Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój cichy zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój cichy zakątek

mati7632 21:43, 08 maj 2014

Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 72
barbara_krajewska napisał(a)
Aha, napisz koniecznie jaką masz glebę. Bo jeśli ciężką, gliniastą i podmokłą, to stanowisko dla skalniaka musi być odpowiednio przygotowane

Tak gleba nie należy do jakiś najlepszych... jest gliniasta i dlatego do tego skalniaka specjalnie nawoziliśmy kilka lat temu ziemię.
Co do lepszego projektu ogrodu postaram się to jutro zrobić zaraz po ogrodowych pracach, bo trochę mnie jutro pracy czeka
____________________
Mati http://www.ogrodowisko.pl/watek/4483-moj-cichy-zakatek
mati7632 21:44, 08 maj 2014

Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 72
gierczusia napisał(a)
Przybiegłam się przywitać , bom nieczasowa bardzo

Pozdrawiam i sukcesów ogrodowych życzę ... A tu jest masa fajnych ludzi , którzy chętnie pomogą

A witam witam zaraz lecę do twojego ogródeczka a jutro go na spokojnie oglądne miłej nocy
____________________
Mati http://www.ogrodowisko.pl/watek/4483-moj-cichy-zakatek
bociek 21:44, 08 maj 2014


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Witaj Mati

Ciesze sie bardzo, ze zdecydowales sie przywrocic ogrod rodzicow do dawnej swietnosci. Niech nabierze jednak nowego charakteru. Kiedys wszystko wygladalo inaczej, czesto sadzono rosliny dosc przypadkowo - zeby nie bylo sama to robilam . Teraz sa inne mozliwosci i dostep do informacji jest znacznie prostszy. No i mamy forum

Mieszkasz w przecudnej okolicy, masz wspaniale widoki, teraz nalezy to wszystko zgrac, zeby tworzylo spojna calosc Kamienie? Czemu nie, w koncu to gory, zastanow sie jednak czy te wysepki to dobry pomysl

Osobiscie zrezygnowalabym z wysepek i krzewow posadzonych przypadkowo w trawniku. Takie nasadzenia sa malo praktyczne i klopotliwe, bo koszenie nie jest najwygodniejsze, prawda? Jak widzisz pewnie po watkach, wiekszosc z nas skupia rosliny na obrzezach dzialek zostawiajac centralna czesc na trawnik. Moze rozwaz to? Na pewno bedzie Ci wygodniej a i ogrod nabierze lekkosci i bedzie bardziej uporzadkowany. Zastosuj pietrowosc - duze rosliny z tylu, krzewy nizej i najnizej byliny czy co Ci tam przyjdzie do glowy

Bedzie dobrze, ale niestety musisz byc gotowy na ciezka prace Dasz rade Zycze Ci tego Powodzenia Mati
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
mati7632 22:11, 08 maj 2014

Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 72
bociek napisał(a)
Witaj Mati

Ciesze sie bardzo, ze zdecydowales sie przywrocic ogrod rodzicow do dawnej swietnosci. Niech nabierze jednak nowego charakteru. Kiedys wszystko wygladalo inaczej, czesto sadzono rosliny dosc przypadkowo - zeby nie bylo sama to robilam . Teraz sa inne mozliwosci i dostep do informacji jest znacznie prostszy. No i mamy forum

Mieszkasz w przecudnej okolicy, masz wspaniale widoki, teraz nalezy to wszystko zgrac, zeby tworzylo spojna calosc Kamienie? Czemu nie, w koncu to gory, zastanow sie jednak czy te wysepki to dobry pomysl

Osobiscie zrezygnowalabym z wysepek i krzewow posadzonych przypadkowo w trawniku. Takie nasadzenia sa malo praktyczne i klopotliwe, bo koszenie nie jest najwygodniejsze, prawda? Jak widzisz pewnie po watkach, wiekszosc z nas skupia rosliny na obrzezach dzialek zostawiajac centralna czesc na trawnik. Moze rozwaz to? Na pewno bedzie Ci wygodniej a i ogrod nabierze lekkosci i bedzie bardziej uporzadkowany. Zastosuj pietrowosc - duze rosliny z tylu, krzewy nizej i najnizej byliny czy co Ci tam przyjdzie do glowy

Bedzie dobrze, ale niestety musisz byc gotowy na ciezka prace Dasz rade Zycze Ci tego Powodzenia Mati


Tak przeglądając wasze ogrody rzeczywiście widzę że wszystkie rośliny skupione są w jednym miejscu a co ważniejsze zauważyłem że coraz więcej osób pozostawia ziemie wokół rabat samą tlyko opieloną-żadnych kamieni, żadnej kory co mnie dziwi ale jednocześnie daje do myślenia że ogród i tak wygląda fantastycznie, mój sąsiad postępuje zupełnie tak samo, i chyba ja też tak zrobię . Jednak największym moim utrapieniem jest fakt że ziemia pozostawiona sama sobie po większych upałach wygląda mało estetycznie jest bardzo "blada", za to u was prezentuje się imponująco Jutro postaram się wstawić bardziej widoczne plany niż te co dzisiaj wstawiłem na przebudowę tej właśnie wysepki lub całkowitemu jej zlikwidowaniu. Obawiam się tylko czy te przesadzone roślny przetrwają jednak napewno nie mogę teraz przesadzać mojej ulubionej krzewuszki cudownej "nana purpurea " która właśnie obficie zaczyna kwitnąć. Oprócz krzewuszki rośnie tam jeszcze 2 i 1 letnia juka karolińska o którą właśnie obawiam się najbardziej czy po przesadzeniu będzie kwitnąć. Reszta roślin to dąbrówka rozłogowa oraz barwinek o nie obwiam się najmocniej..... Właśnie się zorientowałem ze mam tam wsadzone 20 mieczyków które już zaczęły sie pokazywać i nie ma szans likwidacji tej rabaty ale spróbuje jakoś sensownie i ciekawie ją rozbudować i usunę kamyki dookoła ponieważ one rzeczywiście utrudniają koszenie,zmianie ulegnie też kształt rabaty. No zobaczymy jak to wyjdzie.
A tak poza tematem ma ktoś jakieś sprawdzone sposoby na rozmnażanie krwawnicy pospolitej?
____________________
Mati http://www.ogrodowisko.pl/watek/4483-moj-cichy-zakatek
agatanowa 23:01, 08 maj 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
zaznaczam sobie
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
alinak 23:01, 08 maj 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Mati na początek to co do krwawnicy ..u nas ci jej dostatek . mieszkasz niedaleko , więc na pewno w Andrychowie jak skoczysz na Leskowiec to ją po drodze na łąkach spotkasz pod lasem tylko szukaj jak zakwitnie , bo wtedy widoczna , ja przywlekłam też swoją z łąki pod lasem ...

co do porad to musisz wdrapać się na strych albo jakiś wysoki balkon i zrobić więcej fotek poglądowych . twoje rabatki są rzeczywiście nieprawidłowo prowadzone .
kamyki niestety ..nie pochwale , wywal to , kup łopatkę do kancików za 30 zł i zrób z tym porządek skoro nie możesz tego kółeczka zlikwidować .

generalnie nie wiem jak wygląda całość , ale powinieneś na początek unikać takich rabatek jak to kółeczko . poprowadź je bokami a jak masz rzeczywiście duuużo miejsca to rzuć dwie -trzy na środku .

na tych istniejących rabatach są ładne iglaki . jednak proponuje o nie zadbać . jałowce musisz trochę ograniczyć , bo jeszcze troszkę i zarosną wszystko . poprowadź cięcie piętrami . najniższe z przodu ..wiadomo .

do charakteru ogrodu nie bardzo mi pasuję ta rabatka z obwódka z drewna i białym żwirkiem.....raczej pilnuj stylu bo robi się chaos ..a masz już solidne podstawy , czyli boczne rabaty z iglaków ...
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
alinak 23:05, 08 maj 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
mati7632 napisał(a)
Witam wszystkich forumowiczów!

[img




tam gdzie widać korę można zastosować uzupełnienie z wrzosów ,wrzośców lub malutkich traw . wybierz jednak tylko jeden zaproponowany gatunek ....nie więcej ...albo tawułka golden princes
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
alinak 23:09, 08 maj 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
mati7632 napisał(a)
Witam wszystkich forumowiczów!

[img [img ]



tak porozrzucane krzewy po trawie to kardynalny grzech dobrego projektu ..jak ty to kosisz ??
dereń Byłby pięknym tłem dla krzewuszki ...ale pod sosnami ...raczej nie będzie rósł ...

pousuwaj te krzewy na bok i utwórz z nich rabatę . zrób jej obwódkę ..
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
alinak 23:16, 08 maj 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
mati7632 napisał(a)

Ok dzięki za rade na skalniaczek teraz może coś wymyślisz wokół tego chce powiększyć niekoniecznie na prostej ziemi może wokół różany skalniak ta okrągła rabata przez 1/4 dnia jest w cieniu


Barwinek zarośnie tu wszystkie rośliny, z juka kiepskie połączenie , bo ona racze do kompozycji skalnych ...

tu tylko bym doradziła ...likwidacja całej rabaty ...myślę że oprócz krzewuszki możesz wszystko teraz spokojnie przesadzać ....dąbrówka i barwinek to rośliny jak chwasty ....nic im nie będzie ...a w sumie krzewuszki to ja nawet w lipcu przesadzałam . trzeba tylko większe koło wziąć i wykopać , oraz posadzić w odpowiednie miejsce ...
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
alinak 23:21, 08 maj 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
mati7632 napisał(a)

Tak gleba nie należy do jakiś najlepszych... jest gliniasta i dlatego do tego skalniaka specjalnie nawoziliśmy kilka lat temu ziemię.
Co do lepszego projektu ogrodu postaram się to jutro zrobić zaraz po ogrodowych pracach, bo trochę mnie jutro pracy czeka


te wszystkie iglaki na początek wytrzep od środka z zaschniętych igieł ..potem ogranicz jałowca na pierwszym planie , bo wielki ......wstaw fotkę tej rabaty od frontu ...

czy kamienie są kładzione na sucho czy na zaprawie..?fajne , dodałabym tam macierzankę i oregano złociste ....na kamienie ...będzie rosło jak złoto
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies