożyłam tę część na oczyszczalni i wzdłuż tujek i powstało cos większego)

to dwuletnia część


(berberysy, hortensje, trzmieliny i in.)
i całkiem spory Berberys Admiration - on już 3 rok na rabacie



(część z Zebrinusami, żurawkami, trzmielinami)

oraz wkrótce kwitnącym Hibiskusem Wielkokwiatowym -również drugi rok w ogrodzie
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 11:38, 18 sie 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Na nowej rabacie bardzo ładnie rozrosły mi się trawy:






trawa Blue Eros ma kwiatostany jak mglisty obłoczek


trzcinnik karl Forster


na miskancie Flamingo pojawiły się kwiatostany
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 09:33, 19 sie 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
więcej traw na nowej rabacie


trzcinnik Karl Foerster


miskant Cabaret na środku obok wstążki z lawendy



Zebrinusy z turzycami



miskant Goliath


ale tu jakoś tak łysko brakuje mi tu miedzy roślinami traw - muszę dołożyć



rabatę uznaję za zakończoną na chwilę obecną, teraz zabieram się za planowanie rabaty i nasadzeń przed domem

____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Toszka 10:39, 19 sie 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mam drobną sugestię - zabierz kostkę z rabaty przed tujami... ona powoduje wizualne zwężenie i dzieli rabatę na dwa. A tą kostkę wkop na poziomie trawnika wzdłuż palisady. ten manewr ułatwi ci zycie - spowoduje łatwe koszenie trawy (jedziesz kółkiem kosiarki po kostce) i pozwoli to trawnikowi na ładne zlanie się z rabatą. Pozbędziesz się łysego paska przed palisadką.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
safikey 10:52, 19 sie 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Toszka napisał(a)
Mam drobną sugestię - zabierz kostkę z rabaty przed tujami... ona powoduje wizualne zwężenie i dzieli rabatę na dwa. A tą kostkę wkop na poziomie trawnika wzdłuż palisady. ten manewr ułatwi ci zycie - spowoduje łatwe koszenie trawy (jedziesz kółkiem kosiarki po kostce) i pozwoli to trawnikowi na ładne zlanie się z rabatą. Pozbędziesz się łysego paska przed palisadką.


Toszka
Kochana ile ja się namęczyłam aby to ułożyć!

ona chyba musi tam być, mimo kiepskiego wyglądu, ale kora z rabat spływa mi na tujki a za tujkami nie mam żadnego ogranicznika jest siatka i wypływa mi wszystko poza działkę.
W niektórych miejscach tujki są na lekkiej górce w niektórych na spadku a nie mając żadnego obrzeża za tujkami wydał mi się to jedyny sensowny pomysł ????
Miałam wkopane ograniczniki ale blisko były korzenie i bałam się ze je uszkodzę wkopując coś w ziemię


a te łyse placki przed obrzeżami -no cóż dopiero niedawno były zrobione rabaty i trawka nie dosiana, tu mam dwa pomysły, albo tak jak dotychczas będę raz tygodniu biegała z nożycami na akumulator i wycinała trawę przed koszeniem lub położę nieduży pasek włókniny i wysypię kamyczkami - nie wiem jeszcze
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Toszka 12:50, 19 sie 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kamyki będą zmorą dla kosiarki... tak samo jak latanie z nozycami - dojrzejesz do tego jak jabłuszko na jesieni Po jednym sezonie (mam podniesione niemal wszystkie rabaty) powiedziałam pass i wybłagałam eMa o wkopanie wzdłuż trawnika paska kostki. Mało, że praktycznie to od razu schludnie
Jeśli kora ci spływa za ogrodzenie, to może tam trzeba ogranicznik stawić? Tujom kora służyć będzie najlepiej - w miarę rozkładu jest doskonałym "dawcą" próchnicy, a tego tujom regularnie potrzeba do zdrowia
ale to tylko, oczywiście, moje sugestie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
safikey 15:04, 19 sie 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Toszka a jak masz to zrobione u siebie - może cos podmałpuję
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Dominika11 18:05, 28 sie 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
przepiękne rabaty

Zebrinusy śliczne, moje jeszcze małe w porównaniu do Twoich
mam pytanie czy je się przycina na wiosnę ???
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
ag_zie 22:11, 28 sie 2015


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Jak ci się wszystko pięknie rozrasta
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies