Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój cichy zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój cichy zakątek

mati7632 23:53, 09 maj 2014

Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 72
malutka jeżówka ciekawe czy będzie w tym roku kwitnąć
Goździki też u mnie szaleją
____________________
Mati http://www.ogrodowisko.pl/watek/4483-moj-cichy-zakatek
mati7632 23:59, 09 maj 2014

Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 72

Poziomki i truskawki już kwitną
I moja ulubiona fuksja
____________________
Mati http://www.ogrodowisko.pl/watek/4483-moj-cichy-zakatek
Gardenarium 06:14, 10 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mati7632 napisał(a)
malutka jeżówka ciekawe czy będzie w tym roku kwitnąć


Mnie się zdaje, że to siewka rudbekii, pewnie zakwitnie na żółto
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ewa4 06:37, 10 maj 2014


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Dużo pracy Cie czeka ale chęci masz więc nie będzie problemu za to jakie będą efekty.Pozdrawiam.
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
anna_g 08:57, 10 maj 2014


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
mati7632 napisał(a)

Nie mogę usunąć całej rabaty ponieważ wsadziłem tam 20 cebulek mieczyków, które już zaczęły się przebijać byłoby mi ich bardzo szkoda więc postanowiłem że przesadzę juki, krzewuszkę no i te łatwe roślinki barwinek i może dąbrówkę a mieczyki pozostawię bez kory oraz bez obwódki z kamieni będę po prostu na bieżąco tam plewił a obrzeża przycinał "obcinakiem do kantów " i tak jeszcze rok wytrzymają te mieczyki an tym miejscu a w następnym znajdę dla nich inne miejsce. Co wy na to?


Mati - w doradzaniu to ja nie najlepsza bo sama się dopiero uczę choć mam zapewne dużo więcej lat niż Ty Ale dziewczyny i nie tylko dziewczyny, które Ci tu doradzają mają więcej już doświadczenia i wiedzy i ja bym im zaufała na bank i na stówę. Po roku i trochę na ogrodowisku zgadzam się z nimi w całej pełni. Rób co Ci mówią i zobaczysz że efekt będzie fajny. Chociaż pracy masz przed sobą ogrom, naprawdę ogrom i to ciężkiej. Nie zrobisz wszystkiego w jeden sezon... nikt z nas nie robi... rozplanuj sobie co dasz radę w tym roku, co jest dla ciebie najważniejsze... i po kolei, po trochu, rabata po rabacie...
I zrób zdjęcia całości, albo narysuj plan całości ze stronami świata, z domem, altanką... żebyśmy widzieli co gdzie jest i jak to wygląda. Mnie trudno jest sobie wyobrazić czyjśc ogród z takich tylko zdjęc.

To kółko jak najbardziej zlikwiduj - tu się zgadzam ze wszystkimi - i z Tobą też, że mieczyków szkoda więc mieczyki na ten sezon zostać mogą - nie mam mieczyków więc nie wiem co by się stało z nimi gdybyś je teraz spróbował przesadzić... Ale bez przesady - od razu wszystko idealnie być nie musi
Mati - będę zaglądać i życzę Ci żeby Ci sił i zapału starczyło na Twoje plany
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
asica 09:03, 10 maj 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
mati7632 napisał(a)
Witam wszystkich forumowiczów!

Od niedawana śledzę z zapałem wasze piękne ogrody i również odważyłem się pokazać swój. Mój ogród to działka 20-arowa na której znajduje się dom, altanka, skalniak i kilka innych rabat. Obecnie staram się ciągle rozbudowywać ogród o nowe skalniaki czy rabaty co będę relacjonował z wami na bieżąco
Poniżej przedstawię kilka fotek z mojego ogródka. Pozdrawiam

Cześć Mati, bardzo podoba mi się to miejsce, rośliny fajne i świetnie wyglądaja te murki. Na ostatnich stronach swojego wątku mam zdjęcia z ogrodu przy szkółce roslin wrzosowatych właśnie na takich murkach , dlatego od razu pomyślałam, że rododendronami i azaliami japońskimi można uzupełnić puste miejsca (jak te koło studni). Pojedyncze rośliny z trawnika przesadziłabym, bo sama tak zrobiłam u siebie. Przede wszystkimi z korzyścią dla trawnika, odżył kiedy dostał pełny dostęp światłą z każdej strony, Wogóle szacun dla chęci. Nie każdy młody człowiek ma chęci zaszyć się i pracować w ogrodzie.Choć widzę, że na ogrodowisku młodzieży coraz więcej.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
hanka_andrus 09:24, 10 maj 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jak już dojrzałeś do likwidacji kółka to nie czekaj do przyszłego roku. Wywalaj z niej wszystko po kolei. Mieczyki nie są ukorzenione głęboko, to je możesz z powodzeniem na łopacie wyeksmitować w inne miejsce, które zawczasu przygotujesz. I już będziesz miał jasną sytuację w tym sezonie. A jak będiesz zwlekał, to zniechęcisz się, i ciągle będzie to gnębiło.

Mieczyki na zimę i tak się we wrześniu wykopuje, więc nie musi to być dla nich stałe miejsce, jak dla krzewów, ważne żeby miały dobrą ziemię. Na upartego nawet w donicach rosną.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
malgorzata_s... 19:21, 10 maj 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Witaj Mati Piękne te rabatki z murkami Masz super bazę pod tworzenie pięknego ogrodu
Będę ci kibicować
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
mati7632 19:44, 10 maj 2014

Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 72
Gardenarium napisał(a)


Mnie się zdaje, że to siewka rudbekii, pewnie zakwitnie na żółto

No tak dziękuje za wyprowadzenie mnie z błędu.Rzeczywiście gdy brałem te sadzonki od sąsiadki to wyglądały jak rudbekia a nie jeżówka co byśmy bez pani zrobili
____________________
Mati http://www.ogrodowisko.pl/watek/4483-moj-cichy-zakatek
mati7632 19:48, 10 maj 2014

Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 72
Ewa4 napisał(a)
Dużo pracy Cie czeka ale chęci masz więc nie będzie problemu za to jakie będą efekty.Pozdrawiam.

Bardzo dziękuje prosze mnie dopingować, podawać pomysły i oczywiście zaglądać. Miłej sobotki
____________________
Mati http://www.ogrodowisko.pl/watek/4483-moj-cichy-zakatek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies