Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek....kiedyś będzie ! :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek....kiedyś będzie ! :)

Kasya 12:34, 24 kwi 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41721
No właśnie lupka jest sporo ale układając go na plasko wychodzi bardzo dużo... I aż tyle go nie ma
Jak próbowałam pionowo to z rabatki wyszła mi mogilka
Wiec rabaty są juz można powiedzieć wytyczone
Zewnętrzna drewnianym borderem żeby się nie mieszala z trawnikiem i myśle ze górny brzeg bordera zrowna się z linią rabaty jak jeszcze będę dosypywac ziemi a z drugiej strony zakryje go trawa.
Teraz jestem na etapie przesadzania i dosadzania roślin na tej rabacie
Te rabaty srodkowe no tez Juz są a jak Juz wymysle czym je zabudowac to w każdej chwili można
będzie to zrobić.
Trawnik będę robiła po kawałku w 3 etapach, tak jak teren jest podzielony rabatami
Muszę jeszcze się poprzygladac jak można wykończyć takie wyższe rabaty.
Chciałabym żeby były gęsto obsadzone, kwitnace aż żeby roślinność się z nich "wylewala"
nie wiem jakie rośliny wieloletnie mogłyby się tak ładnie przewieszac przez brzegi.
Póki co podadzilam trochę dąbrowki ale nie wiem czy ona da taki efekt.

Prace budowlane zakonnczone, zostały tylko tarasy ale to nie będzie przeszkadzało potem.
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Ewik 21:17, 24 kwi 2014


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Sliczna wiosna u Ciebie
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Kasya 21:37, 24 kwi 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41721
Ewik napisał(a)
Sliczna wiosna u Ciebie


no tak, kwiatki rekompensuja mi poki co brak trawnika i calej reszty
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
anna_g 23:25, 24 kwi 2014


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Witaj przyszłam z rewizytą Może nie masz jeszcze OGRODU ale na pewno masz miejsce w którym ten ogród już powstaje... widać przecież już podział, wydzielone rabaty i ścieżki, masz dużo ciekawych roślin które zaczynają rosnąć i kwitnąć i to pięknie Amonagawa cudnie kwitnie. Kruszyny nie znam zupełnie. Cebulowe takie fajnie kolorowe. Pomału a będzie pięknie całościowo. Będę zaglądać. A u siebie wrzuciłam fotki porównawcze brunery i miodunki z zeszłego roku - zobacz jak się rozrastają Pozdrawiam
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Kasya 21:38, 25 kwi 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41721
dzisiaj znowu przesadzilam 2 krzaki, posadzilam je wczesniej w zly miejscu

i jeszcze kilka fotek z dzisiaj

moja malutka sosna rumelijska glauca, ma miec zwarty kolumnowy pokroj...zobaczymy


lilak bloomerang pink parfume, malenka krzewinak kwitnie juz na calego i cudnie pachnie !



i jeszcze tulipankowe potworki
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
akwarela 21:51, 25 kwi 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 430
Witaj! Właśnie podziwiałam twoje cebulki Masz bardzo fajne miejsce na ogród i kiedyś go wyczarujesz. Lubię ogrody zakładane od maleńkości, potem widać w nich więcej serca. nie sztuka kupić od razu wielkie rośliny i zobaczyć efekt końcowy prawie od razu.
Widzę, że jesteś w okolicach Warszawy. A z której strony jesteś?
Pozdrawiam i życzę dożo siły.
____________________
Zapraszam serdecznie http://www.ogrodowisko.pl/watek/4285-akwarela-w-ogrodzie
Kasya 04:00, 26 kwi 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41721
Witaj tak, cebulki to jedyne co można u mnie podziwiać reszta roślin ginie jeszcze w bałaganie
Wyrosły mi wszystkie, ku mojemu zdziwieniu i pięknie kwitną
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
marta_d 11:14, 26 kwi 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
witam piękne tulipany, masz sporo pracy przed sobą, zresztą ja też, więc łączę się z Tobą w bólu będę podglądać Twój watek, bo ciekawa jestem jak sobie zaaranżujesz ogródek
Pozdrawiam Marta
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
agatanowa 19:15, 26 kwi 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Kasya napisał(a)
Witaj tak, cebulki to jedyne co można u mnie podziwiać reszta roślin ginie jeszcze w bałaganie ...


Oj nie zgodzę się! Masz przepiękny kawałek ziemi, co więcej zdaje się - wnioskując na podstawie zdjęc - że osloniętej przed wiatrami przez ogrodzenia i nasadzenia sąsiedzkie. To bardzo ważne. No i masz już sporo roślin, w tym kolekcjonerskich, tylko trzeba je pokomponować.

Ogród do kwadratu z wyniesionymi rabatami znajdziesz tutaj: http://www.ogrodowisko.pl/watek/2253-ogrod-do-kwadratu. Agnieszka jest bardzo konsekwentna w pracach i przede wszystkim bardzo pracowita, wierzy w swoje siły.

Kasia, pomyśl też, jaki styl się Tobie podoba. Pomyśl o tle dla roślin: czy chcesz żywopłot, czy nie i z których stron. I jeszcze tutaj Danusia zamieściła wiele porad w dziale projektowania dla poczatkujących, np. jesli chodzi o dobór roślin i konsekwencję w zakupach,aby nie mieć takiego misz-maszu, jak np. ja

A czy brudne prace wokół domu zakończone? Pytam pod kątem np. zapaprania rabat czy trawnika farbą, tynkiem, betonem oraz rozjechania różną maszynerią?

Pozdrawiam serdecznie, A.
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Kasya 19:28, 26 kwi 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41721
agatanowa napisał(a)


Oj nie zgodzę się! Masz przepiękny kawałek ziemi, co więcej zdaje się - wnioskując na podstawie zdjęc - że osloniętej przed wiatrami przez ogrodzenia i nasadzenia sąsiedzkie. To bardzo ważne. No i masz już sporo roślin, w tym kolekcjonerskich, tylko trzeba je pokomponować.

Ogród do kwadratu z wyniesionymi rabatami znajdziesz tutaj: http://www.ogrodowisko.pl/watek/2253-ogrod-do-kwadratu. Agnieszka jest bardzo konsekwentna w pracach i przede wszystkim bardzo pracowita, wierzy w swoje siły.

Kasia, pomyśl też, jaki styl się Tobie podoba. Pomyśl o tle dla roślin: czy chcesz żywopłot, czy nie i z których stron. I jeszcze tutaj Danusia zamieściła wiele porad w dziale projektowania dla poczatkujących, np. jesli chodzi o dobór roślin i konsekwencję w zakupach,aby nie mieć takiego misz-maszu, jak np. ja

A czy brudne prace wokół domu zakończone? Pytam pod kątem np. zapaprania rabat czy trawnika farbą, tynkiem, betonem oraz rozjechania różną maszynerią?

Pozdrawiam serdecznie, A.


Tak, brudne prace zakonczone, zostal jeszcze cokol, tarasy i podjazd i sciezki ale trawnik i rabaty sa na tyle daleko ze sa bezpieczne

dzieki za linka, poprzegladam

Nie chce zywoplotow wszedzie bo zabiora za dozo miejsca. Thuje i cyprysiki moga bez miejscami jako tlo dla innych lub fragmenty kompozycji.
Plot z tylu brzydki ale zapewnia prywatnosc i mozna go zaslonic pnączami
Juz posadzilam hortensje pnaca, glicynie i róze pnace.

A wiatry niestety wieja od stony lewej i z przodu budynku miedzy domami
Ostatnio nawet tak zawialo ze przewrocilo mi duza tuje

Co do stylu to nie wiem lubie duzo roslin, duzych, duzo kwaiatow tak zeby wszystko "kipialo" ale troche pod kontrolą, ograniczone brzegami rabat
Najgorsze ze nie umiem sobie tego zwizualizowac zanim nie wyrosnie dlatego ciagle przesadzam i przesadzam
Trawnika nie chce bardzo duzo bo to pracochlonne
Chce rowniez owoce i warzywniak....gdzie ja to zmieszcze ?...eh
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies