Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój cichy zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój cichy zakątek

barbara_kraj... 23:43, 08 maj 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
mati7632 napisał(a)
(...) Obawiam się tylko czy te przesadzone roślny przetrwają jednak napewno nie mogę teraz przesadzać mojej ulubionej krzewuszki cudownej "nana purpurea " która właśnie obficie zaczyna kwitnąć. Oprócz krzewuszki rośnie tam jeszcze 2 i 1 letnia juka karolińska o którą właśnie obawiam się najbardziej czy po przesadzeniu będzie kwitnąć. Reszta roślin to dąbrówka rozłogowa oraz barwinek o nie obwiam się najmocniej..... Właśnie się zorientowałem ze mam tam wsadzone 20 mieczyków które już zaczęły sie pokazywać i nie ma szans likwidacji tej rabaty ale spróbuje jakoś sensownie i ciekawie ją rozbudować i usunę kamyki dookoła ponieważ one rzeczywiście utrudniają koszenie,zmianie ulegnie też kształt rabaty. No zobaczymy jak to wyjdzie.
A tak poza tematem ma ktoś jakieś sprawdzone sposoby na rozmnażanie krwawnicy pospolitej?

Jeśli rozeta juki nie ma zawiązanego pędu kwiatowego, to nie zakwitnie i roślinę przesadzić można bez problemu. Im mniejsza, tym lepiej, bo potem rozrośnięte korzenie Ci to utrudnią. Jeśli ma kwitnąć, to przesadź ją po kwitnieniu. Przy okazji usuniesz starą rozetę.
Najmniej obaw powinieneś mieć o dąbrówkę i barwinka. Te rośliny należą do okrywowych i są bardzo ekspansywne. Rozmnażają się za pomocą pędów rozłogowych i łatwo przyjmują. Zawczasu przydziel im odpowiednie miejsce, żeby nie zagłuszyły cenniejszych roślin.
Mati, czy dobrze rozumiem - ta okrągła rabatka, to skalniak?

Sam rozmnóż krwawnicę. Zbierz nasiona i posiej.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Gabriela 00:07, 09 maj 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Ja moje krwawnice po prostu dzielę szpadlem, jak inne byliny. Tę kępkę, którą sfotografowałeś, spokojnie możesz teraz podzielić. Te odmianowe przyrastają wolniej, niż wykopane z rowu. Z nasion nie chcą u mnie wyrastać.
Obiema rękami podpisuję się pod radami Basi i Aliny.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
zawitka 10:45, 09 maj 2014


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14052
Witaj Mati ----dziękuję za miłe zaproszenie i jestem Poczytałam trochę o twoim pięknym ogrodzie i myślę że musisz dobrze przemyśliwać przesadzanie roślin bo masz piękne okazy .Masz już podpowiedzi wspaniałe Jedno jest pewne ogród pięknie wygląda jak rośliny są posadzone tarasowo ---od płotu do wewnątrz a środek trawnik .Ładnie to wygląda i wygodne w koszeniu Pozdrawiam i będę zaglądać
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Gardenarium 23:25, 09 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kostka z bukszpanu moja ulubiona i jaka wypasiona
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mati7632 23:33, 09 maj 2014

Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 72
alinak napisał(a)
Mati na początek to co do krwawnicy ..u nas ci jej dostatek . mieszkasz niedaleko , więc na pewno w Andrychowie jak skoczysz na Leskowiec to ją po drodze na łąkach spotkasz pod lasem tylko szukaj jak zakwitnie , bo wtedy widoczna , ja przywlekłam też swoją z łąki pod lasem ...

co do porad to musisz wdrapać się na strych albo jakiś wysoki balkon i zrobić więcej fotek poglądowych . twoje rabatki są rzeczywiście nieprawidłowo prowadzone .
kamyki niestety ..nie pochwale , wywal to , kup łopatkę do kancików za 30 zł i zrób z tym porządek skoro nie możesz tego kółeczka zlikwidować .

generalnie nie wiem jak wygląda całość , ale powinieneś na początek unikać takich rabatek jak to kółeczko . poprowadź je bokami a jak masz rzeczywiście duuużo miejsca to rzuć dwie -trzy na środku .

na tych istniejących rabatach są ładne iglaki . jednak proponuje o nie zadbać . jałowce musisz trochę ograniczyć , bo jeszcze troszkę i zarosną wszystko . poprowadź cięcie piętrami . najniższe z przodu ..wiadomo .

do charakteru ogrodu nie bardzo mi pasuję ta rabatka z obwódka z drewna i białym żwirkiem.....raczej pilnuj stylu bo robi się chaos ..a masz już solidne podstawy , czyli boczne rabaty z iglaków ...


Tak na pewno wybiorę się na poszukiwania krwawnicy jak będzie kwitła Co do zdjęć całości obszary który mam zamiar teraz zmieniać postaram się je dodać jutro ponieważ dziś miałem bardzo mało czasu a poza tym coś mi się stało z aparatem Teraz też uważam że bardziej estetycznie wygląda trawnik z przyciętymi kantami i postaram się zakupić ten przyrząd Bukszpan był wczoraj u mnie cięty, resztą zajmę się w wolnej chwili.
____________________
Mati http://www.ogrodowisko.pl/watek/4483-moj-cichy-zakatek
mati7632 23:35, 09 maj 2014

Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 72
Gardenarium napisał(a)
Kostka z bukszpanu moja ulubiona i jaka wypasiona


Pani Danusiu wczoraj przeszła cięcia i wygląda znacznie lepiej
____________________
Mati http://www.ogrodowisko.pl/watek/4483-moj-cichy-zakatek
mati7632 23:37, 09 maj 2014

Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 72
barbara_krajewska napisał(a)

Jeśli rozeta juki nie ma zawiązanego pędu kwiatowego, to nie zakwitnie i roślinę przesadzić można bez problemu. Im mniejsza, tym lepiej, bo potem rozrośnięte korzenie Ci to utrudnią. Jeśli ma kwitnąć, to przesadź ją po kwitnieniu. Przy okazji usuniesz starą rozetę.
Najmniej obaw powinieneś mieć o dąbrówkę i barwinka. Te rośliny należą do okrywowych i są bardzo ekspansywne. Rozmnażają się za pomocą pędów rozłogowych i łatwo przyjmują. Zawczasu przydziel im odpowiednie miejsce, żeby nie zagłuszyły cenniejszych roślin.
Mati, czy dobrze rozumiem - ta okrągła rabatka, to skalniak?

Sam rozmnóż krwawnicę. Zbierz nasiona i posiej.


Ok to jukę będę przesadzać ale z krzewuszką chyba się jeszcze wstrzymam bo właśnie zaczyna kwitnąć jak myślicie? Nie ta mała rabata to nie skalniak planuje ją cześciowo usunąć zaraz napisze w innym wpisie w jaki sposób
____________________
Mati http://www.ogrodowisko.pl/watek/4483-moj-cichy-zakatek
mati7632 23:38, 09 maj 2014

Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 72
zawitka napisał(a)
Witaj Mati ----dziękuję za miłe zaproszenie i jestem Poczytałam trochę o twoim pięknym ogrodzie i myślę że musisz dobrze przemyśliwać przesadzanie roślin bo masz piękne okazy .Masz już podpowiedzi wspaniałe Jedno jest pewne ogród pięknie wygląda jak rośliny są posadzone tarasowo ---od płotu do wewnątrz a środek trawnik .Ładnie to wygląda i wygodne w koszeniu Pozdrawiam i będę zaglądać

Witam na pewno zastosuje się do wszystkich waszych cennych rad buziaki
____________________
Mati http://www.ogrodowisko.pl/watek/4483-moj-cichy-zakatek
mati7632 23:39, 09 maj 2014

Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 72
Gabriela napisał(a)
Ja moje krwawnice po prostu dzielę szpadlem, jak inne byliny. Tę kępkę, którą sfotografowałeś, spokojnie możesz teraz podzielić. Te odmianowe przyrastają wolniej, niż wykopane z rowu. Z nasion nie chcą u mnie wyrastać.
Obiema rękami podpisuję się pod radami Basi i Aliny.

Troszkę się boje że coś się jej stanie no ale cóż jutro chyba rzeczywiście zdecyduje się na podział bo jest naprawdę piękna teraz muszę jeszcze zacząć polować na różową haha
____________________
Mati http://www.ogrodowisko.pl/watek/4483-moj-cichy-zakatek
mati7632 23:48, 09 maj 2014

Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 72
Paluje wszystkie z tej rabaty rośliny przenieść pod płot i utworzyć tak jak doradzacie rabaty na obrzeżach ogrodu a pośrodku pozostawić trawnik jednak w tym roku nie do końca to się uda ale będzie na pewno lepiej
Nie mogę usunąć całej rabaty ponieważ wsadziłem tam 20 cebulek mieczyków, które już zaczęły się przebijać byłoby mi ich bardzo szkoda więc postanowiłem że przesadzę juki, krzewuszkę no i te łatwe roślinki barwinek i może dąbrówkę a mieczyki pozostawię bez kory oraz bez obwódki z kamieni będę po prostu na bieżąco tam plewił a obrzeża przycinał "obcinakiem do kantów " i tak jeszcze rok wytrzymają te mieczyki an tym miejscu a w następnym znajdę dla nich inne miejsce. Co wy na to?
____________________
Mati http://www.ogrodowisko.pl/watek/4483-moj-cichy-zakatek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies