Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nadzieja na piękny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Nadzieja na piękny ogród

Karol99 22:43, 28 lip 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Dokładnie
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
dominika_ 23:09, 28 lip 2015


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
U mnie za to zrobiła się koniczyna a nie trawa
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
czeresniowap... 12:09, 29 lip 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 205
Agatan24 napisał(a)


Hej, z chęcią skorzystam z Twojego patentu bo moje sianie jednak mi nie wyszło.

Agatko nie jestem ekspertem , ale ta metoda mi sie sprawdziła, wiec chetnie sie nia z Toba podziele. Mam działke niespełna 1200 m2 , i dosc sporo trawnika. W tym roku trawe siałam w czesci ogrodu w krorej postanowiłam zrobic miejsce na ognisko , a gdzie wczesniej trawy nie było.
I tak :
- jesienia wyrownałam teren pod trawnik
- rozsypałam GRANULOWANY OBORNIK , zmieszałam z wiezchnia warstwa ziemi , i tak zostawiłam do wiosny
- do wiosny ziemia sie ulezała, wiec nie obawiałam sie ze cos siadzie i beda jakies gorki dołki
-wczesna wiosna przystapiłam do pracy , rozsypałam na 2 tygodnie przed siewem trawy najtanszy nawoz do trawnikow zmieszałam z wiezchnia warstwa ziemi i podlałam
-po 2 tygodniach rozsiałam trawe udeptałam miejsce przy miejscu , mozna zwałowac i PRZYKRYŁAM BIAŁA CIEKA AGROWŁOKNINA, taka jakiej sie uzywa do okrywania np sałaty , całosc podlałam 1-3 raz HUMUSOWĄ PAPKĄ ( podłaczasz do weza ogrodniczego )znacznie poprawia jakosc gleby , zatrzymuje wode i skladniki min. w niej.
- podlewałam 1-2 razy dziennie sama woda
- plusy jakie wynikaja z okrycia agrowłoknina
* ciepło, ograniczasz parowanie wodu, trawa szybciej wschodzi, ptaki nie wydziobuja nasion , woda rownomiernie sie wchlania , nie zlewa sie i nie przemieszczaja sie nasiona, mozesz smiało po niej chodzic i nic ci sie nie przykleja do butow itd.
- gdy trawa ma jakies 5-7 cm mozna zdjac agrowłoknine ( przyda ci sie zima)
- jak urosnie do okolo 8 cm kosisz 1 raz, po koszeniu podlewasz magiczna sila , po tygodniu 2 koszenie . Trawa sie juz zaczyna porzadnie zagrszczac.
-Po okolo miesiacu masz ladny trawnik
W razie jakis jeszcze pytan , pytaj smialo, moze o czyms zapomnialam napisac . Zreszta masz przeciez moj nr tel. wiec jak bys cos chciala dopytac to prosze , bo ja nie za czesto na O jestem > Pozdrawiam i mam nadzieje ze cosik pomoglam.
____________________
Ania Jestem sobie ogrodniczka hop sa, sa
omelka1 21:58, 15 sie 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 965
Co tu tak cicho.Uprasza się o jakieś zdjęcia a przynajmniej parę słów na dowód że nas nie porzuciłaś.
____________________
Agata-OGRÓD...niekończąca się opowieść i przygoda
Agatan24 20:57, 22 sie 2015


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Hej. Nie porzucilam Was. Zrobilam sobie urlop od ogrodowiska.

Pozdrawiam wszystkich
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
inag 21:49, 22 sie 2015


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Ale wracasz już??
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Agatan24 09:33, 23 sie 2015


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
O ile czas pozwoli to napewno bede czesciej.
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Karol99 09:36, 23 sie 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
To dobrze
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Agatan24 12:10, 31 sie 2015


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Moja rozplenica oszalala w tym roku. Zaslonila mi cale swierki na pniu. Mam zamiar ja przesadzic w przyszlym roku przed winobluszcz a przy okazji ja podziele bo strasznie sie rozrosla przez te 2 lata co ja mam. Nie sadzilam ze ona bedzie taka wielka.
Zdjecie troche kiepskie bo z tel. z reszta strasznie slonce swieci i ciezko zrobic lepsze.

____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Agatan24 12:31, 31 sie 2015


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Zastanawiam sie tez kiedy moge przesadzic hortensje vanilia frise? Czy moge to zrobic jeszcze teraz czy poczekac lepiej i przesadzic wiosna?
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies