Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród przed domem POMOCY!

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród przed domem POMOCY!

A_gawa 17:44, 06 maj 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Zajrzyj jeszcze tam: http://www.gardenarium.pl/realizacje
Mnie gęba się otworzyła i zamknąć nie chciała bardzo długo. Niestety, cierpliwość jest tutaj podstawą. A jeżeli już usiedzieć nie możesz, to proponuję zamówić projekt przedogródka u Danusi. To jest Mistrzyni - każdy marzy o realizacji Jej projektu na swojej działce.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4051-projektowanie-ogrodow-przez-internet

Wtedy na pewno będziesz zachwycona i tylko do sklepu po roślinki i sadzić, sadzić, sadzić!
Ale się rozgadałam, ale to przez ten Twój brzuszek. Powodzenia Kochana!
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
DagmaraM 18:45, 06 maj 2014

Dołączył: 05 maj 2014
Posty: 35
Bardzo Ci dziękuję za zainyeresowanie i pomoc! Jesteś kochana! Dziś wieczorem poprzeglądam wszystko dokładnie, wezmę kartkę i może coś tam się urodzi w mojej głowie. Zawsze myślałam,że najładniej będzie minimalistycznie, mało roślin, przeważnie same iglaki...Ale jak tak patrzę na to co podesłałaś to zaczynam się skłaniać do tego,żeby mieć również kwiaty.
Jeszcze raz Ci dziękuję :*
____________________
Ogród przed domem[/quote]
Aneta1309 22:47, 06 maj 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Wpadłam z rewizytą zacznę od tego że masz piękną kostkę w tym roku chcemy położyć u siebie i coraz bardziej skłaniamy się ku granitowi.
Widzę, ze masz tak jak ja kiedyś planu rabaty nie ma ale roślinki już kupione. Nic na razie nie kupuj pooglądaj, pomyśl potem planowanie a na końcu zakupy bo później będziesz to musiała gdzieś na siłę wsadzić albo oddać. Szkoda kasy.
Bedę zaglądać i chętnie pomogę choć jak widać sama dużego doświadczenia jeszcze nie mam.
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
A_gawa 15:02, 07 maj 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
To z propozycji Danusiowych.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
DagmaraM 21:06, 07 maj 2014

Dołączył: 05 maj 2014
Posty: 35
Super to wygląda! Właśnue chwycułam kartkę i zazynam rysować. A agrowłóknina znika.
____________________
Ogród przed domem[/quote]
DagmaraM 21:08, 07 maj 2014

Dołączył: 05 maj 2014
Posty: 35
Aneta, dziękuję. Kostka wygląda ładnie (choć musimy wypełnić fugi w tym roku jasnym piaskiem), ale już byśmy teraz wybrali inną. Odśnieżanie przyprawia nas o białą gorączkę
____________________
Ogród przed domem[/quote]
A_gawa 20:16, 08 maj 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
I jak? Wymyśliłaś już coś?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
DagmaraM 03:47, 10 maj 2014

Dołączył: 05 maj 2014
Posty: 35
Tak tylko teraz biegam po lekarzach ale dziś sobota,więc przysiądę nad tym bardziej i pokażę co wymyśliłam
____________________
Ogród przed domem[/quote]
DagmaraM 22:16, 10 maj 2014

Dołączył: 05 maj 2014
Posty: 35
W końcu zasiadłam do komputera i zainspirowana realizacją ogrodu nowoczesnego wymyśliłam coś takiego:



Musicie mi wybaczyć, że w paincie, ale mniej więcej pogląd widać.

Przedłużyłabym linię trawy do końca płotu.

Te miniaturki iglaków, których nazwy oczywiscie nie pamiętam, wstawiłabym pod płotem, 4 rzędy po 5 sztuk. Pod nimi kora. Dalej odcięcie z ekobordu i prostokąt runianki. Pod oknem szpaler z bukszpanów, kule bukszpanu i żurawka Citronelle lub jakaś o czerwonych liściach.

Pusty prostokąt na środku- tu może jakaś większa kula lub jałowiec płożący (jeśli w ogóle pasuje).

Co o tym myślicie?

Po drugiej stronie schodów półkole na pewno zniknie i zastąpi je prostokąt, a w nim magnolia. Co dalej- nie mam pojęcia. może na obrzeżach bukszpan lub jakaś trawa. Albo berberys czerwony?

Jednak najbardziej zależy mi na opinii co do powyższego założenia.
____________________
Ogród przed domem[/quote]
Aneta1309 22:37, 10 maj 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Podoba mi się ale pierwsza myśl jak mi się nasunęła to brak wyższego piętra, np coś na pieńku, może jakiś stożek albo bonsai w tym pustym kwadracie co o tym myślisz?
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies